Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > ANILAR

ANILAR Yaşanmış veya yaşanmamış anılar.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 26-08-2006, 17:41   #1
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Sıcaktan beynimiz eriyecek sandım...

Tarih 26.08.2006 günlerden cumartesi.Ben ve iş yerimde beraber çalıştığım bir arkadaşım ile bugün için balığa gitme planı yapmıştık.Aklıma Site Adminlerinden Taygun kardeşim geldi.Hemen onuda ayartarak sabahın 05.00'inde yollara düşdük.Sanki ne varsa bilmiyorum,bu yaz saplamtım Karaburun-geremce olduğu için Narlıdere semtinden mamun ve yengeçlerimizi alarak otobana kaynak olduk ve saat:07.15 gibi kamışlarımızı denize kavuşturduk.Hava o kadar sakin ki; hani biz balıkçılların '' sular kazıkladı'' yada ''yanık hava'' diye tabir ettiğimiz bir hava.Yapmak kımıldamıyor,deniz adeta usta bir ütücünün elinden geçmiş gibi dümdüz.Sularda oldukça çekik.Neyse böyle bir havada.denizin bizlere karşı pek cüretkar olmayacağı açık olduğunu bimemize rağmen yapacak bir şey yok.Fakat deniz adeta yamyamlarla dolu.Çıkarıp attığımız isparoz-karagöz vs. balıklar adeta düğme veye kibrit kutusu büyüklüğünde.At allah -çek allah olduk helva gibi.Allahım ne sıcak beynimizin eridiğini adeta hissetiyoruz.Yakınımızda altınasığınacak bir kel ağaç var.O da yarısı kurumuş,diğer yarısıda kurumak üzere.Ben ona yakın olduğum için gölgesinden faydalanmaya çalışıyorum ama; kafamın yarısı gölge dışında kalıyor.At-çek yapaduralım.Derken Mehmet isimli arkadaşımız bu kadar yamyamın arasından bir tane Çuprayı asansöre bindirip kucağına aldı.Bu ara ne Taygunda nede bende bir tık yok.Bizler habre besleme çalışması yaparken,Mehmet bir tane daha çupra aldı.Taygun site admini ve ben de Sparus aurata uzmanı olarak geçinirken,bizim karizma yerlerde.Mehmet arkadaşım benim gibi 43 yaşında ve ilk defa bu sene balıkçılığa başladı.Ama bu işlerde bilirsiniz el melekesi önemli.Arkadaşımda allah vergisi yetenek var kahretsin biz ne yapalım.Derken Taygun da bir tane çupra kaptı.Bir zaman sonra bir tane de Kaba Lidaki kaptı.O kendini kurtardı.Eeee,ben onalrı izlemekle meşgulum.Derken bir çupra da ben yapıştırdım.Sağolsun Taygun avatarda kullanabilmem için bir fotoğraf çekti.Saatlerde 10.00 filan oldu.Sıcak ki ne sıcak bedenimizden adeta su fışkırıyor.Allahtan buzlukta soğuk suyumuz varda ona dayanıyoruz.Yengeç takılı kamışlar bugün tembellik yapıyor.Ara sıra onları kotrol ediyoruz.Tabi iğneler tertemiz.Kardeşim küçükler nasıl ediyor da bu yengeçi silip süpürüyor şaşılacak bir şey.Bizim bildiğimiz yengeç sert yem ve küçüklerin pek bulaşmıyacağı bir şey diye biliriz.Fakat dedim ya bugün yamyamların günü.Hep beraber tekrar tekrar yemleyip atıyoruz.Hemde kan ter içinde.Hooop bir tane daha okkalı asıldı.Çıkartım maşallah bu defa temiz 400-450 gr.Eh. biraz olsun karizma kurtuldu sayılır derken,bir tane daha asıldı,o da yallah dışarı.Hadi onu da tel livara koyduk.Üç balıkçı gözümüz ara sıra tel livarda.Allaha şükür içine bir şey koyabildik terken yaklaşık 0.500-0.750 gr civarı bir ahtabot gelmiş tel livarımıza onunla oynaşıp duruyor.Kollarınla sarmış livarı resmen sürükleme çalışıyor ama ne gücü ne cüssesi buna yetiyor.Bu davetsiz misafiri savuşturmak için bayağı uğraştık.Gidiyor gene geliyor.Taygfun ondan salata yapmaya niyetlensede demek ömrü varmış ki,bir iki defa taa kıyıya kadar getirttik ama üstümüze su fışkırtmaya başlayınca bizim o anlık gafletimizden yararlanarak kaçmayı başardı.
Zaten adam gibi balık yok,sıcak desen haddinden fazla.Ana bir de ne görelim denizin içinde biz balık ararken arkadaşlardan biri beyler denizin içinden tam bize doğru gelen bir şey var dedi.Hepimiz pür dikkat ona bakıyoruz.Resmen drekt bize oğru gelen suyun üstünde kafa var.Hani burası göl olsa su yılanı dieceğim amma derken baktıkki hakikaten bir yılan.Önümüzdeki küçük çakıllardan başladık ona fırlatmaya.Beyimiz hiç vazgeçmiyor.Hafif yönünü kaydırsa dahi direkt karaya çıkmak için süratle bize doğru geliyor.Eeee. balık işini bugün pek hallettik bu defa iş döndü yılan avcılığına.Yılanın karaya çıkmasıyla birlikte başladık taş yağdırmaya,tabi yılan mefta oldu.Yakından inceleyince sarı-kahverengimtırak bir rengi vardı.Boyu da 1 metreden biraz daha uzunmuş.Aklımda kaldığı kadarıyla kara yılanlarının adalar arası deniz vasıtasıyla yolculuk yaptığını duymuşdum ama görmek bu güne nasip oldu.

Velhasıl oldukça sıcak bir hafta sonu başlayan bu maceramız da Öğle vakti sıcaklığın dayanılmaz bir hale gelmesi nedeniyle elde kalan yemlerimizi denize atmamız sonucu sona erdi.
Taygun arkadaşımız fotoğraf eklerse bizim bugün tutulan balıklarda hepimizin göz zevki paylaşımına açılabilir.Daha iri ve çoğunu tutmanız dileğiyle.rastgelsin diyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 26-08-2006, 17:58   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

İshak abi herşey için çok teşekkür ediyorum tekrar tekrar balık biraz kıt olsada çok güzel bir gün geçirdik birazda serin olsaydı herhalde tadından yenmezdi bu gün
Yılan olayı çok ilginçti gerçekten eceli gelen köpek misali sıcak ve balıksızlıktan sinirleri gergin insanların üstüne üstüne geldi hakkın rahmetine kavuştu
Gerçekten çupra uzmanısın abi büyüksün diyorum
bunun rövanşında intikamımızı alıcaz gibi hisler var içimde
resimleri diğer başlığa koymuştum ama birde buraya koyayım.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-08-2006, 18:09   #3
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Buda Mehmet abimizin videosu aslında balığı çekerken filme aldığımı sanıyordum ama yanlışlık yapmışım böyle oldu artık

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-08-2006, 18:18   #4
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Daha iyisi inşallah başka sefere..

Sevgili Taygun,övgü dolu sözlerin için sağol.Keşke deniz daha müsait olsaydı da daha irisini ve daha çoğunu hep beraber tutabilseydik.İnşallah başka bir sefere.Böyle güzel bir site kurulmasında ve doğa aşığı insanları bir araya gelmesine vesile olduğunuz için ben sana ve emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim........
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları