Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI

TATLI SU AVI Tatlı sularda olta ile yapılan avlar hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 24-11-2006, 23:02   #11
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Herkese selam,son zamanlarda ara ara siteye girebildiğim için yanıtlardaki geçikmelerden dolayı kusura bakmayın arkadaşlar.Bende bir balık olsaydım ışığın bu güzel cazibesine hemen kapılırdım,aynı bir kelebeğin gece lambasına kapılması gibi,neyse,evet tuzlu suyun ışığa bir etkisi yoktur.Renklerin emili ister tuzlu ister tatlı olsun fark etmiyor,lakin suyun kirliliği ışık tayfından ziyade lümenini etkiliyor,aynen sisli bir havada araba farlarının etrafını aydınlatmasındaki zayıflığı gibi.Sarı ışık nispeden beyaz ışığa göre daha ilerisini aydınlatıyor,bu durum suda nedir bende bilemiyorum.Dip balıkçılıkta kullanılmak üzre ( yaklaşık 50 metreler için ) bugün bir arkadaşım lambası civalı olan 50 watlık ışık kuvvetine sahip olan bir lamba düzeği satın aldı,zannedersem trolcüler kullanıyormuş.Kısmetse bu akşam denemesi yapılacak,sonuçu sizlere ulaştırmaktan keyif alacağım.Küçük bir dip not olarak lurelerdeki dikey çizgiler avcı balıklarda daha çok olumlu bir tepki uyandırıyor,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 25-11-2006, 23:15   #12
aserkansatı
Guest

Burada alabalık avladığımız göletin suyu çok berrak.Döner kaşık kullanıyoruz ve sarı renkli olan her zaman için daha cezbedici oluyor.Gümüş renklilere nadir atlıyor balıklar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-03-2008, 12:00   #13
walras
Kaptan

walras kullanıcısının avatarı

Alıntı:
aganta borina borinata tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

selim abi ellerine sağlık...

erol abinin de bu konuyla alakalı paylaşımlarını ekledim...konuya ek olarak çok faydası olacağını düşünüyorum...sanırım selim abi bu yemleri konuya örnek olsun diye verdi...piyasada bunlardan ve daha bi çok çeşidinden bulmak kolay...kullanılan sahte yemler zaman, hava durumu, suyun durumu, avın cinsi ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterir...

rastgelsin...
linklerdeki com uzantıları org olarak giriniz

Bu mesaj en son " 28-03-2008 " tarihinde saat 14:19 itibariyle mufi tarafından düzenlenmiştir....
walras Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-03-2008, 14:21   #14
mufi
Guest

Alper kardeşim uyarın için teşekkürler ben mesaja girip düzelttim..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-08-2008, 19:31   #15
murat%
Oltacı

murat% kullanıcısının avatarı

abi yaw bunlar tatlı suda kullanılıyo mu saygılar
Eski 05-08-2008, 19:52   #16
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Denemekte fayda var derim Murat,nihayetinde onlarda balık

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları