Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Kamışlarla İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 15-05-2007, 13:01   #31
gokseldbuga
Guest

Yalçın abi öncelikle lineaeffe makina da sorun çıktı, devamli kafa atıyor ve düzgün sarım hareketi yapmıyor. Acaba ben mi yanılıyorum diye sabah Faruk abiye götürdüm o da aynını söyledi ve az önce geri iade olmak üzere Avmarketine gönderdim. Bunun yerine bütçemi biraz aşsa da aşağıdaki makinayı sipariş ettim

Gerçi sabah Faruk abi çok güzel bir teklif yapıp aşağıdaki makinayı 140 a bıraktıysa da, değiştirme vb sebepler yüzünden alamadım

Kamış konusuna gelirsek. Getirttiğim kamış kalite açısından beni tahmin etti kısa süre içinde deneyeceğim. Bundan 2 ay önce bir DAM kamış ta almıştım açıkçası kalitesi son derece düşüktü, ilk atışta halkalar yerinden çıktı, ilk uzantı ilk boğuma zor girmeye başladı.
Aldığım kamış lineaeffe freestyle 3.90 Fiyatı : 42,15 USD 56,27 YTL . Ben özellikle düşük atarlı surf kamış aradım İzmirde ama malesef yok, en uygunu alba nın 2787 Enrico surf modeli idi , bunun da atarı 100-250 56 YTL .
Öncelikle 4 mt üzeri surf için uygun fakat hareket alanı fazla olmalı, bir de yüksek gramajlı kurşun takınca , takım kopar mı? milletin kafasını gözünü yarar mıyım, gibi çekincelerim yüzünden düşük atarlı tercih ettim. Aldığım kamışın atarı 50-150 ben azami 75 lik kurşun takmayı düşünüyorum. Bunun altında atarlı 50-100 mesela kamış ne internette ne İzmirde bulabildim. En uygunu lineaeffe idi ve kamışın kalitesinden de ilk bakışta memnun kaldım
Satın almak için dediğim gibi fazla bir alternatif yoktu , [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] da bulabildim.
umarım yeterli olmuştur
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 15-05-2007, 13:06   #32
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

Gökselim,çok para veriyorsun,birde balzerin makinalarına garanti vermiyorlar diye duydum,indirimde olan dam 265 orijinal quick fd tavsiye ederim ,harika bir makina kuvvetini sararken hissediyorsun,fiyatı da cazip üste kalanlan kafana göre bir makine daha alabilirsin.
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-05-2007, 13:13   #33
gokseldbuga
Guest

Alıntı:
cevat2 tafarından gönderildi
Gökselim,çok para veriyorsun,birde balzerin makinalarına garanti vermiyorlar diye duydum,indirimde olan dam 265 orijinal quick fd tavsiye ederim ,harika bir makina kuvvetini sararken hissediyorsun,fiyatı da cazip üste kalanlan kafana göre bir makine daha alabilirsin.
abi avmarketinde kalmamış o makinadan, fazla para verdim doğrusun ama 1 kere alıyorum, bozulursa da napalım. Avmarketi alışveriş prosedüründe firmanın garantisinde diye biliyorum , değilse çökerim tepelerine

AVmarketi.com sitesinde satışa sunulmuş olan ürünlerin tamamı İTHALATÇI veya ÜRETİCİ FİRMA garantisi altındadır. Ürünün garanti içeriğini ve süresini tamamen sağlayıcı firma belirlemektedir. AVmarketi.com satın almış olduğunuz ürünlerin garanti sürecini takip ederek, teknik desteğinin verilmesini sağlamak ve oluşabilecek ürün arızalarının giderilmesi hususunda tüketici ile sağlayıcı firma arasında köprü oluşturmaktadır.

Bu mesaj en son " 15-05-2007 " tarihinde saat 13:18 itibariyle gokseldbuga tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-05-2007, 22:24   #34
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
cevat2 tafarından gönderildi
Cevat Abi aldığın ürün ne olursa olsun en az iki yıl garanti vermek zorundalar yasal olarak. Yoksa ithalat izinlerini bile iptal ettirebilirsin ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-2007, 18:10   #35
gokseldbuga
Guest

Varsayılan şansın bu kadarı

yeni gelen Balzer makina da malesef sorunlu çıktı, tabii tüm hevesim kırılmış durumdadır. Avmarketine yazı yazdım ürünü geri iade ediyorum değişiklik te istemiyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-05-2007, 19:28   #36
cevat2
Kaptan

Ben de de kargoda problem olmuştu ,bir haftada ürün gelemedi, paramı geri alıp, iptal ettim siparişi.Ondan sonra alba dan aldım malzemeleri,kamışın birinin ucu kırık geldi,kargo ettim ödemeli,kasık çizmesi aldım su aldı ödemeli iade,pasha makina aldım yem kilidi arızalandı iade,hepsini ödemeli gönderdim,hemen değiştirip ücretsiz yolladılar.Demek balzer ve diğeri de arızalı olabiliyor,birde albanın mallarını beğenmiyorlar
Eski 16-05-2007, 19:31   #37
cevat2
Kaptan

Gökselim sıkma canını,ben istanbul a gidince test eder alır gönderirim sana
Eski 16-05-2007, 20:09   #38
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
gokseldbuga tafarından gönderildi
yeni gelen Balzer makina da malesef sorunlu çıktı, tabii tüm hevesim kırılmış durumdadır. Avmarketine yazı yazdım ürünü geri iade ediyorum değişiklik te istemiyorum
Ah Göksel ah dinlemiyorsun ki bizi, yine en güzeli bizim malzemecilerde ele alıp bakmak, sonra almak. Her ne kadar istediğini bulamıyor olsan da...

Neyse geçmiş olsun, ne diyeyim...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-11-2010, 23:22   #39
hüseyinzümrüt
Oltacı

hüseyinzümrüt kullanıcısının avatarı

Arkadaşlar konu tarihi biraz eski ama yeni konu açmak yerine bu konudan soru sormak istiyorum bu lineaeffe free style 4.20 düşünüyorum bununla ilgili kullanan veya bilgisi olan varsa sevinirim makina olarakta ryobi ecusima 8000 i kullanmayı düşünüyorum ikisinin uyumu nasıl olur sizce???

İspanyol Timbrado Ve İspanyol Raza kanarya üreticisi...
hüseyinzümrüt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları