Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > ZIPKINLA SUALTI AVI

ZIPKINLA SUALTI AVI Teknikler,sağlık ve zıpkıncılıkla ilgili herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 28-11-2005, 04:50   #11
nazımyılmazlar
Oltacı

arkadaslar üstüt onur abinin dedigi gibi ilk 10 metre önemlidir.hem iste kulak tıpasından bahsetmissiniz kesinlikle dibe inerken kulagınızda eger öyle bir cisim varsa basıncın etkisiyle kendisini içeri dogru iteceginden kulak zarında büyük zararlara yol acabilir saglıklı dalıslar dilegimle.
Sponsored Links
Eski 29-09-2006, 14:37   #12
erdem
Oltacı

erdem kullanıcısının avatarı

Varsayılan dalma

kardesim o senin bünyene bağlı ama arkadasların söylediyi gibide olabilir aman dikkat et ama zaten daldığında belli bir mesafe belli oluyo fark ediyosun dikkat et ve yanlız dala kesinlikle
erdem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-2006, 08:46   #13
delimavi33
Oltacı

Onur Ustanin dedigi gibi onemli olan ilk 10 metredir ve esitlemeyi ilk basta yapmaya baslayin benim nacizane fikirlerim bunlar
Eski 16-12-2006, 15:59   #14
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

valla yeni yeni şeyleri sayenizde öğreniyorum. kulak eşitlemenin öneminide böylece sayenizde öğrenmiş oldum. teşekkürler arkadaşlar.

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-2006, 17:27   #15
mufi
Guest

Dalış konularında pek bilgim yok ama önemli olan katılımcı olup sizlere ortak olmak yanlız ben bir şey görmüştüm.
şu kulak tıpası konusunda ...
içeriye giren kısım dar ama dışarıda kalan kısım şapka kenarı gibi geniş..yukarıda arkadaşların bahsettiği gibi kulak içine kaçmıyan hatta itsende kulaga fazla girmeyen bir tapa idi....
geçmiş zaman...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-2006, 21:27   #16
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Aman kesinlikle dalışlarda kulak tıkacı vs. kullanmayın. Tıkaç ile kulak zarı arasında kalan hava sualtındaki basınç nedeniyle hacim daralması yaşayacağından kulak zarına daha çok zarar verecektir. Bu işin sağlıklı tek yolu kulak eşitlemeyi iyi öğrenmekten geçer...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2006, 11:12   #17
mufi
Guest

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
Dalış konularında pek bilgim yok ama önemli olan katılımcı olup sizlere ortak olmak yanlız ben bir şey görmüştüm.
şu kulak tıpası konusunda ...
içeriye giren kısım dar ama dışarıda kalan kısım şapka kenarı gibi geniş..yukarıda arkadaşların bahsettiği gibi kulak içine kaçmıyan hatta itsende kulaga fazla girmeyen bir tapa idi....
geçmiş zaman...
mertcim o zaman benim bu mesajı yok bilsin arkadaşlar...tapa/mapa kullanmasın...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2006, 11:16   #18
aganta borina borinata
Guest

muvaffak abi o tıkacın bi çok çeşidi var...kulağına su kaçanlar denizde çimerken kullanıyorlar bunu...bu tür sorunu olanlar için kullanmakta da fayda var...sen haklısın...ama dalış olayı farklı bu konuda tek seçenek mertin de dediği gibi kulak eşitlemeyi öğrenmek...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-2007, 15:18   #19
doğukan
Oltacı

Varsayılan basınç

abı sızın yazdıklarınızda 8m veya 10m de yapmak lazım gibi şeyler yazmışşınız.kulak eşitlemek kac metre dalacaksan o derinliktemi yapman gerekiyor?bana bir anlatırmısınız?
Eski 25-02-2007, 22:31   #20
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Doğukan kulak eşitlemeyi dalışa başladığın andan itibaren kademe kademe sürekli olarak yapmak gerek hedef derinliğe ulaşana kadar. Önemli olan daldığın zamandan çıktığın zamana kadar kulaklarında bir zorlama hissetmemendir. 2-3 metre derinliklerde büyük olasılıkla bir sorun yaşamazsın ama derinlik arttıkça basınç da artacağından kulak eşitlemenin önemi artar...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları