Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > FOTOĞRAFLARIMIZ

FOTOĞRAFLARIMIZ Her türlü balık avın fotoğraflarını yayınlayabiliceğimiz bölüm.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 06-04-2006, 04:38   #11
uzman
Kaptan

uzman kullanıcısının avatarı

Alıntı:
erol hoca tafarından gönderildi
Taygun düzeltsem ayıp olurmu? Trofe avcılıkta bir basamak. Yanlış hatırlıyorsam yarın kitaba bakıp düzeltirim. Sportmenlik basamağı zaten malumunuz. Bundan sonraki ve en üst basamak olan trofe basamağı artık avcının doyuma ulaştığı aşamadır. Örneğin tüfekle avcılılık yapan birisi hazırlıklarını yapar ava gider, avı bulur, nişan alır ve ateş etmez!!! Çünkü o artık ateş ederse vuracağını bilmektedir ve bu yüzden ateş etmez. Artık trofe basamağında bir avcıdır. (Yanlış hatırlıyorsam özür.)
Sayın hocam,

Bu durumlarda her zaman bir muhalif kişiye ihtiyaç duyulur ya işte müsadenizle o olayım ben ve eleştirel bir bakış açmaya çalışayım....

Ben 5-6 yıldır balık avcılığını yaparım amatör olarak. Sizin "trofe" olarak adlandırdığınız basamağa gelmeyi inanın hiç istemem (istesem de sanırım gelemem...) Serkan kardeşimin dediği gibi av kanallarında izlediğimiz görüntüler beni hep hayrete düşürür. Acırım o tutulup da bırakılan balıklara (pardon balıklara değil, tutanlara... )

Kısacası sayın hocam, balık olmasa bile, balık muhabbeti ederek zevk alan benim gibi kişiler, balığı yakaladıktan sonra zor bırakır gibi geliyor bana...

Siz ne dersiniz?

Saygılarımla....

BALIK TUTULAN TEK GEZEGENİ YOK ETMEYELİM...
A.R.B.
uzman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları