Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI

TATLI SU AVI Tatlı sularda olta ile yapılan avlar hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 13-11-2007, 16:59   #1
orhanxx
Oltacı

orhanxx kullanıcısının avatarı

Varsayılan Amatör Balikçilik Sikülerinde Yasak Olmaya Bir Yerin O Yöreye Ait Kişilerce Yasaklanm

Selam arkadaşlar amatör balıkçılık sirkülerinde yasak olmayan bir yer o yörenin veya göle yakın bir köye ait insanların yasaklaması ve biz buraya balık saldık siz balık tutamazsınız gibi yaklaşıklarla karşılaşan veya bunun kanuni olarak detaylı bilgisi olan arkadaşlardan bilgilerinizi bekliyorum.
orhanxx Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 18-11-2007, 10:09   #2
MEHTERAN
Kaptan

MEHTERAN kullanıcısının avatarı

Sevgili kaptanım aynı şey benimde başıma geldi. Kütahya dan kalktık Bursa büyükorhanlar a balığa gittik. Attığımız ikişer iğneli üç takım, ve üç kişiyiz. Burasını kooparatife vermişler, adam dikildi başımıza tutturmamda tuturmam, yavvv kardeşim biz kütahya dan gelmişiz buraya kadar, etme eyleme, adam laf anlamıyor, jandarma çağırırım sonra kötü olur falan, git kimi çağırırsan çağır dedik, adam gitti yarım saat sonra geldi gene bak kardeşim siz burda avlanmayın, yoldan geçenler sizi görüyor burası balıkçı dolar siz şu tarafta avlanın dedi, bizde adama uymamak için olur deyip geçtik adamın tarif ettiği yere, iki gün boyunca birtek bile balık tutamadık, bu işte bir iş var deyip yer değiştirdiğimizde ise balık almaya başladık ama bayada yorulmuştuk, iki saat kadar balık tuttuktan sonra dönüş yaptık, bizden önce giden arkadaşlarada aynı numara yapılmış, adamın bize gösterdigi yerin karşısında ağ varmış ve balık bu tarafa geçemiyormuş, adam öğle bir avladıki bizi ağzımız açık kalmıştı. Artık şimdi kim ne derse desin dinlemiyorum. Gerekirse karakolluk oluyoruz. Ama hep kazanan ben oluyorum. Sirkülerde yasak olmayan yerlere gittiğim için pek sorun yaşamıyorum artık. Kısaca şunu söylemek istiyorum. Gelen kişilere pısırık davrandınmı, afedersiniz kendilerini bi ok zannediyorlar, ama yok kardaşim ben burda avlanırım burda yasak falan yok, sirküler şudur, buyrun istediğiniz yere şikayet edin benim adım telefonum şudur diye hakkınızı aradığınızda kimse birşey diyemiyor. Gerektiğinde jandarmada geldiğinde elinizdeki belgelerle ispatlıyorsunuz ve jandarma komutanı sizlere vermiş olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz deyip, Başlıyor karşı tarafa fırçaya. Onun için nereler yasak nereler değil, bu yerleri gösteren bir belge sürekli yanınızda olmasında fayda var. Herkese rastgele.
Eski 18-11-2007, 16:07   #3
dummy
Oltacı

Alıntı:
orhanxx tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Selam arkadaşlar amatör balıkçılık sirkülerinde yasak olmayan bir yer o yörenin veya göle yakın bir köye ait insanların yasaklaması ve biz buraya balık saldık siz balık tutamazsınız gibi yaklaşıklarla karşılaşan veya bunun kanuni olarak detaylı bilgisi olan arkadaşlardan bilgilerinizi bekliyorum.
1380 sayılı su ürünleri kanunu ve bu kanunda değişiklik yapan 3288 sayılı kanuna göz atarsanız sorunuzla ilgili cevabı bulabilirsiniz..
ancak kısaca; bahse konu iç sular hakkında kanunda açıkça belirtilenler dışında başka bir gerçek veya tüzel kişi tarafından kısıtlama yada yasak getirilmesi söz konusu değildir.
Benzer durumlarda Jandarmayi çağırarak olayınızı tespit tutanağı ile belirleyerek yasal hakkınızı mahkeme yoluyla arayabilirsiniz..
Eski 20-11-2007, 21:27   #4
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

Bu durumlarda herzaman art niyetle düşünmemek lazım arkadaşlar.Cennet ülkemizde özellikle tatlısu avcılığı yaptığımız iç sular , bilinçsiz ve yasadışı avlanma neticesinde bu sularda yaşayan balık türlerini hemen hemen yoketti.Bazı yörelerde ise yerel halkın çabaları ile korumaya alınan dere ve göletlerde hala görmeyi arzu ettiğimiz balıklar onların sayesinde yaşayabiliyor.Benimde sizlere yolladığım bir-kaç istanbul tatlısu avı raporumda sazan yakaladığım yer bunlardan sadece birisi tanıdık olmadan veya muhtardan izin almadan olta atmak başınıza dert almak demek.Tersini düşünün ismini belirtmediğim yer istanbula 1 saat mesafede şimdi yazsam haftasonuna kadar öğrenmeyen kalmaz maalesef tatlısu deniz gibi değil.Bence iyice araştırmadan karar vermeyelim.Tabiiki art niyetlilerde kooperatif adı altında kimseleri yaklaştırmadıkları göletlerde katliam yapıyorlar ağlar ile niye kiralarlar ,o da ayrı bir sorun.
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları