Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 25-12-2006, 10:53   #1
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Varsayılan 24.12.2006 ürkmez raporu

Herkese selamlar...Pazar günü sabah 5:30 da haldun,adnan abi,mehmet ve gürol abilerimiz,erhan abi,mert,güven,taygun ve benden oluşan 9 kişilik ekibimiz Narlıderede kahvaltımızı yapıp,Seferihisar'dan erzağımızı aldıktan sonra Ürkmez'e doğru yol aldık...Yem için vakit kaybetmedik,sanırım adnan abi önceden almıştı yemleri(sülünes,sardalya ve hamsi)...Av mekanımıza geldikten sonra 1. grupta ben,haldun,mert,güven ve erhan abi ve 2. grupta da adnan,mehmet ve gürol abiler ve taygun kardeşimiz olucak şekilde önceden adnan abinin ayarladığı teknelerimizle açıldık...İlk avlak yerimizde birkaç mercan ve tek çupranın dışında pek birşey alamayınca yeni bir yer bulmak üzere birkaç yer denemek üzere adnan abilerin teknesinden ayrıldık ama sonuç alamayınca adnan abilerin de bizden sonra başka bir avlakta demirledikleri yere gidip onların 10-15 mt yanına demir attık...Balık tutamasak da iki teknenin tatlı rekabeti ve birbirimize attığımız laflar bize yeter,maksat muhabbet olsun dedik...İyiki de onların yanına gelmişiz...Yeri onlar buldu ama çupraları biz çektik(üzgünüm adnan abi )...Orda ikinci çupramı çektikten sonra ekip arkadaşlarım bendeki balın kendilerine bulaşması için ellerinden geleni yaptıysa da bu baldan nasiplenen sadece mert oldu...Bol miktarda ürkmez çuprası (gopez) yanında benim dipten irice bir istavrit çekmem herkesde oha falan oldum tepkisine neden olmuştu... Mert'in istavrit çaparisiyle birkaç denemesi sonuç vermeyince normal takıma geçmesiyle çuprayı çekmesi bir oldu...Kendisini tüm kalbimle tebrik ediyorum,çok iyi bir zamanlamaydı doğrusu... Garip olan herkesin indir bindir gopez çekerken benim sadece 4 parça gopez tutabilmiş olmam...Sanırım yemi bütün bütün takmamdan kaynaklandı ...Mert kardeşim "sen şimdi bir de karagöz oturtursun" demesinin üzerinden kısa bir süre geçmişti ki karagözü de oturtunca çıkan "ohhaaaaa" nidaları hala kulaklarımda yankılanıyor ... Bunun üstüne ben işi abartıp "ah birde kefal ya da levrek tutsam,tam süper olucak" dedim ama baktım ki can güvenliğim tehlikede,eve tek parça dönmek adına kefal ve levrekleri azad ettim ...Bu arada bütün bunları tutan takımı çerçeveleyip asmayı ve kalıbını çıkarıp tüm gruba dağıtmaya karar verdim ...Sonuç olarak bu canavar takım toplamda 2 çupra,1 karagöz,4 mercan,1 istavrit ve 4 gopez'in belini kırdı arkadaşlar...Cümbür cemaat daha bereketli avlarda birlikte olmak dileğiyle(gerçi bendeki bu şansla yakında benimle kimse balığa çıkmak istemicek ama şansta biryere kadar dimi ama...korkmayın arkadaşlar sözüm meclisten dışarı ama yakında nazara gelirim nasılsa )...Saygılarımla...
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg Ürkmez.tekne01.jpg (411,3 KB, 141 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg Ürkmez.tekne02.jpg (336,9 KB, 121 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg Ürkmez.tekne03.jpg (412,9 KB, 107 Görüntülenme)
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları