Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Yem Tipleri, Kullanma Şekilleri ve Yemleme

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-04-2008, 21:53   #41
canaltan
Oltacı

ayvalıkta akım zamanı(kasım) tavuk göğsüyle çatır çatır çupra tutuyorlar gözümle gördüm...
canaltan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 20-06-2008, 00:19   #42
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

merhaba;
ben antakya'da (hatay) bazı çocukların tavuk bağırsağı ile koca koca çipura ve levrekler yakaladıklarını görmüştüm.

özellikle ege bölgesinde, tavuk bağırsağı kullanarak avlanan veya bu yöntemle başarılı olanlar var mı ?

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-06-2008, 20:19   #43
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

xnode,tavuk bağırsağını hergün nereden bulacaksınız,?hergün tavuk keserim dersen artanını banada gönder derim.Avı beleşe getirmek için bire,bir.Neden olmasın ,çok mantıklı yol.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-06-2008, 22:51   #44
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Alıntı:
turna tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
xnode,tavuk bağırsağını hergün nereden bulacaksınız,?hergün tavuk keserim dersen artanını banada gönder derim.Avı beleşe getirmek için bire,bir.Neden olmasın ,çok mantıklı yol.
Tavukçulara gider satın alırız bu kadar basit
Bağırsaklarını cüzi bir miktara satarlar muhtemelen.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-06-2008, 23:23   #45
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Cem abi tavuk taşlığı, ciğeri, kalbi falan bulunur ama bağırsak bulunmaz diye düşünüyorum. Eskisi gibi değil tavukçular açık satılanlar bile markalı. Bulunması biraz zor olur gibi ama işe yarıyorsa elbet aramaya değer.

Haa süt kuzu bağırsağı bulursanız bana yarım ekmek arası bırakma yapabilirsiniz kesin yakalanırım

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-11-2008, 19:49   #46
alii
Oltacı

alii kullanıcısının avatarı

tek kullandığım yem tavuk göğsüdür.iyi iş yapıyor adana kaldırım ve haylazlıdatavuğu tek geçerim
alii Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-11-2008, 12:57   #47
vezzoso
Oltacı

tavuk göğsü güzel iş yapan bir yem ama akdeniz bölgesinde dez avantajları çok fazla ben kıyıdan avlanıyorum daha yem suya girer girmez yeme ilk gelen yengeç ama yengeç deyip geçme kiloluk yengeçler çekerken dışardan biri görse adamın ağzı açık seni izler.yeme diğer gelen su canlısı ise lanet balon balığı öyle lanet bir balık ki misinayı hatta igneni kesecek kadar keskin dişleri var (atmıyorum benim iğnemi kesen büyüklükte bir balon kaçırdım)artık bunlardan sıra gelirse yeme çupra istavrit ve belki saydığın balıklarda gelir.ben bundan sonra tavuk göğsü kullanmayacam ama senin azmin ve sabrın varsa dene belki antalya mersin gibi değildir
vezzoso Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-02-2009, 01:09   #48
ekber kaptan
Oltacı

ekber kaptan kullanıcısının avatarı

arkadaşlar ben tavuk göğsünün kurutulup kullanılmasına karşrıyım belki dayanıklı oluyor ama verim düşüyor tazecik tavuk göğsünü taktınmı oltaya gelsin mercanlar hanozlar tongalar trançalar ha bide karidese göre balok balığı daha rağbet ediyo tavuğa dez avantajı var...karidesten bide kendi imkanlarınızla kürekle denmizden çıkardığınız kurtlar...
ekber kaptan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-02-2009, 11:03   #49
seyirsubayi
Kaptan

seyirsubayi kullanıcısının avatarı

tavuk gogsu arada benımde kullandıgım bır yem.. fakat cokta basarılı sonuc aldıgım söylenemez.. genelde erkekmercan ve ızmarıt ısparozda cok etkılı ) cok zorda kalırsam kullandıgım bır yem ....
Eski 08-02-2009, 16:08   #50
zeki demirkan
Oltacı

Alıntı:
mercan tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Tavuk göğsüyle mercan, izmarit, barbun tutan varmı arkadaşlar.
Evet çok avlandım.Tavuk göğsünü 1 gün
önceden alıp tuzlayıp dolaba koyarım.(buzluğa değil)
ertesi gün balığa giderken götürürüm küçük parçalar
halinde keserim avlanırım.gerçekten iyi bir yem.tavsiye ederim.
zeki demirkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları