Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 11-05-2011, 08:42   #1
-balıkçı-
Oltacı

-balıkçı- kullanıcısının avatarı

Varsayılan Gerence'de börtü böcek

09.05.2011 tarihinde Gencerli'ye niyetle yola çıktık.Yolda yemcimiz olan kemal beyi aradım yem kalmadığını söyleyince rotayı Gerence'ye çevirdik,Güzelbahçe mezatın oradan yemimizi alıp yola çıktık.Karaburun yoluna dönüp eşsiz manzarayı seyrederek Balıklıova derken Gerence'ye vardık,botumuzu şişirip motoru bağladıktan sonra evet denizdeyim bu duyguyu çok seviyorum.3 tane çifliğin arasında demirimizi attık çıkan balık 6 karagöz kayda değer olmadığı için resmini koymadım fakat bunun yanında oltamıza takılan 2 tane canlıyı yine tanıyamadığım için sizlere sormak istedim.Geçen defa berber balığını bilgi dağarcığımıza ekledik inşallah bunlarıda tanıyıp ekleriz şimdiden herkese teşekkürler.Rastgelsin....

Manisa

15.07.1963
b rh+

Bu mesaj en son " 11-05-2011 " tarihinde saat 09:01 itibariyle Necati ARAT tarafından düzenlenmiştir.... Neden: Likler düzenlerdi..Lütfen foruma resim ekleme kurallarını okuyunuz..
-balıkçı- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 11-05-2011, 09:03   #2
Necati ARAT
Kaptan

İbrahim abi Güzel bir gün geçirmiş olup yeni deneyimler edinmişsiniz..
Ancak şunu söylemeden geçemiyeceğim..
Şansınız itibari ile denizden bilmediğiniz canlılar çekiyorsunuz..
Bu canlılara dikkatli davranın zira zehirli olabilirler benden küçük bir uyarı..
Necati ARAT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-05-2011, 09:06   #3
ustam18
Kaptan

ustam18 kullanıcısının avatarı

İbrahim kardeş bazen sadece hava almak stres atmak için bende km lerce yol yapıyor.oltalarımı suya bırakıyor zil sesi dinliyorum.yakalananlar da tabiiki suya iade.bu aralar denizlerimizde bize yabancı balıklar, canlılar çıkmakta.
sonraki avlarınızın daha bereketli geçmesi dileğimle paylaşımınız için teşekkürler.
O Rh +
ÇANKIRI
ustam18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-05-2011, 09:28   #4
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Üstteki kırmızı balık kurdele balığı olarak geçiyor.
Alttaki balık daha doğrusu böcek ise karavida adıyla anılıyor. Kafadan kuyruğa doğru sırtı pürüzsüzdür fakat kuyruktan kafaya doğru baya dikenlidir ellerini kevgire çevirir tutmasını bilmeyen kişinin. Bunların yancısı olarak etrafta muhakkak karideste vardır ama oltaya gelmesi çok çok zayıf ihtimal

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-05-2011, 10:02   #5
Halil İplikçi
Kaptan

Halil İplikçi kullanıcısının avatarı

ibrahim güzel bir gün geçirmişsiniz balığı anlaşılan birlikte iken yakalayacağız

Hüsnü Halil İplikçi
Halil İplikçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-05-2011, 19:32   #6
-balıkçı-
Oltacı

-balıkçı- kullanıcısının avatarı

Verdiğiniz bilgiler ve uyarılar için teşekkür ederim.Her ne kadar amatör balıkçıda olsak denizin hiç bir zaman şakası olmadığının bilinçindeyim, zehirli balıkları tanıyorum diye düşünürken tanımadığımız canlılarla karşılaşıyoruz,deniz yaşamının yelpazesi gerçekten çok geniş bu yüzden hepimizin daha dikkatli ve bilinçli olması gerekiyorki güzel keyifli bir günü acı ve ızdırap veren bir güne çevirmiyelim. Herkesin avlarının bereketli geçmesi dileğiyle. Rastgelsin...

Manisa

15.07.1963
b rh+
-balıkçı- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-05-2011, 19:45   #7
gonencsenkal
Kaptan

gonencsenkal kullanıcısının avatarı

Alıntı:
-balıkçı- tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Verdiğiniz bilgiler ve uyarılar için teşekkür ederim.Her ne kadar amatör balıkçıda olsak denizin hiç bir zaman şakası olmadığının bilinçindeyim, zehirli balıkları tanıyorum diye düşünürken tanımadığımız canlılarla karşılaşıyoruz,deniz yaşamının yelpazesi gerçekten çok geniş bu yüzden hepimizin daha dikkatli ve bilinçli olması gerekiyorki güzel keyifli bir günü acı ve ızdırap veren bir güne çevirmiyelim. Herkesin avlarının bereketli geçmesi dileğiyle. Rastgelsin...
Paylaşım için teşekkürler bence ne olduğunu bilmediğimiz hiç bir deniz canlısına kesinlikle dokunmamalıyız.İnşallah bunların yerine paşalar, mercanlar,iri iri karagözler tutarız
Eski 11-05-2011, 21:19   #8
JasonMraz
Oltacı

JasonMraz kullanıcısının avatarı

öğrendiğim kadarıyla karavida zehirli değilmiş. yani alttaki canlı. yenebiliyormuş ve hatta turistlerin çok sevdiği bir yemekmiş tanesi 30-50 lira arasında değişiyormuş. inşallah denize geri yollamamışsınızdır
Eski 11-05-2011, 22:06   #9
Balikci Alp
Tayfa

Balikci Alp kullanıcısının avatarı

İbrahim abi insan istediği balığı yakalayamasa bile denizde ruhunu dinlendiriyor. Gerence çok güzel bir yer, keşke balık çiftlikleri olmasa... Gerçi çoktandır gitmedim, çiftlikleri açığa aldılar mı bilmiyorum... Güzel bir günü denizde değerlendirmenize imrendim. Umarım gelecek sefere arzu ettiğiniz balığa da kavuşursunuz.
Bu arada sevgili Taygun'a da bilgi için teşekkür ediyorum. Kurdele balığı diye canlının varlığından haberim bile yoktu. Diğer canlıyı ise ben böcek olarak biliyorum. Karavidanın bu kadar uzun antenleri yok diye bilirim. Ancak konunun uzmanı değilim. Bildiğim böceğin aynen istakoz gibi çok lezzetli bir kabuklu olduğu. Çeşme'de çok yerdik. Bu türlerin pişirilmesi istakoz ile aynıdır.
Herkese sevgiler.
Balikci Alp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-05-2011, 22:37   #10
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Sanırım ufak bir karışıklığa sebebiyet verdim. Alp abi ve Melih kardeşimin bahsettiği canlı doğrudan böcek ismiyle anılıyor ıstakozun kıskaçsız versiyonu ve kayalıkların arasında kovuklarda mağralarda yaşar.

Yukarıda fotoğrafı olan ise karavida adıyla anılıyor (en azından İzmir'li balıkçılar bu adla anıyor) kumda açtığı delikte yaşıyor bu canlı uzatma ağlarında çıkar zehirli falan değil fakat kabuğunda dikenleri var. Normalde uğraşıp yiyen yok gibi birşey fakat çok yaşlı bir balıkçı tanıdık yaklaşık 2 kilo karavidadan bir avuç kadar etin çıktığını çok lezzetli olduğunu söyledi ama inanılmaz zahmetli herkes uğraşmaz diye ekledi.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Latince adıda Squilla mantis olarak geçiyormuş bu canlının.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik

Bu mesaj en son " 11-05-2011 " tarihinde saat 22:43 itibariyle Taygun KOCABIYIK tarafından düzenlenmiştir....
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları