Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 19-06-2013, 16:21   #1
withoutme
Oltacı

Varsayılan izmir karaburun hakkında

abilerim arkadaşlarım kısmetse karaburuna tatile gitmek istiyorum acaba kıyıdan ne alabilirim ne götürsem işime yarar yem olarak ne almalıyım yada karaburunda yem satan varmıdır ilk defa denizde avlanacağım için bilgim yok kusura bakmayın çok soru sordum bana yardımcı olabilirmisiniz
MERKEZ/NEVŞEHİR
withoutme Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 19-06-2013, 18:11   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Merhabalar

Öncelikle Karaburun balık açısından çok bereketli bir yerdir. Kıyıdan çupra, mırmır, levrek, ısparoz, kargöz, kefal gibi bir çok balık avlama şansınız var. Sitede çeşitli sayfalarda bu balıkların nasıl avlanacağına dair bilgiler var tekrar etmeye gerek yok sanırım. Yine de özel olarak merak edip sormak istediğiniz bir şey olursa buradan sorun elimizden geldiğince yanıtlamaya çalışalım.

Yem konusuna gelince Karaburun'da en son bildiğim yem satılmıyor. Karaburun'a giderken Balıklıova köyünde 1-2 yer taze sülünez satıyordu en son, değişmiş olabilir veya yem çeşitlerinden getirtiyor olabilirler. Sülünez ile pek başarılı av yapma şansınız yok kokusu ile ne kadar ufak balık varsa toplar. Borukurdu ve Mamun kullanırsanız daha verimli av yapma şansınız var. Ayrıca orada bulabileceğiniz taze sardalya ile başarılı av yapma şansınız var dip kıbrısı yaparak avlanabilirsiniz. Özellikle gece ve sabah gün doğumunda deneyin şansınızı. Ayrıca ekmek ile kıbrıs yapıpta avlanabilirsiniz kefal, sarpa tarzı balıkları yakalama şansınız var.

İzmir içinden ilk etapta giderken Narlıde-Güzelbahçe civarlarından her ihtimale karşı borukurdu alıp dondurma şansınız varsa dondurun ufak paketler halinde.

Aklıma gelen işine yarayacak konuların linkini aşağıda veriyorum, bir gezin daha sonra tekrar soruları alalım.

Kıbrıs ile avlanacaksan güzel bir fikir. Cem abi Mordoğan'da avlanır yaz aylarında orda kullanıp verim aldığı bir tekniği paylaşmış.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Hiç bir yem bulamasan bile sardalya bulabilirsin, bahsettiğim dip kıbrısıyla ilgili bir konu linki

Borukurdu bulup topluca alabilirsen aşağıdaki konuyu oku, ben tuzladıktan sonra derin dondurucuya bir avda tahmini kullanacağım miktarda paketler halinde atıyorum. buzluktan çıktıntan sonra son derece kullanışlı oluyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar...

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-06-2013, 18:38   #3
withoutme
Oltacı

verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim bu konu başlıklarını inceleyim eğer aklıma takılan olursa tekrar soru yöneltirim
MERKEZ/NEVŞEHİR
Eski 20-06-2013, 16:41   #4
withoutme
Oltacı

bu dip kıbrısı bir nevi bizim tatlı su avında kullandığımız yay sistemine benziyor ama denizde iş yaparmı onu bilmiyorum cem abinin verdiği tarifi bunda denemek lazım
MERKEZ/NEVŞEHİR
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları