Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI

TATLI SU AVI Tatlı sularda olta ile yapılan avlar hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 23-07-2013, 09:37   #1
mcoskungs
Oltacı

Varsayılan İğneada

Herkese merhabalar,
Uzun zamandır siteye girmeye fırsatım olmadı evlilik telaşı koşturmaca derken uzunca bir süredir balık tutmaya vakit ayıramadım.
Bir buçuk yılın ardından haftasonu, hem tatil hemde balık avı için eşimle birlikte iğneadaya gideceğiz.Bir hafta kalacağız orada.Eğer vakit keyifli geçerse daha da uzatabilme ihtimalimiz söz konusu olabilir.İğneada'da göllerde veya derelerde avlak bilgisi ve takımlar hakkında bilgi verebilecek olan varsa yardımlarını rica ediyorum.Eğer orada oturan veya orada olacak olan kimse varsa tanışmak sohbet etmek isterim.Herkese yardımlarından dolayı şimdiden teşekkür ederim.

Bu mesaj en son " 23-07-2013 " tarihinde saat 09:57 itibariyle mcoskungs tarafından düzenlenmiştir....
mcoskungs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 23-07-2013, 09:56   #2
mcoskungs
Oltacı

Kusura bakmayın mesajımda konuyu biraz eksik anlatmışım.Ben deniz avını değil tatlı su avını seviyorum ve bu sebeple aslında öğrenmek istediğim tatlı su avı ile ilgili ve o bölgede hangi bölgelerde avlanabileceğim ile ilgiliydi.Konuyu deniz avına taşımışsınız tekrar tatlı su avı'na taşıyabilirseniz sevinirim teşekkürler
Eski 24-07-2013, 08:18   #3
hus213
Kaptan

hus213 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
mcoskungs tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Herkese merhabalar,
Uzun zamandır siteye girmeye fırsatım olmadı evlilik telaşı koşturmaca derken uzunca bir süredir balık tutmaya vakit ayıramadım.
Bir buçuk yılın ardından haftasonu, hem tatil hemde balık avı için eşimle birlikte iğneadaya gideceğiz.Bir hafta kalacağız orada.Eğer vakit keyifli geçerse daha da uzatabilme ihtimalimiz söz konusu olabilir.İğneada'da göllerde veya derelerde avlak bilgisi ve takımlar hakkında bilgi verebilecek olan varsa yardımlarını rica ediyorum.Eğer orada oturan veya orada olacak olan kimse varsa tanışmak sohbet etmek isterim.Herkese yardımlarından dolayı şimdiden teşekkür ederim.
Muhammet önce huzur ve mutluluğun daim olsun sağlıklı sıhhatli bizlere torunlar nasip etsin konun ile ilgili arkadaşlarımızın sana yardımcı olacağından eminim de neden sadece tatlı su kaldıki iğneada gibi bir yere gidiyorsun gerçi orası hakkında hiç bir bilgim yok ama yinede denizin vermiş olduğu tadı tatlı suyun verebileceğini düşünemiyorum belkide senin tam tersin olduğum içindir bende tatlı su balıkçılığını bilmem ama doğanın içinde olmak çok güzel bir duygudur neyse uzatmıyayım arkadaşlarımız sana yardımcı olacaklardır şimdiden rasgele hayalindeki trofeler nasip olsun.
Kan Gurubu:B.Rh (+)
hus213 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-07-2013, 13:10   #4
mcoskungs
Oltacı

Alıntı:
hus213 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Muhammet önce huzur ve mutluluğun daim olsun sağlıklı sıhhatli bizlere torunlar nasip etsin konun ile ilgili arkadaşlarımızın sana yardımcı olacağından eminim de neden sadece tatlı su kaldıki iğneada gibi bir yere gidiyorsun gerçi orası hakkında hiç bir bilgim yok ama yinede denizin vermiş olduğu tadı tatlı suyun verebileceğini düşünemiyorum belkide senin tam tersin olduğum içindir bende tatlı su balıkçılığını bilmem ama doğanın içinde olmak çok güzel bir duygudur neyse uzatmıyayım arkadaşlarımız sana yardımcı olacaklardır şimdiden rasgele hayalindeki trofeler nasip olsun.
Hüseyin Abicim çok teşekkür ederim iyi temennilerin için.İnşallah olursa torunların resmini de koyarım buraya Aslında deniz balıkçılığı da çok keyifli zevkli biliyorum.Ama bu mevsimde kıyıdan olta ile çok fazla seçenek yok sanırım.Gölde ise daha iri balık tutma ihtimali var ve oranın gölleri bereketlidir diye duydum ...O nedenle tatlı su diyorum yoksa denizi bende çok seviyorum.Tekrar teşekkür ederim,herkese gönlündeki trofeler nasip olsun.
Eski 26-07-2013, 09:00   #5
hus213
Kaptan

Alıntı:
Hüseyin Abicim çok teşekkür ederim iyi temennilerin için.İnşallah olursa torunların resmini de koyarım buraya Aslında deniz balıkçılığı da çok keyifli zevkli biliyorum.Ama bu mevsimde kıyıdan olta ile çok fazla seçenek yok sanırım.Gölde ise daha iri balık tutma ihtimali var ve oranın gölleri bereketlidir diye duydum ...O nedenle tatlı su diyorum yoksa denizi bende çok seviyorum.Tekrar teşekkür ederim,herkese gönlündeki trofeler nasip olsun.
muhammetçiğim günaydınlar hayırlı cumalar kıyı balıkçılığının tadından yenmez biliyormusun işte ispatını kendin yapmışsın göl veya akar sularda çoğunlukla kıyıdan avlanılır değilmi.birde hani bir deyimimiz vardır ''benim ayağım toprağa bassın kardeşim sözcüğü'' bir zamanlar 7,25 ağaç tekne sahibinin söylüyeceği bir söz değil ama yaşadıklarımı bilsen bu cümlenin ne kadar doğru olduğunu anlarsın.şimdi bu günlerde igneada dediğin yerde avlanmadığım ve de o yörede av potansiyelinin ne kadar verimli olduğunu bilmediğimden bahsedeceğim bilgiler sadece farazi olacaktır.ama şu anlarda mırmırın zamanı hava karardıktan sonra ava çıkmanı tavsiye ederim boru kurdu verimli olacaktır.bulunmuş olduğun yerde yem sorunu yaşarsan sakilde gezerken deniz ile birleşen kayaları kontrol et çanak diye bir canlı vardır oralarda olurmu olmazmı bilemem ama var ise bıçağın ile çıkarttırıp diğer bir oltana ister bütün ister yarım olarak tak ve at beklesin bakalım verim alacakmısın rasgele.
Eski 26-07-2013, 16:11   #6
mcoskungs
Oltacı

Abi teşekkür ederim cevabın için size de hayırlı cumalarArtık yarın sabah yolcuyum kısmetse bu saatten sonra da orda internete pek girip bakabileceğimi zannetmiyorum...
O bölge hakkında pek fazla kimsenin bilgisi yok sanırım..Artık deneyerek görerek orda sorarak öğreneceğim.Birde zıpkınla dalış yapacağım kısmetse güzel balıklar tutabilirsem fotolarını ekler paylaşırım.Gündüz zıpkın akşam da boru kurdunu denerim artık.Mırmır ve eşkina için dalacağım,rezve deresi varmış o bölgede.Bulgaristan sınırımızı belirleyen dere.O derenin denize aktığı bölgede levrek de avlayanlar olmuş.Deneyeceğim umarım güzel sonuçları paylaşırım av raporunda
Eski 26-07-2013, 16:20   #7
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Abi teşekkür ederim cevabın için size de hayırlı cumalarArtık yarın sabah yolcuyum kısmetse bu saatten sonra da orda internete pek girip bakabileceğimi zannetmiyorum...
O bölge hakkında pek fazla kimsenin bilgisi yok sanırım..Artık deneyerek görerek orda sorarak öğreneceğim.Birde zıpkınla dalış yapacağım kısmetse güzel balıklar tutabilirsem fotolarını ekler paylaşırım.Gündüz zıpkın akşam da boru kurdunu denerim artık.Mırmır ve eşkina için dalacağım,rezve deresi varmış o bölgede.Bulgaristan sınırımızı belirleyen dere.O derenin denize aktığı bölgede levrek de avlayanlar olmuş.Deneyeceğim umarım güzel sonuçları paylaşırım av raporunda
Şimdiden rastgelsin. İyi tatiller dilerim.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-07-2013, 16:27   #8
mcoskungs
Oltacı

Alıntı:
Taygun KOCABIYIK tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Şimdiden rastgelsin. İyi tatiller dilerim.
Teşekkür ederim çok sağol
Eski 27-07-2013, 08:59   #9
hus213
Kaptan

günaydınlar hayırlı hafta sonları balığa gidecekler lütfen dikkat hava çünkü çok patlak
Eski 27-07-2013, 09:01   #10
hus213
Kaptan

Rasgele Muhammet hayırlı tatillerin olsun bol balıklar dolsun yalnız ne olur dikkat et hava bu günlerde çok patlak Egede fırtınamsı hava var sizin oralar nasıldır bilmiyorum.
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları