Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 23-05-2011, 17:41   #1
mazhar üzümcü
Kaptan

mazhar üzümcü kullanıcısının avatarı

Varsayılan Rastgelsin muhabiri Sakarya'dan bildiriyor.

değerli arkadaşlarım, bu bir av raporu değil, içinde hepimizi ilgilendirecek konularıda içeren gezi raporu ve siz üyelerimizin görüşlerine sunmak istiyorum.
Daha önce zeytinlerde sevgili hasan balıkçı ve necati arat ın vasıtası ile tanışıp av yaptığımız sakaryalı kardeşlerimiz,
adapazarında samaderi kurarak dernekleşmişler ve 4 yıldır mayıs ayında bu tatlı su av organizasyonunu gerçekleştiriyorlar.
telefonda aralarında bulunmayı arzu ettiğimi söylediğimde ,başımızın üzerinde yerin var diyerek davet ettiler ve bende 48 saatlik bu yolculuğa çıktım.
bu çok güzel organizasyonun gerçekleşmesinde başta semih, çağlayan ve onur kardeşlerimin insan üstü çabaları var onları ve ismini burada sayamadıklarımı kutluyorum.
arkadaşlar av düzenlenen bu yöre esasında tarım arazisi imiş.
istanbula inşaat kumu için alına alına eskişehirden doğan sakarya nehrimiz buralara dollarak 5ila 10 mt lik derinliklerde göletler oluşturmuş.
bu göletlerde kardeşlerim tatlı su turnası sazan ve diğerleri için avlanıyorlar.
özellikle turna avı için 2türlü av tekniği var. kaşık ve spin kamış ile atçek ,diğeri ise şamandıralı takım ve canlı yem bot ile ve kıyıdan bu av türleri ile avlanıyorlar.
bizlerin bildiği levrek ve kefal av teknikleri.
bunlardan daha önemlisi ise, bilinçsizce yapılan ve yasak olan tırıvırı ,pinter ve ağ ile avlanmaya karşı savaş açmışlar. kendileri baskın yapıp sudan topluyorlar aynı zamanda jandarmamızın çevre koruma timinede çok yardımcı oluyorlar.
dernek aracılığı ilede hem halkı hemde avcıları bilgilendirme toplantıları düzenliyorlar.ayrıca ,organizasyonlarına destek veren 30 firma var. onlarda yiyecek içecek ve tüm katılımcılara sunulmak üzere çok güzel avcılık meleri ile destek sağlıyorlar.
bu vesile ile beni sakaryada ağırlayan tüm abi ve kardeşlerime gönülden teşekkür ederken, siz rastgelsin üyelerinin sevgi ve selamlarını onlara ulaştırmaktan mutluluk duyarak ,raporumu sonlandırıyorum sevgilerimle.

CEP : 05336408018

Bu mesaj en son " 23-05-2011 " tarihinde saat 23:10 itibariyle Mehmet BODUROĞLU tarafından düzenlenmiştir.... Neden: Resimler düzenlendi
mazhar üzümcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 23-05-2011, 17:56   #2
kalfahasan45
Miço

kalfahasan45 kullanıcısının avatarı

Değerli kardeşim güzel bir hafta sonu geçirmişsin tebrik ederim SAMADER li kardeşlerimizle bir arada olmak bizleri sevindirdi keşki zamanımız olsaydıda bizde orada olmayı çok isterdik inşallah bir başka sefere
Eski 23-05-2011, 18:22   #3
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Paylaşım için teşekkürler, gayet profesyonelce hazırlanmış.. Hazırlayanları da tebrik ediyorum.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-05-2011, 18:51   #4
mazhar üzümcü
Kaptan

Varsayılan teşekkür

Alıntı:
kalfahasan45 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Değerli kardeşim güzel bir hafta sonu geçirmişsin tebrik ederim SAMADER li kardeşlerimizle bir arada olmak bizleri sevindirdi keşki zamanımız olsaydıda bizde orada olmayı çok isterdik inşallah bir başka sefere
sağol hasan abim .sazan için ve güveçte kuru fasulye için mutlaka geleceklerini söylediler.
Eski 23-05-2011, 19:18   #5
mazhar üzümcü
Kaptan

Varsayılan teşekkür

Alıntı:
xnode tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Paylaşım için teşekkürler, gayet profesyonelce hazırlanmış.. Hazırlayanları da tebrik ediyorum.
sağol cem beğendiğine sevindim.hazırlayanda sadece benim
Eski 23-05-2011, 20:03   #6
Kamil ESEN
Kaptan

Gerçekten güzel bir organizasyon ve paylaşım.Emeğine çook teşekkürler.SAMADER'ede sevgi ve saygılar.....
Eski 23-05-2011, 20:59   #7
Onur ADIGÜZEL
Çımacı

Onur ADIGÜZEL kullanıcısının avatarı

Varsayılan teşekkürler

sevgili dostlar;
SAMADER olarak bir yarışma organizasyonunu daha kazasız belasız tamamlamış olmanın mutluluğu var üzerimizde. Sevgili Mahzar abimiz geliyorum dediğinde hepimiz ayrı bir telaşa düştük nasıl rahat ettiririz diye ve çok çok mutlu olduk...
organizasyonla ilgili fotolar yüklenmeye devam edecektir. bir kaç gün içinde kendimize gelir ve yayınlarız inşallah. ben buradan sevgili Mahzar abimin vesilesiyle tüm rastgelsin ailesine teşekkürlerimi SAMADER adına sunuyorum. aslında hepiniz oradaydınız dostlar...tek tek kimseyi atlamadan kulaklarını çınlattık...
Onur ADIGÜZEL Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-05-2011, 21:06   #8
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

mazhar biladerim yürekten kutlarım.ve bu güzel anlarıda bizlerle paylaşman çok güzel.
eğer oğlumun dönüş günü 22 mayıs olmasaydı bende mutlaka orada olacaktım.ama sağlık olsun ben birgün nasıl olsa gideceğim.
buradan SAMADER bireylerinin herbirine selamlarımı ve saygılarımı sunuyorum.
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-05-2011, 22:59   #9
mazhar üzümcü
Kaptan

Varsayılan teşekkür

Alıntı:
Kamil ESEN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Gerçekten güzel bir organizasyon ve paylaşım.Emeğine çook teşekkürler.SAMADER'ede sevgi ve saygılar.....
sağol kamilciğim sakaryalı arkadaşlarımızında sizlere çok selamları var sevgilerimle
Eski 23-05-2011, 23:03   #10
mazhar üzümcü
Kaptan

Varsayılan teşekkür

Alıntı:
Hasan BALIKÇI tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
mazhar biladerim yürekten kutlarım.ve bu güzel anlarıda bizlerle paylaşman çok güzel.
eğer oğlumun dönüş günü 22 mayıs olmasaydı bende mutlaka orada olacaktım.ama sağlık olsun ben birgün nasıl olsa gideceğim.
buradan SAMADER bireylerinin herbirine selamlarımı ve saygılarımı sunuyorum.
sağol üstadım arkadaşlarımızda katılamamanın sebebini biliyorlar ayrıca hepsinin sevgi ve selamları var başta sen olmak üzere sevgilerimle
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları