Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 23-12-2006, 20:30   #1
gokseldbuga
Guest

Varsayılan 23Aralık-Ildır

Sabah saat 5 te kalktim abimi aldıktan sonra önce Taygunu sonra Onuru aldım. Narliderede kahvaltımızı ettikten sonra Ildıra yol aldık. Meteorolojinin raporu bu hafta Egeyi fırtınalı gösteriyordu biliyorsunuz, Ildır da rüzgarlıydı ama korunaklı bir yapısı olduğundan olta atmaya müsaitti,ve de sabah soğuktu.
Yemlerimiz, sardalya, mamun, borukurdu ve de kıyıda bulduğum madyalar.
4 kişidizildik atttık oltaları. Denizde 13 e yakın olta var, derken Onur'un çıngırak başladı çalmaya, Onur balığı çekiyor biz seyrediyoruz bu arada oltasının ucunu görmenizi isterdim...
Neyse balığı çekti ki o da ne tahminimiz 1 kg ı geçen bir çipura ama ne çipura!
Bu arada Taygun sonradan anlatıyor, Onur'un diğer oltasında da oynama olduğunu farketmiş ve söylemiş, herneyse biz balıkla resimlerimiz çektikten sonra Onur başladı öbür oltayı çekmeye, gelen güzel bir çipuracık daha.
Diğer oltalarda ya kokar çipurası ya trakonya yada kayabalığı.
Yaklaşık 1 saat kadar sonra ben de harika bir barbun çektim, geçen haftakinin yaklaşık 2 katı yani gayet makul ölçülerde.
Diğer oltalarda gene tık yok, akşam suyunda da gene Onur 'un olta şıkırdamaya başladı bir çekti ki koca bir mırmır o da herhalde 400-500 gr dır.
Doğana ithaf ediyoruz bu balıkları, mancınık kendisini fazlasıyla amorti etti diye düşünüyorum. Rüzgarlı ama güzel bir gündü,
Günün kötü sürprizi ise, bir balığın asılmasıyla çekmeye başladığım oltam takıldı, çok büyük tembellik edip kamışla asılıp koparayım derken kamış 2 yerden kırıldı, neyse iyi oldu hiç sevmiyordum zaten çok ağırdı.
ben de mi bir mancınık alayım derken fiyatını öğrenince vazgeçtim
Çok istedim Tago da bir çipura çeksin diye ama kısmet değilmiş, Onur kardeşimi tekrar tekrar tebrik ederim , bu arada diğer resimler Tago da

Bu mesaj en son " 20-03-2007 " tarihinde saat 13:13 itibariyle gokseldbuga tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 23-12-2006, 20:32   #2
gokseldbuga
Guest

bu da bir başka resim

Bu mesaj en son " 20-03-2007 " tarihinde saat 13:14 itibariyle gokseldbuga tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-12-2006, 23:38   #3
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Nihayet şeytanın bacağını kırmışsınız Göksel,bravo valla güzel bir gün geçirmişsiniz.Bugün Erhan ile Güvenle Çankaya da dümbekçi de buluşup bu soğuk havada sıcak saleplerimizi içerken Güvenle yaptığınız telefon görüşmelerinde olayları adım adım takip ettik

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-12-2006, 08:53   #4
mufi
Guest

iyi..iyi..gayet iyi.. bende dün seferihisar/sıgacık mezarlık önünde poyrazı yedim nezle oldum...tık yok.zaten mezarlık önü sıgacık a bakan taraf yani restoranın önü(teknelerin oldugu yer) de sular acaip çekilmiş.ti.. bende tepeyi aştım mezarlıgın öbür tarafınadaki çiftlik tarafına geçtim orasıda sert rüzgar alıyordu... ama çok açıkta en az 200 m ötede kefaller zıplıyordu ki en az 1/2 kg lık azmanlar suya çarpmalaından belli idi oradada sular çekik oldugundan oynak yapmadı zaten çiftlige yaklaştırmıyorlar.. berideki kıyıya çekilmiş bir balık..havuzu var onun üstünden izin aldım ve 1/2 saat oyalandım ama nafile...üşüdüm.. ve gümüldüre dogru dönüş yaptım karakoç kavşagını geçtikten sonra rampa virajlar başlıyor sagda bir tabela gördüm ''GÜNEŞ SİTESİ'' idi galiba daldım içeriye in / cin çift kale maç...ama ne tatlı bir koy görseniz harika sag sol dik kayalık ..bence zıpkıncılar için ideal... fakat orasıda rüzgarlı... derken daha aşagıda haritacılar sitesi ne girdim poyraza tam kapalı bir kayalık +beton kıyı sahanlıgı var nefis .. birileri geldi mangal yaktı. ben denizi ekmekledim ama 5/6 cm lik gamit sürülerinden başka iri kefal yoktu orasıda zıpkına müsait..yanlız orada bir vatandaş benden önce gelmiş ve madya atıyordu... madya ile güzel çipura alınıyormış ama dip ilişkinti... çok sık olta takıyor..adama bir telefon geldi toplandı gitti daha sabahın 10 unda .. bende tabii madya yoktu...devam edemedim...oradan da gelen madya ufakları saldım... hüsranvari bir görüntüde eve döndüm...yolda hep burnumu çekerek...

Bu mesaj en son " 24-12-2006 " tarihinde saat 08:56 itibariyle mufi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-12-2006, 09:11   #5
mufi
Guest

yukarıda bahse konu iki sitenin yerleri
seferiden aşagıya ogru gelirken yol üstünde tabelaları var..
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg haritacılar sitesi.jpg (187,0 KB, 82 Görüntülenme)
Dosya Türü: jpg güneşli site.jpg (236,5 KB, 78 Görüntülenme)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-12-2006, 09:14   #6
mufi
Guest

Gökselcim olta attıgın yeri eger net ise google dan fotografı aktarsana.. görelim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-12-2006, 14:17   #7
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Maşallah,gene gene maşallah....

Sevgili Onur, maşallah malı götürmüşsün.Kıraç geçen bu mevsimde yinede sanki tekeden süt sağar gibi ne yapıp edip,balığı buluyorsun.Hafta içinde beni ziyaretinde benim odada sütlü sahleplerimizi içerken Şu meşhur mancık'ı bayağı mehtetmişdin.Abisi senin mancınık resmen kendini amorti etmiş bulunuyor.Daha iyileri ve irilerinin de hepimize denk gelmesi dileğiyle rastgelsin diyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-12-2006, 16:42   #8
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

süperyaaaaa göksel muradına ermişsin. süper bir günmüş ne güzel. iyice stress atmışsınız helal olsun...

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-12-2006, 18:06   #9
gokseldbuga
Guest

konu ile ilgili olduğu için buradan devam ediyorum, dün oturdum kamışları inceledim, hem bütçeme uygun hem de beğendiğim bir kamışı sipariş ettim, bakalım siz ne dersiniz, kamış seçimini hem Selim abinin yazdıklarından (kendisi teleskopları begenmese de ) hem de fiyatına göre değerlendirdim. Bu arada evde bulunan çok eski bir kamışı da parçalanan kamışın parçalarından tekrar düzeltmeyi planlıyorum

BOY MT. 3.50

PARÇA SAYISI 6

ATARI gr. 40-90

KAPALI BOY CM. 100

AĞIRLIK GR. 430

Bu mesaj en son " 20-03-2007 " tarihinde saat 13:15 itibariyle gokseldbuga tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-12-2006, 19:04   #10
gokseldbuga
Guest

Varsayılan özellikler

3.8mt boyunda Teleskopik karbon kamış
40-90g atar
Vinlex sargılı elde kaymayan sap
SIC siyah misina klavuzları
456g ağırlık
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla