Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI

TATLI SU AVI Tatlı sularda olta ile yapılan avlar hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-12-2011, 11:15   #11
bytt
Çımacı

bytt kullanıcısının avatarı

Dejavus kardeşim Burdur Gölhisar civarlarında avlanıyorum. Teşekkürler ilgin için tel no.yu alayım ben en yakın zamanda iletişime geçerim Teşekkürler....
DENİZLİ- A Rh+
1983
(5062102565)
bytt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 16-12-2011, 11:48   #12
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Aileyle birlikte yapılan avları her zaman takdir etmişimdir.
Daha büyüklerinin sizinle olmasını dilerim. Ufaklık umarım önümüzdeki yıllarda sizin oltanıza yine gelir
Rastgelsin.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-2011, 12:43   #13
dejavus
Oltacı

dejavus kullanıcısının avatarı

özel mesaj atmayı denedim ama olmadı Akbük haydar kaotan nosu 05327440870
Eski 29-01-2012, 15:17   #14
ben ve deniz
Oltacı

Taner abi ben ayda 1 -2 defa kocaelinde tutuyorum nisan ayında ben tutyordum ama artık tutmuyorum bbu hayvanlar ilk baharda yavruluyor ve cok uzuldum bır actım ıcını resmen yok bole bırşey yumurtalar yanı 1 hafta sonra yumurtluycaktı heralde bence sende tutma bide abi bolelerini sal + derenin aktığı tarafa geç oradan sadece yemi bağla akıntıya bırak ozamn gor bıde nasıl tutuluyor şamandıra yerınede beyaz boncuk kullanıyorum ufacık iğnende biraz buyuk gıbı 7-8 no en iyi si zapraz mustad
1997
ben ve deniz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-01-2012, 15:47   #15
ben ve deniz
Oltacı

TANER ABİ SALMIŞSIN BU BALIĞI PARDON ÖZÜR DİLİYORUM ...
Birde demişsin ki, eşim denizde avlanmak istiyor fethiye en yakın yer , abi sana tavsiye ediyorum ki fethiyeye git tekneyi felan boşwer diyeceğim yere git , ben 4 defa fethiyeye ölüdenize gittim orda ölüdeniz dedikleri bir yer war ve çarşaf gibi deniz sor ordakılere , bir seferinde yemin ederek söylüyorum 8 kilioluk balık 1 metrelik kıyıya geldi kefali nasıl kovalıyordu orada ben yüksekteydim ve denizin içi beliiydi dikenlerini açmış ağzı kocaman ve orası tam bir levrek cennti karetta bile war okadar diyorum ... şimdi meraya geldik diyelim plaj zaten en son tarafta kalıyor ölüdeniz orda beach war gir oraya plajın en sonuna git zaten görürsün yukarda ew gibi yerler war yüksekte ilele kim senin olmadığı yere git ....

1)( teke,mamun,sülünez , yavru yengeç bunları bulubalıyorsan al bulduysanda çok az al )

asıl 1 kg sardalya al : 50 gr kursun tak 3 köstekli iğnelerin sağlam olsun ama 10 kg lık balığı alabılen bir iğne al (iğnen hem 1 kg lık balığı alsın hemde 10 kg lık balığı ole soyle alıcağın yere iğneler çarpraz de )

takım : 3 köstekli , dediğim türde iğneler ( çapraz ) 50 gr kursun

2) sana bir tür takım söyleyeceğim abim : ÖNCELİKLE KEFALİ TUT NE KÜÇÜK OLSUN NEDE BÜYÜK KEFAL ORTA BOY OLSUN , KAMIŞIN UCUNDAKİ KLİPS ' E 100 GR KURŞUN TAK VE KAMIŞLA BERABER FIRLAT , BÜYÜK KLİPS AL KLİPSE 1.5 - 2 M 0.50 MİSİNA BAĞLA MİSİNAYADA 15 KG LİK BALIĞI KALDIRA BİLECEK İĞNE ALMALISIN DÜZ OLUCAK BU FAZLA KJALIN OLMASIN İĞNE AMA ÇELİK OLSUN BAYAĞI SAĞLAM OLMALI ÇÜNKÜ GELECEK OLAN BALIK EN AZ 7 KG OLACAK İĞNENİ ONA GÖRE AL ŞİMDİ TAKIM HAZIR .. TUTTUĞUN KEFALİ İĞNEYE SIRTINDAN TAKMALISIN , KLİPSİ AÇ , KURŞUN DENİZDE KAMIŞIN MİSİNASI ŞUAN GERGİN DURUYOR , KLİPSİ AÇTIK KAMIŞIN İPİNDEN GEÇİRDİK VE KLİPS İ KAPADIK .. VE KEFAL GİDİYOR EĞER 1 SAAT İÇİNDE BU YÖNTEMLEN 7 KG NİN ALTINDA BALIK YAKALA BANA ÖZEL MESAJ YOLLA ABİCİM İSTEDİĞİNİ BANA SÖYLE YAKALYAMASSAN

ORADA CUPRA MIRMIR LEVREK KEFAL YILAN BALIĞI KARAGÖZ ÇATAL KUYRUK BEN ORAYA GİDDİĞİMDE BENDE KÜÇÜK AĞ WAR ONUN İÇİNE ÇİZİ KOYDUM KIYIDA BEKLETTİM KEFAL GELSİN DİYE AMA HER SEFERİNDE 10 TANE SARDALYA GİRDİ :d ( AMA SEN YİNEDE 1 KG SARDALYA AL ) VB... DAHA ADINI BİLMEDİĞİM ÇOK BALIK WAR

MIRMIR ÇUPRA TUTACAKSAN DA SOYLEYEYIM MIRMIR TUTMA YA UĞRAŞAMA AMA ÇUPRA TUT DERİM 3 LÜ TAKIM YAP YİNE AMA İĞNENİ BÜYÜK TUT ONLARADA MAMUN SÜLÜNEZ TEKE VB. BİDE SARDALYA TAK BAYAĞI İLERİ AT ZATEN KARŞISI DAĞLIK ORANIN 2 KG ÇUPRA YUKARDA

NOT : HİÇ AKLINDA TEREDDÜT ETME ABİM BEN BOŞUNA MASRAF EDİLCEK ŞEYLER SÖYLEMEM BEN ORAYA 4 DEFA GİTİM YAZLARI VE 8 KG LIK BALIĞI GÖRDUĞUMDE BABAM INANMADI ODA GORDU SUDAN KACTI :d ORAYA BALIKÇI TEKNESİ GİREMİYOR OYUZDEN BU KADAR COK BALIK WAR KIBRIS TAKIMI HEP KULLANDIM GENELDE KEFAL TUTMAK İÇİN 3 KÖSTEK KULLANIRIM AMA ORASI KIBRISLIK .... ORDAKİ BÜFECİ ABİDE ZATEN BANA DEDİ GECE LEVREK TUTUYORLARMIŞ ..

BU DEDİĞİM CANLI KEFAL OLTA İÇİN DEDİĞİM YÜKSEK YERDE OLACAKSIN EGER DEDİĞİM YERİ BULURSANIZ ZATEN YÜKSEK YERİ GÖRÜRSÜNÜZ BU TAKIMI FAZLA KİŞİ BİLMEZ MİSİNANIZI 0.60 LIKTA OLABİLİR KALİTESİNE BAĞLI DİYORUM RAST GELE
1997
ben ve deniz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları