Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 15-06-2007, 13:44   #1
ishak BALLICA
Kaptan

ishak BALLICA kullanıcısının avatarı

Varsayılan 15/16.06.2007 Çağatay bey ve ekibiyle yapılan kıyı avı

Sevgili arkadaşlar, Sevgili Çağatay bey ile bir iki hafta önceden yapılan ön görüşmeler sonucu, nihayet bu hafta sonu bir organizasyon yapabildik.Av maceramıza Sevgili Çağatay bey, Sevgili Bumin bey ve Sevgili Anıl bey'in yanında birde oğlum katıldı.Yem olarak 2 patlak mamun kullanıldı.Avlağa gidildiğinde rüzgar kuzey ve kuzey batı yönünden orta şiddette esiyordu.Fakat havanın kararmasına yakın sakinleşdi ve gecenin ilerleyen saatlerinde hava yattı.Avlanılan mekanın kıyı bölümü taşlık az ilerisi kumluk ve yer yer otluk bir mekandı....

Malum olunacağı üzere av yerine varır varmaz yerleşme faliyetlerinin bitimi akabinde hemen hemen herkez aralıklarla,'' Çupraya susamış ''olan oltalarını deniz ile kavuşturdu.. Günün ilk misafire bana geldi..Fazla büyük olmayan kaba lidaki-çupra karışımı bir şey..Onu ikinci ve üçüncü misafirler izler iken,bir yandan da gündüz geceye kavuşma halinde idi.Bende gece ay olmıyacağı ve zifiri karanlık olacağı için mümkün olduğunca elimi çabuk tutup; ha bre takımları yemleyip deniz ile kavuşturmaya devam ediyordum....Bu arada devamlı olarak hep tekne ile avlandıkları için haliyle pek kıyı avcılığı yapmamış olan ekibin diğer üyelerinde pek bir şey yok derken; Bumin bey yaptığı uğraşılar sonucu bir adet eli yüzü düzgün çuprayı ''Tavada yada mangalda huzura erdirmek için'' karaya almayı başardı....

İlle velakin, Anıl ve Çağatay beylerde hava artık kararmaya başlamasına rağmen henüz tık yok idi. Gün tam geceye kavuştuğunda ise, kapanışı ben yaptım ve zifiri karanlık bir gecede değil olta atmak;önümüzü bile göremediğimiz için, zamanımızı gecenin ilerleyen saatlerine kadar beslenme faliyeti ve bol bol bilgi alışverişi ile geçirdik.

Muhabbet hep balık ve balıkçılık üzerine oldu...Tabi bu arada herkez geçmişde yaşadığı bereketli bereketsiz avlardan bahsetti...Velhasıl ortam son derece sıcak,hoş sohbetin bol olduğu bir ortamdı...Gecenin ilerleyen saatlerinde Sevgili Arkadaşım Erdal bey ettiği telefon ile benim balıkta olduğumu öğrenince...ona haber vermediğim için bayağı sitem etti....Ve aynen sabah 05.00 gibi 1 patlak kıpır kıpır mamun ile bize ulaşdı...

Ertesi günün daha ilk saatlerinden itibaren sağolsun misafirler bizi hiç yalnız bırakmadılar....Onlar kapıyı çaldıkça ''Kapı zilini duyabilenler'' ,misafirleri içeriye ha bre buyur ettiler... Yalnız , aramızda bu defa kapı zilinin ritmini genelde tekneden dinleyenlerden bazıları pek misafirleri ile haşır neşir olamadılar desem herhalde pek haksızlık olmaz... Ama, son anda aramızdaki ''misafirsizlikten kırılan birisi'', bayağı eli yüzü düzgün bir konuk ağırlayabildi... Tabi memnuniyetini görmek bana göre her şeye bedeldi...

Velhasıl dost ortamında geçen harika bir av anısı yaşamış olduk...Daha iyisi ve bereketlisinin sizlere denk gelmesi dileğiyle rastgelsin...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ERROR: If you can see this, then [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] is down or you don't have Flash installed.

1963-izmir

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 28-11-2011 " tarihinde saat 12:37 itibariyle ishak BALLICA tarafından düzenlenmiştir.... Neden: Video eklendi..
ishak BALLICA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 15-06-2007, 16:35   #2
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

hadi rastgelsin abi, umarım güzel bir av olur.. bu akşamda ben gitmeyi düşünüyorum ama p.tesi abimin düğünü olduğu için gidemeyebilirimde..
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-06-2007, 16:56   #3
nevzat
Kaptan

nevzat kullanıcısının avatarı

Rastgelsin abi ,neşeli bir av olacağı kesin ,inşallah neticesi de beklentilerinize uygun olur.
Eski 15-06-2007, 18:35   #4
canakkale
Miço

canakkale kullanıcısının avatarı

rastgesin bol ve bereketli avlar resimli paylasimlarnizi beklioruz
Eski 16-06-2007, 17:11   #5
Çağatay
Miço

Çağatay kullanıcısının avatarı

İshak abi, günü çok güzel özetlemiş. Ama biraz mütevazi anlatmış, kuruttu denizi desem yeridir.

Uzun süredir, tekneye alışmış olan bizler, o adına kamış denilen sopaların sırrını çözene kadar bayağı uğraştık.

Biri akşam suyu diğeri sabah suyunda olmak üzere iki hatrı sayılır misafiri yarı yoldan kaçıran ben, eğer son anda şeytanın bacağını kırıp, tam da umutlarımın tükendiği anda, "bir daha karadan asla" türküsünü mırıldanırken, hatrı sayılır boydaki misafiri almasaydım eğer inanın stresten orta yerimden çatlayabilirdim. Son anda nasıl rahatladığımı, yaşadığım o duyguyu ifade edemiyorum.

Ama bugünün rövanşı elbette gelecek. En kısa zamanda, bu çupilerin ya da yedi göbek akrabalarının ifadesini teknede alacağım. Bakalım o zaman ne anlatacak bu hınzırlar bana.

Mis gibi deniz havası, gece geç saatlere kadar sohbet muhabbet derken av dışında da çok iyi zaman geçirdik. Bu arada sabahleyin sevgili Erdal bey'le de tanışma fırsatı bulduk. Gece kalmalı gittiğimiz için 2-2,5 saat olsa da çadırlarımızda uyuma fırsatı bulduk. Yalnız sonradan öğrendim, İshak abi tedirginlikten pek uyuyamamış (bize ve eşyalara bir şey olur mu düşüncesiyle) Halbuki hiç gerek yoktu. Yattığımız yere 50 metre bile yaklaşan herhangi birinin, o karanlıkta çevrede kafesinden kaçmış başıboş bir aslan olduğuna kanaat getirmesi içten bile değilmiş. Yani bölgemize yaklaşmak biraz cesaret isterdi. Erdal bey sabah söyledi, benim horultu sesim, çok uzaklardan bile duyulabiliyormuş. Böyle bir yeteneğim olduğunu bilmiyordum.

Bizlere bu hoş günü yaşatan tüm dostlara teşekkür ederim.
Eski 16-06-2007, 18:38   #6
canakkale
Miço

canakkale kullanıcısının avatarı

abi cok güzel ve eglenceli av olmus inanki cipuralara hayran oldum!!! taa buralardan canim cekti aaaahhh ahhh.........
Eski 16-06-2007, 23:56   #7
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

İshak abi coşmussun o ne öyle yaaa.. Eline sağlık, süper bir av olmuş.. Orda olmak isterdim..
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-06-2007, 01:37   #8
eşref sürek
Tayfa

işte balık avı buna derim balığı bol muhabbeti güzel afiyet olsun rastgele
Eski 17-06-2007, 04:41   #9
gıracemi
Kaptan

gıracemi kullanıcısının avatarı

ishak abi sen herkesin yerine tutmuşsun maşallah çok eğlenceli bir av olmuş.. umarım devamı gelir.. rastgelsin..
Nasip olursa bu sezon bundan bi tane tutucam inşallah...
Aramıza katılan bayanlar olduğu için sansürü uygun buldum...

iskele_bekcisi@hotmail.com
'' No one live forever ''
gıracemi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-06-2007, 12:08   #10
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

ishak abı tebrık edıyorum çok güzeller paşalar ve sen.bı organızasyonda beraber yapalım .
saygılar selamlar afıyet olsun
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları