Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI

TATLI SU AVI Tatlı sularda olta ile yapılan avlar hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 01-02-2008, 23:45   #1
C@feran
Çımacı

C@feran kullanıcısının avatarı

Varsayılan 29-09-2007 Sazan Avi (nostalji 3)

Cumartesi günü saat 2:00 de avlağımıza gitmek üzere yola çıktık.Yoldan civciv yemi,mısır unu,normal un,yumurta,vanilya ve değişik meyva esanslı malzemelerimizi alarak avlağımıza geldik.Ramazan ayı olması sebebiyle pek balığa önem verilmemiş olacak ki görünürde 1 balıkçı arabası vardı. Hemen hazırlıklarımızı yapıp oltalarımıza gereken hamur karışımını yapmamız gerekiyordu.tarifi vereyim 1 kilo civciv yemine 5 pk vanilya,6 adet yumurta,göz kararı mısır unu ve normal un kattık.isteğe göre biz çilek esansı(çilek yağı)da kattık.Gelelim avımıza sazan yaylarımıza yapmış olduğumuz hamurları takarak barajın derin yerlerine doğru attık.Arkasından güzel bir yemlemeyle beklemeye başladık.1 saat sonra balıkları kendi bölgemize çekmiş olucağız ki sağlı sollu balıklar suyun üstünde dans etmeye başladı....
Evet ilk çalan benim oltamdı.zilin yere düşmesi ve misinanın gerginliğinden misafirimizin 1 kilo civarında sazan olduğunu kestirmek güç olmadı.sonrasında Zinhisinirr(Erhan Abi)nin oltaya 1 kg lık sazan geldi.Derken Bülent abinin oltasının zilide çaldı.onun misafiride 1.5 kilo civarında sazandı.Ayrıca belirtmeliyim ki sanki bütün balıkların istilasına uğramış gibi ziller bir o yandan bir bu yandan çalmaya başladı.
Yorulmuştuk ki balıklarda halden anlıyor sağolsunlar Oltalar gece saat 12 civarı sustu.yaklaşık 2 saat sonra Erhan abinin oltaya öyle bir balık vurduki makinanın freni hızla boşalmaya başladı. koştum hemen freni kapadım balık zorluyordu tahminime göre 2-3 kilo civarıydı.kaçmasını hiç istemiyordum helede o balığı görmeden
Kıyıya çok az kala içime bir korku düştü nedeniyse 1 metre önümüz yosunluktu.Erhan abi kepçeyi hazırladı.ama korkutuğum başıma geldi balık yosunların içine kaçtı.ağır ağır çekmeye başladım ve balığı yosundan çıkardım ve misafirimizle yüzyüze geldik .kepçeye 2 karış mesafe kala balığı kepçenin üzerine almak için hamle yapmıştım ki iğnenin ipi koptu(çin malı ne olucak)
büyük üzüntüyle 1-2 saat mırıldandım. sonrasında sabaha karşı 4 te yattım 6da kalktım.tabi nöbetçimiz vardı oltaları bekleyen.
saat 8 civarı Bülent abinin zil öyle bir fırladı ki suyun içine düştü
oltayı kaptığı gibi çekiyor ama misina gelmem Allah gelmem diyordu bir sağ bir sola raks ediyordu balık.İşinin ustası bir abimiz olduğu için pek fazla boşluk vermedi misinaya yaklaşık 5 dakika sonra balık yoruldu.Ve kıyıya yakın balığı görünce büyük bir haz aldık. ve kepçeyle balığı aldık. İğne iyi oturmuş ve misinada sağlamdı.tarttığımızda 3 kilo 100 gram geldi.ondan sonra kadife ve alabalıklarla boğuştuk.toplamda 10 tane sazan ve 5 kadife ve 4 alabalıkla ayrıldık avlağımızdan.hepinize rastgele.sürçü Lisan ettiysek affola

Bir insanı doyurmak istiyorsanız, ona hergün bir balık vermeyin.. ona balık tutmasını öğretin!!!
C@feran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 06-05-2008, 11:13   #2
kardo82
Oltacı

okuması bile insanı heyecanlandırıyor..bi de seyredebilseydik ne güzel olacaktı..video açılmıyo malesef..yine de bu güzel av macerasını paylaştığın için teşekkürler..yenilerini bekliyoruz
kardo82 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları