Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > ANILAR

ANILAR Yaşanmış veya yaşanmamış anılar.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-10-2006, 01:05   #1
baraküda07
Oltacı

baraküda07 kullanıcısının avatarı

Varsayılan Ekİm Avi

ekim ayında kıyı avı arkaşlar merhaba önceki mesajımda açıkladığım gibi uzun zamandır yoktum e artık katıldığıma göre 15-10-2006 pazar sabahı gittiğim kıyı avını anlatayım saat 07.00 da oltamı denize attım takımım 30 luk beden 3 köstekli 20 gr kurşun yemim teke değişmez...ilk gelen balık küçük mırmır aynen geldiği yere gönderdim daha sonrakilerde aynı ebatta hepsi geriye olay 1 saat aynı şekilde devam etti bu arada kullandığım takım el oltası yani kasnaklı...hep küçük mırmır gelmesi canımı sıktı neyapsam diye düşünürken aklıma makaralı kamış geldi şimdi diyeceksiniz çokmu enterasan birşey arkadaşlar bizim bölgede ,genelde el oltası kullanılır alışkanlık ama artık kamış kullanmaya alışıyoruz neyse el oltasındaki takımı kamışa taktım iyi bir atışla epey uzağa düştü beklemedeğim tık yok kamışı kuma çaktığım yuvasına yerleştirdim diğer oltacıların yanına gittim onlarda hep küçük mırmır almışlar derken oltacının birisi bana bağırıyor yakalandı koş bizim kamış iki büklüm olmuş hemen elime alıp sarmaya başladım herkes beni izliyor takımın sudan çıkmasıyla birlikte 3 adet çok iri mırmır geldi ve anlaşıldıki ogün iri mırmırlar biraz açıkta idi aynı şekilde yaklaşık 1 saat devam etti 1.5 ,2 kilo arası mırmır yakaladım.hava bulutlandı balık kesti arkadaşlar sizlere şunu belirtmek isterim balık olayında önceki yıllara göre bir değişiklik hissettim önceden iri mırmır kıyıya daha yakın olurdu vede hava bulutlandığı zaman daha iştahlı yerdi. aslında bu konuyu bir başlık altında daha detaylı inceleyebiliriz herkes bu konuda fark ettiği değişiklikleri anlatabilir şimdilik bu kadar rastgele....not foto ekleyemedim kusura bakmayın...ama nasip olursa bayram sonu eniştenin almış olduğu yeni motorlu fiberle denize açılacaz ozaman sizleri fotolarla mutlu edeceğim......
Eski 18-10-2006, 07:25   #2
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Sen yaşıyormusun ya.....

Sevgili Tuğrul,senden epeyden beri ses soluk çıkmıyordu.Bu arada avatar resminde yakışıklı olmuş kardeşim.Mırmır maceranı zevkle okudum.Sana sorum şu ileriden iri mırmırları alırken bulunduğunuz bölgede hava büyük ihtimal yatıkdı galiba.Doğru mu abisi ?Çünkü hava durgun oldumu biz mırmırı gece İzmir Güzelbahçeden çok ileriden kamışla alırdık.

Bu mesaj en son " 18-10-2006 " tarihinde saat 07:34 itibariyle Uzm.Dr.Rastgele tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-10-2006, 22:56   #3
baraküda07
Oltacı

daha önceki mesajımda belirttiğim gibi bazı yaşadığım olumsuzluklardan dolayı uzun zaman aranızdan ayrılmak zorunda kaldım.mırmır avına gelince sayın ishak bey sizinde belirttiğiniz gibi ben ava başladığımda hava sakindi, dalga ve rüzgar yoktu,daha sonra hava bulutlandı hafif poyraz çıktı güneş kayboldu ve balık kesti tahmince daha derine gitti çünkü kıyıdan az ileride fiberle avlanan balıkçılarda daha açığa hareket ettiler ben herzaman kıyıdan avlanırken açıktaki balıkçılarıda dürbün ile gözetlerim bulundukları mevkiyi ve gereken şartları not alırım samimi söylüyorum o notların çok faydası oluyor.. size ve diğer tüm balıkçı arkadaşlara selam eder oltanızın ucunda hep iri mırmır lar olsun dileğimle... rastgelsin....
Eski 19-10-2006, 15:23   #4
Güven ÖZYELDAN
Guest

tekrar hoş geldin tuğrul bey aramıza umarım bir sonraki avında kıyıdan uzaklaşan mırmırlar kovanda olur...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-10-2006, 00:02   #5
baraküda07
Oltacı

hoş bulduk güven bey..bıkmadan usanmadan balığa gittiğimiz sürece mutlaka hepimizin yakalamak istediği balıklar kovamızda olacaktır selamlar ... rastgele

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları