Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 31-12-2005, 08:53   #1
aserkansatı
Guest

Varsayılan Balik Nerelerde Olur?

Bu bilgileri zamazingo.net ten aldım...Konu ile ilgili çok eğlendirici ve bilgilendirici sayfaları var tavsiye ederim...

Bu mesaj en son " 24-05-2007 " tarihinde saat 15:17 itibariyle aserkansatı tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 31-12-2005, 08:57   #2
rüzgar2
Kaptan

rüzgar2 kullanıcısının avatarı

Gerçekten bilgi verici...
rüzgar2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-12-2005, 09:03   #3
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Genelleme yaparsak kardeşim suyun olduğu her yerde balık olur demek istemişler bunuda dolaylı yoldan çevire çevire anlatmışlar adamım balık heryerde yeterki hangi balığı nerde aradığını bil yeter 1 kg.elmayı bütün kasaplara sorarsan o elmayı bulmaya ömrün baki gelmez ama elma yanı başındaki manavda sen oraya git aradığını nerde arayacağını biliyorsan sorun yok

Bu mesaj en son " 31-12-2005 " tarihinde saat 09:05 itibariyle Bir Dost tarafından düzenlenmiştir....
Bir Dost Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-12-2005, 09:25   #4
aserkansatı
Guest

Yok baba suyun olduğu her yerde balık olmaz...Onlar balığın olabileceği yeri çizip koymuşlar...Sen hiç gördün mü her tarafı bu resimdeki gibi ırmak?Ben rastlamadım hiç.Olmaz zaten ...Hafife alma adamları ve o resmi seçip ,bu siteye sunanları...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-12-2005, 09:28   #5
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Adamım sen görmedin değil mi ??böyle bir ırmak yatağını bende görmedim kinsede görmemiştir zaten o resmi çizende görmemiş yoksa adam alıp çizmezdi hayel sanal bir seyler yarat mış böyle bir yatağı bizler göremeyiz aha böyle resimlerine bakarız bence fazla ciddiye alma yinede taktir senindir.
Eski 31-12-2005, 19:02   #6
mufi
Guest

Smile balık nerede olur

arkadaşlar.. ben naçizane fikrimi ve deneyimlerimi söylemek isterim.
şu andaki konu başlıgı altında da sanırım zaruri oldu.

1-sazan avlamak istiyorum. hava sıcak yer kavakdere baraj göleti gölün civarı gelişigüzel engebeli arazi.. bu da arazinin su içinde de devam ettiğinin işareti
şimdi bu tip sulardan doldurma göletlerde suyun kıyısında şöyle bir kara parçasını gözlemledikten sonra emin olabilirsinki aynı arazi yapısı sıyun içinde de devam ediyor.. nitekim izmirde kavakdere+beyler+yeniyöy+çatalca göletleri böyle.. ancak bazı kıyılarda su kıyısından 3/5 mete içerde yogun biçimde sazlık ve/veya hayıt agaçları var..hiç bilmeyen sanırki her tarafta sazan geziyor...
maalesef arkadaşlar.. inanırmısınız aynı yerlere defalarca gittim ve olay şu:
su içindeki sazların veya hayıt agaçlarının 1 karış yada 20 cm ününden balıgı alabiliyorsun.
oda küspe gibi ekmek gibi yemleme yaparsan.yani elimdeki 6/8 mtr. kamışı ve ucundaki 0,5gr lık şamandrayı tek igneli...yeşilligin önüne yavaşça bırakıp (derinlik1m. gibi )anca balıkları alabildim.. bunun dışında etrafı açık boşluk geniş su alanlarında maalesef balık tutamazdım.
bir bakıma biz insanlar şartlarımıza göre yaşam alanları seçiyorsak balıklarda gerek içgüdüsel gerekse bilinçli olarak günlerini geçirecekleri yerleri seçiyorlar..
kolay gelsin..herkese
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg sazan.jpg (267,9 KB, 60 Görüntülenme)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-12-2005, 21:02   #7
aserkansatı
Guest

Yaaa demek öyle...Bizim sveltop69 da oradan kiloluk sazanlar aldığını söylüyodu...Yalancının mumu hesabı...Aydınlattığın için sağol Muvaffak Abi...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-01-2006, 05:47   #8
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Selam arkdaşlar,
Serkanın yukarıda yayınladığı resim bir canlandırmadır,yani konum itibarı ile farklı farklı 8-9 adet resim kullanmaktansa,tüm avlak bölgelerini tek resimde toplanmışlardır diye düşünüyorum,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları