Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 29-06-2007, 11:16   #1
ykmk
Kaptan

ykmk kullanıcısının avatarı

Varsayılan Önerilerinizi bekliyorum...

Merhabalar sevgili balık sever abi ve kardeşlerim.Misinalarla başım dertte.Eskiden kalitesiz misina kullanıyordum.Sadece çekerine bakıyordum.Kopup kopup dururdu.Şimdi fikrimce daha kaliteli olan mitsubichi,viking,sulfiks misina kullanıyorum ama bunlar da dayanmıyor.Bir de arabanın arkasında duruyor makinalar bazen,araba da güneşin altında bütün gün,bagaj kaynıyor.Ondan da olabilir diye düşünüyorum ama daha kaliteli,uzun ömürlü,sağlam misina çeşitleri biliyorsanız lütfen yardım edin.Çünkü para yetişmiyor.Her hafta misina değiştiriyorum.'Siglon'marka misinalar iyi diye duydum onlardan kullansam nasıl olur?Denize veya tatlı suya hangisi uygun olur yardım ederseniz çok sevinirim...
Bir de hala denize gitmedim.Malum sıcaklar.Önümde iki seçenek var ya Enez ki balıkçılık orada zevk veriyor bana bir de Ayvalık.Ayvalığa daha önce hiç gitmedim.Balık tutma imkanlarının nasıl olacağını bilmiyorum.Denize gittim mi de balık tutmadan dönersem benim için o tatil işkence olur.Acaba Ayvalık'ta balık tutma imkanları nasıl,daha önce gitmiş olanlar varsa,bilgi verirlerse çok memnun olurum.Çünkü balığa göre tatil yerini belirliyoruz ailecek.
Bir de levreğe rapala atmak istiyorum.Bunun için nasıl bir rapala önerirsiniz..
Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Saygılar,sevgiler.
Bol balıklar.....
ogameci39@hotmail.com

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ykmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 29-06-2007, 11:36   #2
mufi
Guest

Yunuscan merhba:
sayfasında göreseksin ismail hocamızın bu konuda tecrübesi çok..
ona danışacaksın. ayrıca arkadaşlar da yardımcı olabilirler .

misina konusuna gelince bir kere misinayı güneşete bırakmak yanlış bir şey ne olursa olsun güneşe dayanmaz.
ben sana sadece benim uygulamayı anlatayım.
bu yaşıma kadar kullandıgım misinalar hiç bir surette 3/5 yıldızlı markalar olmadı işin gerçeği hep sıradan misinalar kullandım. yani kullandıgım en pahalı misina bir dönem siglon du 1/2 makara almıştım 0,14 daha sonra 1 kez 0,16 ydı galiba discovery aldım bir dahada pahalı misina almadın şu anda makınayada sistemede kullandıgım misinalarım 100 m si en fazla 3/4 ytl.

maharet düğümde+kamışın esnemsesinde(aksiyonunda)+makinaın kalomasında ve bunları kullanma becerisinde..yani iri bir şey gelirse 016/ 020 ile nasıl çekerim im tecrübesinde..
ha birde benim alışkanlıgım.. yanımda mutlaka uzun saplı bir kepçe vardır.boyu 3,m ye yakın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-06-2007, 11:45   #3
canakkale
Miço

canakkale kullanıcısının avatarı

yunuscan kardesim, daha önce ayvaliga gitmedigini belirtmissin ama ben sana herbakimdan ayvaligi tavsiye ediyorum hemgüzel tatil yaparsin hemde limandan sadece baliktutmak (zipkin yada olta) kalkan tur tekneleri var bunlara ailenle rahatlikla katilabilirsin cünkü ben gecen yaz yaptim.kalacagin yer olarakta sana "Ekbir oteli" gönül rahatligiyla tavsiye ederim fiyatida cok makul. (cunda adasina giderken yolun sag tarafinda kaliyor ayvalik merkezinin cikisi sayilir) balik yemlerinide limandaki baliksatan tezgahlardan alabilrsin her türlü yem var. ve özelliklede mutlaka cunda adasini görmeden gezmeden dönme.sana simdiden iyi tatiller bereketli avlar dilerim.
Eski 29-06-2007, 11:47   #4
ykmk
Kaptan

Arrow

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
Yunuscan merhba:
sayfasında göreseksin ismail hocamızın bu konuda tecrübesi çok..
ona danışacaksın. ayrıca arkadaşlar da yardımcı olabilirler .

misina konusuna gelince bir kere misinayı güneşete bırakmak yanlış bir şey ne olursa olsun güneşe dayanmaz.
ben sana sadece benim uygulamayı anlatayım.
bu yaşıma kadar kullandıgım misinalar hiç bir surette 3/5 yıldızlı markalar olmadı işin gerçeği hep sıradan misinalar kullandım. yani kullandıgım en pahalı misina bir dönem siglon du 1/2 makara almıştım 0,14 daha sonra 1 kez 0,16 ydı galiba discovery aldım bir dahada pahalı misina almadın şu anda makınayada sistemede kullandıgım misinalarım 100 m si en fazla 3/4 ytl.

maharet düğümde+kamışın esnemsesinde(aksiyonunda)+makinaın kalomasında ve bunları kullanma becerisinde..yani iri bir şey gelirse 016/ 020 ile nasıl çekerim im tecrübesinde..
ha birde benim alışkanlıgım.. yanımda mutlaka uzun saplı bir kepçe vardır.boyu 3,m ye yakın.
Önerilerin için çok teşekkür ederim Muvaffak abicim.Dediğin gibi fazla sıcaktan dolayı misina dayanmıyor.Hep annemin yüzünden oluyor bunlar.Oltalar arabanın arkasında kalsınmış da ev dağılmasınmış...
Teşekkürler...
ogameci39@hotmail.com

Eski 29-06-2007, 11:54   #5
ykmk
Kaptan

Alıntı:
canakkale tafarından gönderildi
yunuscan kardesim, daha önce ayvaliga gitmedigini belirtmissin ama ben sana herbakimdan ayvaligi tavsiye ediyorum hemgüzel tatil yaparsin hemde limandan sadece baliktutmak (zipkin yada olta) kalkan tur tekneleri var bunlara ailenle rahatlikla katilabilirsin cünkü ben gecen yaz yaptim.kalacagin yer olarakta sana "Ekbir oteli" gönül rahatligiyla tavsiye ederim fiyatida cok makul. (cunda adasina giderken yolun sag tarafinda kaliyor ayvalik merkezinin cikisi sayilir) balik yemlerinide limandaki baliksatan tezgahlardan alabilrsin her türlü yem var. ve özelliklede mutlaka cunda adasini görmeden gezmeden dönme.sana simdiden iyi tatiller bereketli avlar dilerim.
Volkan abi çok teşekkür ederim tanıtımın için.Fakat bizim kendi arabamızla oralara gitme imkanımız yok.Yani kalacağım yerle balık tutacağım yerin bir olması gerekiyor.Balık tutmak için uzak bir yere gidemem.Limandan avlarsın demişsiniz.Acaba limanla,kalmak için önerdiğiniz yerin arası ne kadar?NE gibi balıklar çıkıyor?Bunları merak ediyorum.Çünkü kırk yılda bir denize gidiyorum balık tutmadan dönersem çok ama çok üzülürüm
Teşekkürler...
ogameci39@hotmail.com

Eski 29-06-2007, 11:58   #6
mufi
Guest

Olmaz öyle şey... annelere laf yok.. sakın ha...
kendince haklı olabilir.. bu durumda sen kendi malzemene sahip çıkacaksın
bir şekilde evde bir yer ayarlarsın izin+müsade vs.. orada kendi ellerinle getir+götür.
kolay gelsin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-06-2007, 12:02   #7
ykmk
Kaptan

Arrow

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
Olmaz öyle şey... annelere laf yok.. sakın ha...
kendince haklı olabilir.. bu durumda sen kendi malzemene sahip çıkacaksın
bir şekilde evde bir yer ayarlarsın izin+müsade vs.. orada kendi ellerinle getir+götür.
kolay gelsin
Zaten takılmak amacıyla söyledim Muvaffak abi.Kızma lütfen .Tabiki getir götürü ben yapıyorum ama yinede annem çok titiz olduğu için istemiyor.Ama ikna ettim.Sigaram,kumarım yok bi balığım var dedim,anlayış gösterdi.Annemi çok seviyorum ama arada oluyor böyle tatlı atışmalar.Tüm annelerin ellerinden öperim.
Saygılar...
ogameci39@hotmail.com

Eski 29-06-2007, 12:21   #8
balic
Miço

balic kullanıcısının avatarı

yunuscan kardeşim ayvalık güzel bir yer bende Volkan abin gibi orayı sana tavsiye ederim orayla ilgili hiçbir av deneyimim olmamasına rağmen iyi avlak yerleri olduğuna eminim levrek için herhalde sarımsaklı plajında düşlediğin yerleri bulabilirsin sana şimdiden bol şans rastgelsin....
Eski 29-06-2007, 12:50   #9
ykmk
Kaptan

Arrow

Alıntı:
balic tafarından gönderildi
yunuscan kardeşim ayvalık güzel bir yer bende Volkan abin gibi orayı sana tavsiye ederim orayla ilgili hiçbir av deneyimim olmamasına rağmen iyi avlak yerleri olduğuna eminim levrek için herhalde sarımsaklı plajında düşlediğin yerleri bulabilirsin sana şimdiden bol şans rastgelsin....
Teşekkür ederim Ferhat abi.Artık ailemle görüşlerimizi birleştirip,ortak bir yer belirleyeceğiz herhalde...
Teşekkürler...
ogameci39@hotmail.com

Eski 29-06-2007, 12:59   #10
balic
Miço

balic kullanıcısının avatarı

Alıntı:
ykmk tafarından gönderildi
Teşekkür ederim Ferhat abi.Artık ailemle görüşlerimizi birleştirip,ortak bir yer belirleyeceğiz herhalde...
Teşekkürler...
sarımsaklı ayvalığa çok yakın bir yer zaten denize girmek için orayı tercih edersiniz muhtemelen misinadada sana ucuz ama kaliteli sayılabilecek bir misina var onu öneririm tabi çok daha kalitelileri mevcut

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları