Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Resmi Avcılık Duyuruları

Resmi Avcılık Duyuruları Sirküler, yasaklar ve benzeri konular...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 14-06-2008, 19:09   #31
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Ben de sahil güvenlik görevlilerinin keyfi uygulamalar yaptıklarına birkaç kez şahit oldum.
Bu konuda gerence arkadaşıma katılıyorum. türkiye sahillerinden yılda onbinlerce göçmen yunan adalarına kaçırılıp yüzlercesi denizlerde ölüyor.

bence can yeleklerinin üzerindeki isimlerden çok daha ciddi uluslararası bir sorun bu ve bu konuda malesef yetersiz kalıyorlar.

yanımda halamın eşi emekli tuğgeneral kenan türkoğlu var iken yanımıza yaklaşan sahil güvenlik en ufak bir belge aramaz hatta birşey ihtiyacınız var mı diye sorulur iken, iki üç kafadar kan ter içinde olta sallayıp iki balık almaya çalışırken kağıt üzerindeki tehlikesiz prosedürler yüzünden birkaç pazarımız heba edildi.

suçlu aramıyorum ama, bu tür şeylerin varlığını da inkar etmemek gerekiyor.
balıkçılığın disipline edilmesi ve daha kültürel bir aktivite olmasını çok arzuluyorum ancak adamına veya o anki psikoloji durumuna göre kural uygulamasını da hazmedemiyorum. umarım kimseyi kırmamışımdır.

sevgi ve selamlar.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 15-06-2008, 00:16   #32
erhan41
Oltacı

erhan41 kullanıcısının avatarı

Başka yerleri bilemem ama izmit körfezi'nde çok şahid oldum yasak zamanı adamlar teknelerle ağ atıp balık topladıklarını, ama hernedense sahil güvenlik bu zamanlarda sırra kadem basıyor araki bulasın, bulsanda ilgilenen olmuyor,körfezi fabrikalar,gemi atıkları vs.vs.kirletip duruyor,sahil güvenlik niye denetlemiyor? ondan sonra balık nesli azalıyormuş, azalacak tabi,düşmüşler benim amatör balıkçılık belgemin peşine, bazı arkadaşlarda bazı forumlardada okuyorum bubelge olmalıymış,olmalıymışki limitlere falan uyulsunmuş,sanki belge olmayınca kurallara uyulmuyor,veya olunca uyuluyor,hırsızı,balık katillerini amatör balıkçılar arasında aramayı bırakalım,adamlar trollerle,dip tarayıcılarla balık nesillerini katlediyor,hırsızı başka yerlerde armayı bırakalım artık.Herkese selamlar,sevgiyle kalın.

Erhan Alkan
0rh+ Kocaeli
erhan41 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-06-2008, 20:28   #33
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Keyfi uygulamalar ; bunları uygulayanların kişilerin okuduklarını kendilerine göre yorumlamalarından kaynaklanmaktadır..! Yani eğitim yine ön plana çıkıyor..!
Denizde bu uygulamaları yapacak olanların her sene çıkan kanun ve yönetmelikleri uygularken nelere dikkat edecekleri, uygulamaların ruhu nedir konusunda yapılacak seminerlere katılmaları gerekiyor ki; Türkiye denizlerinde sahil güvenliğin uygulamaları her zaman aynı olsun..!!!
Aksi durumda; değişen bir şey olmayacak, biz de her zaman şikayet edeceğiz..!
Eski 17-06-2008, 08:43   #34
emre97
Tayfa

emre97 kullanıcısının avatarı

erol abi bilgileriniz için çok teşekkür ediyorum saygılar...
emre97 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-06-2008, 20:59   #35
aykutkilitcioglu
Oltacı

aykutkilitcioglu kullanıcısının avatarı

Aydınlatıcı oldunuz.Gündemin gerisinde kalmamak açısından sağlıklı bilgi oldu. teşekkürler.

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları