Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > ANILAR

ANILAR Yaşanmış veya yaşanmamış anılar.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 07-02-2010, 13:53   #1
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

Varsayılan ilk levrek avım...

Evet havaların balığa gitmemize müsade etmemesinden dolayı bende sizlere anılarımdan birini anlatmaya karar verdim.

Yanlış hatırlamıyorsam eğer 2000 senesindeydi bu hatıram.O zamanlar güzelbahçe sahilinde sıklıkla gider kendi kendime av yapardım.Kızkardeşiminde orada oturuyor olması işimi dahada kolaylaştırıdı.Öğlen oldumu sahile iner akşam yemek saatine kadar orada avlanırdım.Yemekte kardeşime gider sonra gene kıyıya.Gece geç saatlere kadar avlanırdım.

İlk önceleri ısparoz ve karagözlerle öğrendim sonra mırmırlar gelmeye başladı oltama sonra tecrübe kazandıkça başladım iri iri balıklar çekmeye.Mırmır, Çupra,Barbun,Karagöz,Sargoz,Zargana...Ama hiç bana levrek denk gelmemişti.Ancak yanımda avlanan diğer abilerime gittiğimde onların gece 3-5 parça kiloluk levrek yakaladığını öğreniyordum ve bu beni çıldırtıyordu.Napıp edip bende yakamalıydım ama nasıl.Bir gece levrek avlayanları takip ettim.Basit bir düzenekleri vardı.topacın altına 1,5 metre kadar bir misina onun ucuna irisinden bir iğne ve canlı küçük bir ısparoz.Böylece takımı suya bırakıp sabırla bekliyorlardı.Kafaya koydum birkere sabah kalktım gerekli malzemeleri aldım ve aynı takımdan bir adette ben yaptım.günün her saati kıyıdan ısparoz yakalayabildiğim için canlı yem işini geceye bıraktım.akşam üstüne doğru topraktan birkaç tane toprak solucanı bularak düştüm kıyıya.Tamamıyla Levrek yakalamaya odaklandığım için yanıma ısparoz yakalamak için 1-5 metrelik kısacık bir kamış ve onun üstüne bağlı yarı çalışır durumda bir makina vardı.misina kalınlığı ise 0,25 küçük bir kıstırma kurşun ve küçücük bir sinek iğne.Evden çıkarken herkeze hırsımı belli etmiş olucamki benle epey bir eğlendiler.Sen levrek yakalayamazsın O takımla dikkat etde balina gelmesin artık aklınıza ne gelirse.
Hemen solucanı taktığım gibi Isparoz yakalamak için takımı attım suya.Giden mesafe 7-8 metre ancak var.Gel gelelim 5 dakka geçti tek bir vuruş dahi yok.Bu arada levrekçilerde yerini almaya başladı.10 dakka 15 dakka herkezin oltası suda ama bende takacak ısparoz olmadığı için beklemedeyim.Yarım saati geçmiştiki ben artık ümidimi yitirmiştim.Olta elimde varla yok arası birşey.Birden misinanın gerilip geri salındığını farkettim ve hemen pozisyona geçtim.Aman yarabbiiOda ne oltayı sanki biri elimden almak istercesine çekiyor.Napacağımı neye uğradığımı şaşırdım.Misana zayıf oltaya tasma atamıyorum iğne incecik yavaş yavaş sarmak istiyorum ama makina sarmıyor.Bilya dağılmış durumda.Kafam karıştı ısparozu yakalamaya öyle odaklanmışımki kendi kendime bu nasıl ısparoz ya eşek değil deve cinsi olsa gerek diye konuşuyorumZarla zorla misinayı elime aldım ve elimle çekmeye başladım ki o an durumu anladım.Oltanın ucundaki harekete hiç tanıdık değildim bu daha önce yakaladığım şeylerden biri değildi.Yavaş yavaş çekmeye çalışıyorum bir yandanda sahile nasıl çıkaracam diye uygun yer arıyorum gözümle.Evet diyeceksinizki 8 metre misina iki hamlede kıyıya gelir ama inanırmısınız o balığı almak için kıyıya tam 10 dakika uğraştım.Veeee sonunda balık kıyıda yaklaşık olarak kiloluk bir Levrek benim acıklı durumuma acımış olacakki beni fazla uğraştırmadan ellerime geliverdi.Delirmiş gibiydim aklım hayalim bu işin nasıl olduğunu anlamış değildi ben Levrek için yem toplamaya çalışırken o beni üzmek istememiş oltaya zıplayıvermişti.Balığı oltadan dahi çıkarmadan doğru eve koştum eee bizimkiler benle dalgasını geçmişti şimdi onlara kim olduğumu gösterme zamanı gelmişti.Eve geldim yaklaşık 800 metre uzaktaydı ev ama balıkta can kalmamış durumda.İçeri girdim önce herkez şaşkınlıkla bana baktı ama aradan 10 saniye geçmediki yine o aynı gülüşler ne o halemi gittin dandik balıkçıEvin içinde bağırıp duruyorum oynasana be balık hareket etsene ne beni rezil ediyosun herkez gülme krizine girmiş durumda ama ben ağlamak üzereyim.Ama takdiri ilahi olan oldu balık son canını vermek için hamlesini yaptı ve bir iki kıpraşmadan sonra mefta.Sabaha kadar dilimden kimse kurtulamadı
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 07-02-2010, 15:00   #2
adolomorola
Kaptan

adolomorola kullanıcısının avatarı

Çok güzel bir anı olmuş sana Serkan bunu ömrün boyunca unutmazsın

Senin diline düşenlere açıdım doğrusu...

ALLAH Kimseyi senin diline düşürmesin

1973/Manisa

0 535 5875786

''Sürküler dışı balıkları geri iade et ''
Zamanını balık aramakla değil
Balık yakalamakla geçir.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 07-02-2010 " tarihinde saat 16:00 itibariyle discus tarafından düzenlenmiştir....
adolomorola Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-02-2010, 15:15   #3
Mehmet BODUROĞLU
gRi

Mehmet BODUROĞLU kullanıcısının avatarı

Serkan tanışmışsın ya Levrekle
olsun dalga geçsinler önemli değil
biz tanışamadık henüz

A RH(+)

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Mehmet BODUROĞLU Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-02-2010, 15:44   #4
The Lunatic
Kaptan

The Lunatic kullanıcısının avatarı

Keyifle okudum. Çok güzel bir yazı olmuş.

Yaşananlar şu özlü sözü haklı çıkarıyor: Levrek tutulmaz, o kendisi isterse yakalanır

Uğur
İZMİR-1981
Öğretim Elemanı
The Lunatic Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-02-2010, 15:47   #5
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Çok güzel anlatmışsın Serkan abim eline, diline sağlık..

Gerçekten çok güzel bir anı geçmiş başından yem yakalayım derken hedef balığa ulaşmak gayet güzel
Hele ki evde iktidarı ele geçirmek paha biçilemiyecek birşey onun keyfi hiç birşeye değişilmez

Arşivden anılarının devamını bekliyoruz sekocum
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-02-2010, 15:56   #6
discus
Kaptan

Alıntı:
DzzY tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok güzel anlatmışsın Serkan abim eline, diline sağlık..

Gerçekten çok güzel bir anı geçmiş başından yem yakalayım derken hedef balığa ulaşmak gayet güzel
Hele ki evde iktidarı ele geçirmek paha biçilemiyecek birşey onun keyfi hiç birşeye değişilmez

Arşivden anılarının devamını bekliyoruz sekocum
teşekkürler anılım
en yakın zamanda yine o kamışla bir mırmırımın hikayesi varki off offfff offffff
Eski 07-02-2010, 15:57   #7
discus
Kaptan

Alıntı:
The Lunatic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Keyifle okudum. Çok güzel bir yazı olmuş.

Yaşananlar şu özlü sözü haklı çıkarıyor: Levrek tutulmaz, o kendisi isterse yakalanır
teşekkürler uğur kardeşim gerçektende levrek yakalamk bir zanaat.
hepimize tekrar tekrar denk gelir inşallah...
Eski 07-02-2010, 15:59   #8
discus
Kaptan

Alıntı:
Mehmet BODUROĞLU tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle

Serkan tanışmışsın ya Levrekle
olsun dalga geçsinler önemli değil
biz tanışamadık henüz
sanada böyle bir güzelliğin denk gelmesi dileğimle abim.
teşekkürler...
Eski 07-02-2010, 16:00   #9
discus
Kaptan

Alıntı:
adolomorola tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok güzel bir anı olmuş sana Serkan bunu ömrün boyunca unutmazsın

Senin diline düşenlere açıdım doğrusu...

ALLAH Kimseyi senin diline düşürmesin
neden abi ya düşmüşlüğün varmıydı yoksa daha önce
teşekkürler canım abimmm....
Eski 07-02-2010, 16:33   #10
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Ya Serkan'cım, düşünsene levrek bile senin durumuna üzülmüş
daha fazla dayanamamış haline gelivermiş kendiliğinden.
paylaşım için teşekkürler güzel bir anlatım olmuş...

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları