Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-04-2011, 07:14   #1
viravira
Oltacı

Varsayılan Bodrum Güvercinlik (Biraz seyahat biraz derya deniz...)

Uzun zamandan bu yana ne balığa gidebiliyor nede denizin tadını doyasıya çıkarabiliyorduk...Yolda bebek olunca biraz zor oluyor denizle buluşmak...Havaların ısınmasını fırsat bilip, bu hasretimizi gidermek ve eşlerimize de zaman ayırmak için bu hafta sonu iki çift Bodrum Güvercinliğe gitmeye karar verdik...Konaklamak için pansiyonda yerlerimizi ayrıttırdık...Güzel bir hafta sonu geçirmeyi diliyoruz...Haftasonu dinlencesini birde balık avı ile süslemek istiyoruz, bunun için siz değerli arkadaşlarımın Güvercinlik ile ilgili av bölgesi, yem, takım v.b. konularda deneyimlerinizi paylaşmanızı diliyorum...Herkeze saygı ve sevgilerimle şimdiden teşekkür ederim...

Ey kör,
Bu yer, bu gök, bu yıldızlar boştur boş
Bırak onu bunu da şu gönlünü hoş tut hoş
Şu durmadan kurulup dağılan evrende
Bir nefestir alacağın
O da boştur boş...
viravira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 22-04-2011, 08:18   #2
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Merhaba Ümit Bey,
kiralık tekneler bölümünde, Bodrum Güvercinlikte Sertan Bey ile diyaloğa geçebilirsiniz.

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-04-2011, 09:28   #3
Tuncay GÜNAY
Moderator

Tuncay GÜNAY kullanıcısının avatarı

güvercinlik ten balığa çıkma fikri çok güzel bir fikir aile ile birleştirmeniz ise çok şık olmuşş biz o bölgede avlandık çok güzel vakit geçirdik. size tavsiye edeceğim MÜSLÜM kaptan ve SUAT kaptan dır.
müslüm kaptan : 0541 850 43 07
suat kaptan : 0507 776 74 70

yem konusuna gelince kaptanları arayıp yem rezervasyonu yapıyorsunuz. yemler tekneye tazecik hazır geliyor. yem işi ile suat kaptanın eşi sultan hanım ilgileniyor.
avınız bereketli iğneniz keskin olsunn.

0 0532 522 56 77

DOSTLUK KÜÇÜK MENFAATLERE KURBAN EDİLMEYECEK KADAR BÜYÜK BİR DUYGUDUR.
Tuncay GÜNAY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-04-2011, 10:57   #4
muhabbetci
Kaptan

Balığınız bol, keyfiniz güzel olsun.Yeğende yoldaymış,taze taze balık iyi gelir onada.
MANİSA/ iZMİR /ÇANDARLI
muhabbetci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-04-2011, 11:17   #5
viravira
Oltacı

Varsayılan Teşekkür...

Hepinize canı gönülden teşekkür ederim...Tekneyle açılma fikri hoş gözüküyor, ama tabiki eşlerimizin midelerinin bulanmasına o anki ruh hallerine bağlı olarak durum değişebilir...Eğer tekne ile açılamasak da kıyıdan şansımızı denemeyi düşünüyoruz...
Yemleri oradan da bulabileceğimizi bilmek güzel oldu...

Ey kör,
Bir nefestir alacağın
O da boştur boş...
Eski 22-04-2011, 12:08   #6
sabitburak
Oltacı

Merhaba oradan yem bulma konusunda ciddi sıkıntılar yaşayabilirsiniz.
Tavsiyem yoldan geçerken Milas'tan yem almanız, mamun maalesef izmirdeki fiyatların en az 2 katı ve çoğunlukla taze olmuyor.
Mamun bulabileceğiniz Milas'taki yemcinin numarası: 05433920496, yemci diye kaydetmişim ismini hatırlamıyorum.
Kıyıdan avlanacaksanız,levrek ve kefal takımı yanınıza alın, çipura artık eskisi kadar çıkmıyor, arada bir de mırmır çıkabilir. güvercinlik sahilde trollerin yanaştığı iskeleden avlanabilirsiniz, levrek balık kokusuna yanaşıyor. kalamarda çıkabilir.
iyi avlar dilerim
sabitburak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-04-2011, 13:50   #7
tibet
Oltacı

yem konusunda sıkıntı yaşamanın mümkünatı yok güvercinlikte milastan uğraşmanıza gerek yok.Şu aralar güzel balıkta yapıyor güvercinlik aksilik olmazsa balıksız kıyıya çıkma ihtimalinizde yok.Bol şanslar rastgele hemşerim
Eski 22-04-2011, 21:40   #8
Mehmet BODUROĞLU
gRi

Mehmet BODUROĞLU kullanıcısının avatarı

Gönül oraya kadar gidipte kıyıdan kendinizi heba etmeyip tekne ile avlanmanızdan yana amma velaki zevkler ve renkler birde şartlar tartışılmaz

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Kaptan olarak zaten isim önermişler, kaptan ismi eklemiyeyim ama yem sıkıntısı olur yada olmaz diyerek yol üzerinden bir yemcinin telefonunu yazayım bende, alın yanınızda bulunsun bakarsınız oralardan yem temin edemezsiniz, yoldan geçerken alırsınız.

0539 4568832 Yemci Mehmet.( Söke Sazlık )
Bildiğim kadarıyla onlarda yemlerini İzmir'den getirtiyorlarmış.
Gitmeden önce aramanız faydalı olacaktır.
Patlağı 12 liraydı o zamanlar.

Şimdiden sizlere bol şanslar ve iyi eğlenceler dilerim, rastgelsin ...

A RH(+)

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 22-04-2011 " tarihinde saat 21:43 itibariyle Mehmet BODUROĞLU tarafından düzenlenmiştir....
Mehmet BODUROĞLU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-04-2011, 01:18   #9
Tuncay GÜNAY
Moderator

Tuncay GÜNAY kullanıcısının avatarı

güvercinlikte yem sorunu olmadığını cümle alem biliyor sultan hanım 1 telefonla hallediyor. 3 ay kadar önce orada avlandık 1 patlak mamun 8 tl idi şu an fiyat değiştimi bilmiyorum. bu arada belirtmeden geçemeyeceğim avlarımın büyük bölümü izmir güzelbahçe ve civarı güvercinlikte 1 sefer av yaptık tekne fiyatları güzelbahçeye göre pahalı geldi fakat yem ise ucuz ve de şimdiye kadar kullandığım en iyi mamundu %100 canlı ve boylarıda orantılı idi. miktarıda oldukça çoktu.

0 0532 522 56 77

DOSTLUK KÜÇÜK MENFAATLERE KURBAN EDİLMEYECEK KADAR BÜYÜK BİR DUYGUDUR.
Tuncay GÜNAY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-04-2011, 06:59   #10
viravira
Oltacı

Varsayılan Gittik geldik

Öneriler için hepinize çok teşekkür ederim...Gitiik geldik ancak oltaları denizle sadece 2 saat buluşturabildik, onda da sadece 1 adet levrek yakaladık...Ama denizden değil havadan...Tam oltamı atmaya gidiyordum ki yukarıdan geçen martıdan birşey düştüğünü farkettim, farklı bişey sandım tam üstüme geliyor dedim kirlenmeyeyeim...Patt ayağımın dibinde 20 cm kadar bir levrek, kısmetin böylesi başladım gülmeye...Neyse avlandık biraz daha vuruş alıyoruz balık var ancak ufak bizim iğneler ise büyüktü...Bir kez ciddi heyecen yaşadım, gezer kurşunlu oltamın kalaması 7-8 metre kadar boşaldı bende baya uzaktaydım yanına gittim asıldım ama kösteği oturtamadım...Hoş bir 2 saat bol muhabbetle geçti...Hepinize güzel günler dilerim...

Ey kör,
Bir nefestir alacağın
O da boştur boş...
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları