Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > ANILAR

ANILAR Yaşanmış veya yaşanmamış anılar.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 02-09-2005, 21:28   #1
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Exclamation ölüm Tehlikesi!!!

İlk anıda benden olsun dedim

Bir günün birinde iki deli olan tago ve ben ne hakka hikmetse bizim çapası kaybolmuş teknele balığa çıkmaya niyet ettik sabah erken saatte teknenin başına geldik ve kendimize çuvalın içine taş doldurarak çapa vazifesi görecek bişi yaptık sonra tekneyi suya attık ave başladık kürek çekmeye ben giderken bir küreği kırdım allahtan yedek almıştık devam ettik ve avlanacağımız yere vardık çuvalı denize attık ve balık avlamaya başladık ilk balığı herzaman ki gibi ben tuttum sonra yawaş yawaş balık lar çoğaldı 15 tane olmuştu hava bozmaya başladı sonra çıkmaya karar verdik çuvalı çekmye çalıştık çok ağırdı ve denize bıraktık onu ve kürek çekmeye başladık ben yine hayvanlığımı yapıp ıskarmozu kırdım 5-10 dakka sürüklendikten sonra bir balıkçı yeknedsi açıklardan geçiyodu tago ve benim yırtınmamızı duyan adam bizi kıyıya kadar çekti ve sonra kıyıya ulalştık şimd bir dert daha vardı tekneyi kıyıya çıkartmak biz uğraşıyoruz adamın biri geldi bize laf söylemeye başladı buna sinir olan taygunu ben za zor tutum tutmasam tago katildi şimdi tago da sinirini tekneden çıkardı ve iki kişi 4.60cm polyester tekneyi kıyıya çektik ve yorulduğumuza değmedi o kadar tehlike atlattık ama topu topu 15 tane balık tuttuk bu da bİze ders oldu bir daha , asla sizce değer mi
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 02-09-2005, 22:25   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Yine aynı şey olsa yine çıkarım balığa ama yanıma anılı almam adam kürek mürek ne varsa kırıyo

Ayrıca anıda çok ayrıntıya girmemiş anıl isteyen olursa iyice ayrıntıya girer kim nasıl tırsmış nasıl balık tutmuş anlatırız

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-09-2005, 02:20   #3
niXiz
Çımacı

hehe ne benzerlik bizde arkadaşlarla fiberbotta aynısını yaşamıştık ama allahtan kürekler sağlamdı Bizide ufak bi kayık kıyıya getirmişti Adam kimbilir ne laf etmiştir bize "manyak bunlar..." diye :haha:
niXiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-09-2005, 19:15   #4
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Bu gün coştum ayrıntıları anlatıyorum hatta baştan sona anlatıyorum.

Şubat tatilindeydik denize gidip balık tutmak istiyorduk fakat karadan avlanmak boşa kürek çekmek olurdu çünki artık balıklar derine çekilmişti. Bizde günlerce ne yapalım ne edelim balık tutalım diyorduk parmaklarımız titriyordu artık balıksızlıktan. Neyse bir gün karar vermiştik ne olursa olsun gidip balık avlamalıydık. Sabah erkenden yola çıkmaya hazırlandık hava bulutlu ve kapalıydı ben yağmur yağmaz bu gün dedim ısrar ettim ve yola çıktık dediğim gibi yağmur yağmamıştı yağmuru bırakın bulutlar dağılmış hava açılmıştı. Soğuk bir şubat sabahı sahile gelmiştik akşamdan yağmış olan yağmur her tarafı çamur içinde bırakmıştı binbir zorlukla teknenin yanına geldik tabiki içi su doluydu o soğuk buz gibi suları boşalttık küreklerin gizli olduğu yerden çıkardık şimdi sıra çapa yapmaya gelmişti. Daha önceki avda çapa zincirden kopmuştu güzelim av yarım kalmıştı o kopan çapanın iplerini bulduk içine şöyle en babasından 3 tane ağır taş koydum güzelce bağladım değil bizim tekneyi bizim tekne gidi 3 taneyi tutardı. Neyse şimdi işin zor kısmı vardı 2 kişi o tekneyi nasıl suya atıcaktık çekek vs gibi bir yer olmadığından bu iş gerçekten zor olucaktı kumların taşların üzerinden zorla suya indirdik vira bismillah deyip başladık küreklere asılmaya biraz ilerledikten sonra anıl küreğin birini kırdı neyseki ydek kürek vardı. 500 metre kadar açıldıktan sonra bakalım balık varmı diyerek çapayı denize salladık. oturduk oltaları salladık 1-2 ot balığı yakalayınca burda birşey yok deyip gitmeye karar verdik o gülle gibi çapayı en az 20 metre derinlikten yukarı çektim ellerim donmuştu ama içimizdeki balık ve deniz aşkı bize bu soğuğu hissettirmiyordu. 250 metre kadar daha gittik demir attık ama yine sonuç hüsran bir daha çektim çapayı artık belim ağrımaya başlamıştı ama ne önemi vardı balık avlıycaktık. bir 200-250 metre daha açıldıktan sonra oltaları salladık ve ilk balık geldi güzel bir ısparoz eşşek ısparozu denilenlerden ben 4-5 tane tutmuştum ama anılda tık yoktu daha sonra anıl bir açıldı pir açıldı arka arkaya 5-6 tane aldı. neyse bir o bir ben derken 15-20 tane balık olmuştu havadan inceden inceden poyraza dönmüştü bizde hadi hava bozmadan gidelim dedik. Çapayı 3. kez çekmeye mecalim yoktu biraz çekmeyi denedim 5 metre çektim ama olacak gibi değil anıl gel yardım et dedim olmaz falan dedi at ipi gitsin yaw dedi bende o an bir gaflete düştümki sormayın ipi atmış bulundum aslında denizde çapasız kalmanın ne kadar tehlikeli olduğunu dayımdan öğrenmiştim (kendisi balıkçıydı) neyse küreklere asılmaya başladık yavaş yavaş kıyıya yaklaşıyorduk ama helalinden 600-700 metre vardı daha bizim bu dana anıl küreğe o kadar hızlı asıldı ki bir anda çatırt diye ıskarmozu kırdı hadii ne yapçaz şimdi dedik neyse ben fazla panik heycan yapmadım hava o kadar kötü değildi eninde sonunda karaya sürüklenicektik ama bizim bu anıl acaip tırstı yemnlen bende ona cesaret vermeye çalışıyordum birşey olmaz şöyle böyle destek olmaya çalışıyordum. Bu ne yapçaz şimdi ne etçez şimdi derken dedim hadi küreği kano küreği gibi kullanalım biraz biraz yavaş yavaş karaya çıkalım deniyoruz ama çok çok yavaş ilerliyoruz bir yerden sonra böyle olmaz dedik hava iyice patlamıştı. İzmir Sahilevlerindeki askeriyeye doğru sürükleniyorduk ama yinede daha çok mesafe vardı neyse ki verilmiş sadakamız varmış bir balıkçı bizi karaya kadar çekti karaya 4-5 emtre kala bıraktı bizde çok teşekkür ederiz falan dedik ve teknenin ismini aldık daha sonra gidip teşekkür etmek ufakta olsa bir hediye götürmek için.küreklele kıyıya yanaşmıştık sonunda karaya atladık yere basınca anıl baya bir rahatladı şimdi işin en zor kısmı vardı karaya nasıl çekicektik tekneyi. 2 kişi 5 metrelik tekneyi milim milim çekebiliyorduk ancak ordan dallamanın biri çıkıp siz ne yapıyonuz tekneyi mi çalıyonuz vs.vs gibi şeyler saçmalayınca ben delirdim elime kırık sopayı alıp üstüne yürürken anıl zor tuttu beni neyse adam içeri girdi polis çağırıcam vs. dedi beni dahada sinir etti bir yandan ıslanmış elbiselerim yüzünden donuyorum bir taraftan bu adam gelmiş saçmalıyo.Gelmiş diyorki siz 2 velet mi bunu karaya çekçeniz biz 4 kişi zor çekiyoz benim dediğim laf bu (şu an komik gelebilir ama sinirden delirmiştim) : Bende iman gücü var. Daha sonra adam içeri girip deniz kenarında ki evinin camından alaylı gözlerle bakıyordu. Teknenin arka tarafı gelen sularla dolmuştu onları boşalttıktan sonra ellerimizin acımaması için eldivenleri giydik ellerimie atkılarımızı sardık içimden ya Allah ya Muhammed dedim başladım asılmaya inanın daha önce 1 milim 1 milim karaya gelen tekne 20 cm 20 cm geliyordu her asılışta dahada artıyordu performansım en sonunda karaya çıkardık denizden yeterince uzağa çekmiştik adama kırık küreği kaldırarak münasip bir yerine sok der gibi hareket çektim. daha sonra eşyaları balıkları alıp yola koyulacaktık ki ordan bir tanıdık çıktı ne oldu ne bitti dedi bizde bozuntuya vermeden biraz yakaladık işte hava bozdu çıktık dedik. Ve eve gittik. Eve gittiğimizde balıklar hala yaşıyordu (yol 1 saat sürmüştü) hemen üstümü değiştirip kömür sobasının yamacında ısındım ve bir güzel uyudum.
buda böyle güzel bir anı oldu eğer bir daha öyle durum olsa bir daha öyle dandik çapa yapar yine denize açılırım.

Eski 04-09-2005, 19:34   #5
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Babacan iyi sen bani almadan git bakalım nasıl gidiyon
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-09-2005, 22:58   #6
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Seni almadan nereye gidiyom sende gelicen beraber çıkıcaz bekliyom şubat gelsin yine

Eski 05-09-2005, 07:13   #7
banias
Guest

len imbat bu anlattığın gerçekmi ? film gibi bişey bu : )
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-09-2005, 03:49   #8
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

%100 gerçek

Eski 07-09-2005, 18:41   #9
zıpkıncı
Oltacı

tago yalan konuşurmu demi tago 3'e böldüm cebime attım.....

MSN:ScaLLyWaG19@hotmail.com
Aytaç ÇOKGÜNGÖR
__--İMPUTTEAM--__[FromHeLL-SCALLYWAG]
zıpkıncı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-09-2005, 19:04   #10
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Bu konuda ciddiyim ama eski sallamasyon anılarımda var tabiki onları burayada eklemek gerekli

Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları