Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-08-2012, 14:04   #1
cngerol
Miço

cngerol kullanıcısının avatarı

Varsayılan Balıklarla ve kedilerle bayramlaştım

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

kısa bir muhabbetin ardından balığa gitmeye karar verdik ve internetten hava durumunu kontrol ettik. rüzgar ve dalganın çok şiddetli oluşu yüzümüzü güldürdü zira kıyıdan avlanacaktık ve balıkçılar önümüze ağ atamayacaktı. fırsat bu fırsat arkadaşla verdik kendimizi yola. ramazan bayramının 2. günün gecesi saat 23.00 ten saat 07.00 ye kadar kıyıdan yaptığım av süresince yavru balıklara yem yetiştiremedik ama yinede nasibimizi aldık. 50adet sülünez ve 4 paket oru kurdu 2-3 saat gibi kısa sürede bitince yem almaya gittim döndüğümde ufak bir şok geçirdim çünkü aracın altına saklanan 6 adet kediyi avlandığımız süre zarfında ne ben gördüm nede arkadaş. kovanın içinde yüzen balıkların hepsini kediler almış , ölüp dibe batanlar bize kalmıştı. ufak bi hesap yapıyorum en az 10 tane balık ben tuttum bi okadarda arkadaş ama kovada sadece 5 balık kalmış. bu saatten sonra yapacak birşey yok nasip onlaraymış deyip güneş doğana kadar avımıza devam ettik. ve paşanın gelişi ile avımızı sonlandırdık. bu arada paşa ile bayramlaşırken baş parmağımı kaptırdım kendisine çenesi baya kuvvetliymiş. ısırır ıssırmaz elim kan gölüne döndü, diş izleri ve ağrısı hala geçmedi.
cngerol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 22-08-2012, 14:36   #2
deniz25
Çımacı

deniz25 kullanıcısının avatarı

Bu defa sizinle birlikte kedicikler de balığın sefasını sürmüş, kısmet diyelim. Ama balıklar müthiş görünüyor kardeşim, tebrikler. Afiyet şeker olsun...
deniz25 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-08-2012, 21:14   #3
umutdeu
Çımacı

umutdeu kullanıcısının avatarı

Ellerinize sağlık güzel av olmuş.Bir defasında Ildır'da aynı olay başımıza geldi.Bizim de paşaları kaptırmıştı kuzenim kedilere
umutdeu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-08-2012, 21:37   #4
avlar
Kaptan

avlar kullanıcısının avatarı

Tebrikler güzel av olmuş,rastgelsin.
avlar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-08-2012, 00:34   #5
Tuncay GÜNAY
Moderator

Tuncay GÜNAY kullanıcısının avatarı

Alıntı:
cngerol tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

kısa bir muhabbetin ardından balığa gitmeye karar verdik ve internetten hava durumunu kontrol ettik. rüzgar ve dalganın çok şiddetli oluşu yüzümüzü güldürdü zira kıyıdan avlanacaktık ve balıkçılar önümüze ağ atamayacaktı. fırsat bu fırsat arkadaşla verdik kendimizi yola. ramazan bayramının 2. günün gecesi saat 23.00 ten saat 07.00 ye kadar kıyıdan yaptığım av süresince yavru balıklara yem yetiştiremedik ama yinede nasibimizi aldık. 50adet sülünez ve 4 paket oru kurdu 2-3 saat gibi kısa sürede bitince yem almaya gittim döndüğümde ufak bir şok geçirdim çünkü aracın altına saklanan 6 adet kediyi avlandığımız süre zarfında ne ben gördüm nede arkadaş. kovanın içinde yüzen balıkların hepsini kediler almış , ölüp dibe batanlar bize kalmıştı. ufak bi hesap yapıyorum en az 10 tane balık ben tuttum bi okadarda arkadaş ama kovada sadece 5 balık kalmış. bu saatten sonra yapacak birşey yok nasip onlaraymış deyip güneş doğana kadar avımıza devam ettik. ve paşanın gelişi ile avımızı sonlandırdık. bu arada paşa ile bayramlaşırken baş parmağımı kaptırdım kendisine çenesi baya kuvvetliymiş. ısırır ıssırmaz elim kan gölüne döndü, diş izleri ve ağrısı hala geçmedi.
neşeli bir av olmuş balıklarda güzel paşa da ihtişamlı afiyet şeker olsun kediciklere selam. iğnen hep keskin olsun.

0 0532 522 56 77

DOSTLUK KÜÇÜK MENFAATLERE KURBAN EDİLMEYECEK KADAR BÜYÜK BİR DUYGUDUR.
Tuncay GÜNAY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-08-2012, 05:58   #6
soncet36
Kaptan

soncet36 kullanıcısının avatarı

cengizhan alinize sağlık. ama sadece fotolar yetmez. ne tarafa gittiniz ne tür takım kullandınız. onlarıda yazarsan seviniriz. afiyet olsun...

Çetin Açık

1972 izmir

iğneniz keskin, avınız büyük olsun. RASTGELSİN...
soncet36 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-08-2012, 06:19   #7
ustam18
Kaptan

ustam18 kullanıcısının avatarı

Cengizhan kardeş eline emeğine sağlık.kedilere de afiyet olsun nasiplerini almışlar.parmağın için heçmiş olsun.Onada tatlı av kazası diyeceksin.
İğnen keskin avların bereketli olsun Rastgele.
O Rh +
ÇANKIRI
ustam18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-08-2012, 07:23   #8
cngerol
Miço

Alıntı:
soncet36 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
cengizhan alinize sağlık. ama sadece fotolar yetmez. ne tarafa gittiniz ne tür takım kullandınız. onlarıda yazarsan seviniriz. afiyet olsun...
teşekürler çetin bey, benim gittiğim yer artık standarda oldu hemen hemen her seferinde güzelbahçe tarafına gidiyorum ama bir sıkıntı var havalar güzel olunca balıkçılar tüm sahil şeridi boyunca ağ atıyorlar ve bizde orda boş boş saatlerce tek bir balık yakalayamadan gelebiliyoruz. güzelbahçe tarafına gidecek arkadaşlar tabiri caizse denizin kudurduğu günlerde gitsinlerki birşeyler tutabilsinler. bu işin ticaretini yapan şahıslar ellerinden gelse kumsala bile ağ serecekler.
Eski 23-08-2012, 07:27   #9
cngerol
Miço

Alıntı:
deniz25 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu defa sizinle birlikte kedicikler de balığın sefasını sürmüş, kısmet diyelim. Ama balıklar müthiş görünüyor kardeşim, tebrikler. Afiyet şeker olsun...
teşekürler,

Alıntı:
umutdeu tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ellerinize sağlık güzel av olmuş.Bir defasında Ildır'da aynı olay başımıza geldi.Bizim de paşaları kaptırmıştı kuzenim kedilere
bundan sonra kovaya balık koyarsam ya kapağını kapatırım yada direk buzluğa...

Alıntı:
avlar tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Tebrikler güzel av olmuş,rastgelsin.
teşekürler,

Alıntı:
Tuncay GÜNAY tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
neşeli bir av olmuş balıklarda güzel paşa da ihtişamlı afiyet şeker olsun kediciklere selam. iğnen hep keskin olsun.
teşekürler,

Alıntı:
ustam18 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Cengizhan kardeş eline emeğine sağlık.kedilere de afiyet olsun nasiplerini almışlar.parmağın için heçmiş olsun.Onada tatlı av kazası diyeceksin.
İğnen keskin avların bereketli olsun Rastgele.

eyw. ustam teşekürler,
Eski 23-08-2012, 08:17   #10
soncet36
Kaptan

soncet36 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
cngerol tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
teşekürler çetin bey, benim gittiğim yer artık standarda oldu hemen hemen her seferinde güzelbahçe tarafına gidiyorum ama bir sıkıntı var havalar güzel olunca balıkçılar tüm sahil şeridi boyunca ağ atıyorlar ve bizde orda boş boş saatlerce tek bir balık yakalayamadan gelebiliyoruz. güzelbahçe tarafına gidecek arkadaşlar tabiri caizse denizin kudurduğu günlerde gitsinlerki birşeyler tutabilsinler. bu işin ticaretini yapan şahıslar ellerinden gelse kumsala bile ağ serecekler.
teşekkür ederim arkadaşım. benim kafama takılan bir şey var. bayramın 2. günü urladan geçtim mordoğana kadar gittim. urlada aşırı fırtına vardı ve o civarda bir tane bile oltacı göremedim. urla sahil boyu balık tutmak yasak mı? neden kimse orada olta atmıyor?. bu soru kafama takılıyor. bilen varsa bilgi verirse sevinirim.
rastgelsin...

Çetin Açık

1972 izmir

iğneniz keskin, avınız büyük olsun. RASTGELSİN...
soncet36 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları