Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > FOTOĞRAFLARIMIZ

FOTOĞRAFLARIMIZ Her türlü balık avın fotoğraflarını yayınlayabiliceğimiz bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 10-10-2006, 00:55   #1
yilmaz
Tayfa

yilmaz kullanıcısının avatarı

Varsayılan Zargana avcıları

2006 nisanında istanbul cankurtaranda 80 tane zargana. çarpma takımıyla aldım. tarih fotoğrafta ayarsız olduğu için 2005 gözüküyor.
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg 80 adet zargana.JPG (328,3 KB, 142 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg zarganalar.JPG (461,8 KB, 100 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg S4020478.JPG (429,1 KB, 85 Görüntülenme)

Adana-Hatay-Düziçi
yilmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 10-10-2006, 01:04   #2
yilmaz
Tayfa

Varsayılan ya bunlara ne demeli..... ah istanbul

arkadaşlar bunlarda istanbuldan ayrılmadan önceki son avımız. yer Sarayburnu.bu arada buradan sarayburnu'nun müdavimi Nazif abiye selamlar

Adana-Hatay-Düziçi

Bu mesaj en son " 24-03-2007 " tarihinde saat 14:18 itibariyle HALDUN YALIMLI tarafından düzenlenmiştir....
Eski 10-10-2006, 01:05   #3
yilmaz
Tayfa

Arkadaşlar size takılayım derken sabahın 03:00 ı olmuş. yarın görüşürüz iyi sabahlar.

Adana-Hatay-Düziçi
Eski 10-10-2006, 18:29   #4
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Zargana avı gerçekten çok bereketliymiş, afiyet olsun...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-10-2006, 19:17   #5
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Ben hiç zargana avı yapmadım 1 kez dip oltasıyla yakalamıştım
çok ilginç olmuştu
oltayı çok ilerti attım ilginçtir ki öyle bir yer varki oraya atınca iri balık geliyor diğer taraflardaki ısparozlar ufak olta suya düşer düşmez geri çekmeye başladım aniden olta elimden gitti adrenalin tabiki tavan bu nedir diye tahmin yürütürken suyun üstüne sıçrayan zarganayı görünce adrenalin dahada artmıştı
kıyıya çıkarırken suya düşmüştü beni izleyen en az 5 kişi ahh vahh gibi şeyler söylemişti zargana rahat 60-70 cm vardı bayada kalındı
uzun lafın kısası bu balığın avını yapmasamda zevkini biliyorum
tebrikler

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-2006, 11:36   #6
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
yilmaz tafarından gönderildi
2006 nisanında istanbul cankurtaranda 80 tane zargana. çarpma takımıyla aldım.

çarpma ile kefalde avlıyorlar...bu yöntem bana göre sağlıklı bi teknik değil...bu şekilde yaralanan balık sayısı çok fazladır ve eminim 80 tane de kaçmıştır...bu balıklar bi süre sonra ölüyorlar genelde...özellikle zarganalar göçleri boyunca çarpma ile avlanan bi çok kişiyle karşılaşıyorlar...kanımca tırıvırı kadar zararlı bi avlanma şeklidir...üstelik zarganayı ağzından yakalamanın verdiği zevki de hiç bi zaman vereceğini tahmin etmiyorum...bi de 80 tane balık bi kişi için çokmuş gibi geliyor bana...sirkülerde zargana için bi av limiti ve boy belirlenmemesine karşın amatör balıkçılar olarak kendimize yeter diyebilmeliyiz...

ek olarak her ne kadar amatör balıkçılar için denizde zaman yasağı olmasada avladığımız balıkları tanıyıp onları üreme dönemlerinde rahat bırakmalıyız... bahar ve yaz ayları zarganaların üreme dönemleridir...ha oltanıza takılmışsa bırakmayabilirsiniz...ama 80 tane balık küçük bi sürüdür...

yılmaz bey amacım sizi yermek değildir. ancak duyuyor ve okuyorum; 60 tane ...70 tane ... 100 tane balık yakaladık diyorlar...hakikaten bu rakamlar çok değil mi...izmarit değil istavrit değil...

rastgelsin...

Bu mesaj en son " 13-10-2006 " tarihinde saat 11:39 itibariyle aganta borina borinata tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-10-2006, 11:46   #7
erhan
Tayfa

erhan kullanıcısının avatarı

Av bereketli olmuş tebrikler
Eski 13-10-2006, 16:36   #8
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

37/2 nolu sirkülere göre adet limiti verilmemiş veya deniz balıkları(çizelge 6) listesinde bulunmayan türler için limit 5 kğ geçemez denilmektedir.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-10-2006, 11:23   #9
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Yılmaz bey tebrikler bereketli bir av olmuş.Ama şunu da belirmeden edemiyeceğim.Abisi 80 tane zargana azıcık abartılı bir rakam.Ben olsam o kadar işi uzatmazdım.Nitekim 07.10.2006 tarihindeki av maceramızda çok güzel mercan yatağına denk gelmişdik.Devam etsek adam başı yalan gelmesin,3-4 kilo mercan alabilirdik.Ama hocamız Ertaç abinin uyarısıyla ''arkadaşlar azıcık da haftaya kalsın'' demesiyle işi tadında bırakıp karaya döndük.

Bu mesaj en son " 14-10-2006 " tarihinde saat 11:37 itibariyle Uzm.Dr.Rastgele tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-10-2006, 11:30   #10
yilmaz
Tayfa

Alıntı:
aganta borina borinata tafarından gönderildi

çarpma ile kefalde avlıyorlar...bu yöntem bana göre sağlıklı bi teknik değil...bu şekilde yaralanan balık sayısı çok fazladır ve eminim 80 tane de kaçmıştır...bu balıklar bi süre sonra ölüyorlar genelde...özellikle zarganalar göçleri boyunca çarpma ile avlanan bi çok kişiyle karşılaşıyorlar...kanımca tırıvırı kadar zararlı bi avlanma şeklidir...üstelik zarganayı ağzından yakalamanın verdiği zevki de hiç bi zaman vereceğini tahmin etmiyorum...bi de 80 tane balık bi kişi için çokmuş gibi geliyor bana...sirkülerde zargana için bi av limiti ve boy belirlenmemesine karşın amatör balıkçılar olarak kendimize yeter diyebilmeliyiz...

ek olarak her ne kadar amatör balıkçılar için denizde zaman yasağı olmasada avladığımız balıkları tanıyıp onları üreme dönemlerinde rahat bırakmalıyız... bahar ve yaz ayları zarganaların üreme dönemleridir...ha oltanıza takılmışsa bırakmayabilirsiniz...ama 80 tane balık küçük bi sürüdür...

yılmaz bey amacım sizi yermek değildir. ancak duyuyor ve okuyorum; 60 tane ...70 tane ... 100 tane balık yakaladık diyorlar...hakikaten bu rakamlar çok değil mi...izmarit değil istavrit değil...

rastgelsin...
evet haklısın aslında çarpma takımının avcılıkta pek yeri olmaması gerekiyor.eleştirilerinizi kabul ediyorum, nevarki ilk defa böyle bir av yapmıştım.Ve bir dahada böyle bir av yapmama kararı zaten almıştım.uyarlarınıza ve göstermiş olduğunuz duyarlılığa teşekkür ederim Saygılarımla

Adana-Hatay-Düziçi
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları