Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Takım Çeşitleri > Savurma Dip Takımları

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 27-10-2007, 12:21   #1
falconn394
Oltacı

Varsayılan rapala ile av hakkında

Arkadaslar merhaba ben doğan mersınden , öncelıkle rastgelsın.com uye fakat
suskunlardandım ,sızlerın bılgı ve tecrubelerınızın yanında fazla bı konu yazıp veya onerıde bulunamadım fakat sızler sayesınde cok sey ogrendım bundan sonra sızlerle ögrenırken sorularım ve benımde yasadıgım seyları yazacagım sımdıden hepınıze emeklerınız ıcın tesekkur ederım .sızlerden ogrenmek ıstedıgım bı konu var turna oldugunu ogrendıgım bı yere turna avı saat 4:30 da gııtım ve yenı almıs oldugum daıwa marka 2 adet bırı yesıl ve sarı fosforlu gece ıcın dıgerı koyu renk hava aydınlanınca kullanacagım ıkı rapalamla avlanmaya basladım fosforlu rapalaya ınanılmaz bı kovalama basladı yanı ınanılmaz turna vardı fakat benım rapala konusunda tecrubesız olamamdan sadece kovaladılar oltama takılan olmadı son olarak hava aydınlanınca fosforlu slıkon deneyerek bı tane aldım ,bu ısı bılenler kendını balıga gostermıssın dıyorlar , sımdıden hepınıze tesekkur ederım rastgele ...
falconn394 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 27-10-2007, 18:25   #2
cumhur
Kaptan

cumhur kullanıcısının avatarı

suskun doğan ; turnayı kıyıdanmı yoksa kayıklamı avlıyorsun ,belirtmemişsin, bunu açıklarsan sana yardımcı olabiliriz. rastgelsin.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
SİTE ÜYESİ ARKADAŞLAR = KONULARA LÜTFEN YORUM YAZINKİ, DOĞRU YANLIŞ, İYİ KÖTÜ, EKSİK VARSA HEP BERABER ÖĞRENELİM.
Ç SULARIMIZ VE DENİZLERİMİZE PLASTİK MADDELERİ ATMAYALIM= her balığa gittiğinizde 2 ad plastiği toplayın - 2 gün fazla balığa gideceksiniz.TEŞEKKÜRLER
cumhur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-10-2007, 08:13   #3
falconn394
Oltacı

cumhur abı turnayı kıyıdan rapala ile avlamaya çalışıyorum dun yıne aynı yerden calıstım sonuc aynı .
Eski 30-10-2007, 15:03   #4
cumhur
Kaptan

cumhur kullanıcısının avatarı

doğan : rapalanın boyu 9 cm geçmesin,rengi metal parlaklığında( kaşık)türü ve dikkat çekici olsun ,birde olduğun yerdeki yemlendiği balıklara dikkat et bakalım ,bulabilirsen o yeme yakın rapala al. eğer rapalayı çekme hızını ayarlıyamazsan balık geldiğinde koklar ama yemez,o zaman hemen oradan kçk bir balık yakala ve dreisini yüzüp çıkar,deriyi ufak bir parça kesip rapalanın iğnesine tak,dikkat et rapalanın yüzüşünü bozmasın.. rastgele.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
SİTE ÜYESİ ARKADAŞLAR = KONULARA LÜTFEN YORUM YAZINKİ, DOĞRU YANLIŞ, İYİ KÖTÜ, EKSİK VARSA HEP BERABER ÖĞRENELİM.
Ç SULARIMIZ VE DENİZLERİMİZE PLASTİK MADDELERİ ATMAYALIM= her balığa gittiğinizde 2 ad plastiği toplayın - 2 gün fazla balığa gideceksiniz.TEŞEKKÜRLER
cumhur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-10-2007, 16:06   #5
falconn394
Oltacı

cumhur abı bu bilgiler cok ıyı oldu bunları bı deneyecegım cok tesekkur ederım öncelıkle parlak bı rapalam var ama bahsettıgın boyda ve renkte bıtane daha alacagım bugun , olana kadar deneyecegım , cumhur abı vaktın olursa bı rıcam daha olacak rapalayı ne hızlı ne yavas cekıyorum ve oltanın ucu asagıya donuk denıze dogru ve ara ara kucuk hareketler yapıyorum(bunu cevremdekılerden gordum ) rapala ile ilgili extra bı bılgı daha olursa bana yazarsan sevınırım ayrıca turna ve levrek avlarında dıkkat edecegım bı nokta var ise sevınırım tesekkurler kolay gelsın rastgele abı .
Eski 30-10-2007, 16:48   #6
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

doğan susmak la olmuyor işte sende gördün.mademki giriyosun katılımcı ol sor anlat çektiğin balığın fotosunu koy gözlerimiz şenlensin.ballandıra ballandıra anlatki ruhumuz dinlensin.hadi bakalım arkadaşım mademki başladın suskunluğunu bozdun göster enerjini..saygılar..
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-10-2007, 16:57   #7
falconn394
Oltacı

bendende saygılar serkan kardesım dedıgın gıbı mersındende resım ve anılarım olacak yazacagım, ılgın ıcın tesekkurler kolaygelsın , ıyı avlar dılıyorum .
Eski 03-11-2007, 15:27   #8
ikipdemir
Oltacı

sevgili kardeşim doğan mersinde nerede avlanıyorsun?
İBRAHİM KİPDEMİR
1937
Mersin
ikipdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları