Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > Videolar

Videolar Olta ve zıpkınla yapılan avların videoları...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-12-2006, 20:21   #11
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Yorum yazan herkese teşekkür ederim
Onur abicim sana 2 kere teşekkür ederim
Şimdi kıbrıs kullanma demişsin mert abicim ordaki durum biraz farklı olduğu için kıbrıs değil girit hatta grönland kullansam balık tutarım dereye bizim tanıdıklar ördeklerin yemesi için ekmek atıyorlar ördeklerle birlikte kefallerde ekmeği yiyor hayvan şapurtu şupurtuyu takmıyor tek önemli konu ince misina kullanmak bende ince misina kullanıyorum yeterince kefal avladığıma inandığımda avı bırakıyorum hatta
2 gün kalmıştım ilk gün fazla balık yakaladığım için 2. günü yüzerek kumsalda güneşlenerek geçirdim akşam üstü balık avlamaya çalışan çocuğa 1-2 şey öğretmeye çalışırken ters bi cevap verdi kovasındaki 2 gamite güvenerek bende sinirlendim doğal olarak 10 dakika içinde 3 iri kefali yakalayıp elimi bile sürmeden çocuğa çıkarttım ve balıklarıda ona hediye ettim sonrada geldi efendi gibi tekniği öğrettim

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 18-12-2006, 20:37   #12
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

ewet güzel bilgiler, yaklaşık olarak bildiğim şeyler ama teçhizatlar konusunda biraz geri kalmışım.. sen burda yazın atlayıp zıplayan kefal sürüsünü görsen dellenirsin.. denizin üzeri sanki kapkara bir bulut oluyor.. manyak bir görüntü, atlayanlar zıplayanlar, kaçışanlar.. ( muhtemelen levrekler kovalıyor)
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2006, 06:59   #13
aganta borina borinata
Guest

haklısın savaş...yazın bizim buralarında kefaller insanı beni avla diye tahrik ediyorlar resmen...

bizim buralarda kıbrıs özellikle tercih edilen bi takımdır...dip kıbrısı da sık sık kullanılan bi takımdır...ama avlanacağın yere ve av saatine göre takımın şeklinde değişiklikler olacaktır...sabah avlanacaksan şamandıralı takım ya da dip kıbrısı ( bunlar kapalı havalarda da iş görür), güneşin etkisini gösterdiği saatlerde kıbrıs. akşam karanlığında da biraz kokutulmuş sardalyayla sarkıtma yapabileceğin yerlerde avlanırsan şansının daha fazla olacağı kanaatindeyim...

ama buralarda kefal avı konusunda uzmanlaşmış çok kişiye rastlamak mümkün değil...bunun sebebide sürekli kefali kıbrıs takımıyla avlamaktır...bu şekilde avlanmak hareketleri çok hassas olan kefal için tecrübe edinme şansımızı azaltıyor...

kullanacağın kefal takımı yere görede değişir...örneğin kayalık bi yerde kıbrısla avlanmak takımın sürekli dolaşmasına ve takılmalara neden olabilir...aslında kefal konusunda söylenecek çok şey var...ör ; hafifce çekilen bi şamandıralı takımdaki yemi neredeyse bi avcı balık gibi takip eder bazende yemi kapar...bunların hepsi avlakla ve balıkla edinilen bilgilerin kullanımıyla oluşacak tecrübelerdir...

sana ek olarak şunu söylemek isterim...kullandığın takımdaki iğne sayısı gereğinden fazla azaltırsan takımın daha kullanışlı olabilir...

kefal konusunda uzman olduğumu söyleyemem..avını sadece belli yerlerde sardalya ile yaparım...ve çok nadir avlarım bu balığı...yazdıklarım benim şahsi düşüncelerimdir...kefal konusunda uzmanlaşmış arkadaşlar daha farklı bilgilerde verecektir...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2006, 08:58   #14
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
varior tafarından gönderildi
ewet güzel bilgiler, yaklaşık olarak bildiğim şeyler ama teçhizatlar konusunda biraz geri kalmışım.. sen burda yazın atlayıp zıplayan kefal sürüsünü görsen dellenirsin.. denizin üzeri sanki kapkara bir bulut oluyor.. manyak bir görüntü, atlayanlar zıplayanlar, kaçışanlar.. ( muhtemelen levrekler kovalıyor)
Bugüne kadarki deneyimlerime dayanarak söyleyebilirim ki atlayıp zıplayan kefali avlamaya hiç boşuna zahmet etmeyin, çünkü balık mutlaka bir avcıdan rahatsız olduğu için öyle davranıyordur. Yani oltaya vurmaz. Benim yöntemimde önemli olan balığı dağılmayacak şekilde toplayabilmek ve av sırasında da balık çekerken ürkütmeyip dağıtmamaktır. Kıbrısla avı sevmememin nedeni atıp bekleme olayı. Şamandıralı takımda sürekli ava dahil olduğundan daha zevkli geliyor bana ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2006, 21:34   #15
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi
Yorum yazan herkese teşekkür ederim
akşam üstü balık avlamaya çalışan çocuğa 1-2 şey öğretmeye çalışırken ters bi cevap verdi kovasındaki 2 gamite güvenerek bende sinirlendim doğal olarak 10 dakika içinde 3 iri kefali yakalayıp elimi bile sürmeden çocuğa çıkarttım ve balıklarıda ona hediye ettim sonrada geldi efendi gibi tekniği öğrettim
vay kardeşim vicdanın sızlamış dayanamamışsın vermişsin balıkları. helal olsun...

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2006, 21:37   #16
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Abicim gençlere yardımcı olmak lazım eve gittiğinde eminim ben tuttum bunları demiştir babası amma gurur duymuştur insan mutlu oluyor çocukları sevindirince

Eski 19-12-2006, 21:40   #17
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

canım kardeşim benim, hayatta engüzel şeyin tadına varmışsın

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2006, 21:43   #18
aserkansatı
Guest

Tago, tebrik ederim.Aile önünde balık tutmak kadar zevkli bi şey yoktur...Gönülden tebrikler abim...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-2006, 22:07   #19
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Serkan abicim videonun başında sesi biraz açıp dikkat edersen "ilker bence sen bu işi bırak" diye bir cümle duyacaksın işte benim bittiğim an bu andır enişte 0 ben bu balıkta sanırım 12 falan olmuştum

Eski 19-12-2006, 22:15   #20
aserkansatı
Guest

Hep yaşadığımız şeyler be Tago... Bu lafları daha çooook duyacaksın...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları