Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > SAĞLIK

SAĞLIK Sağlık konusunda herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-12-2005, 03:12   #21
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Ben sigara içmemeniz için zararlarını sayamam ama içmemenin mutluluğunu tarif edebilirim....
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 18-12-2005, 20:58   #22
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Kendi adıma konuşuyorum evet sigara sağlığa keseye ve çevrene zararlı amaaa benim için sigara bir keyif onu içmekten büyük zevk alıyorum hele ramazan ayında pekii bu zevki bırakmalımıyım (kendi adıma)hayır abi ben bundan büyük zevk alıyorum neden bırakayım bırakmam sağlığım mı bozulacak bozulsun istesende istemesende bozulmayacakmı sigarayı keşke bıraksam diyenler sigarayı hiç bir zaman bırakamadılar sonucu malüm ee bari her eline aldığın sigara için pişmanlık yaşamada bu işin zevkini çıkarmaya bak bak ki iradenin zayıflığından kimsenin haberi olmasın eğer ölümüm sigaradan olacaksa olsun varsın şu dünyada her sigara içtiğimde pişmanlık yaşayıp yine içip öleceğime zevk alarak tat alarak keyif alarak ölürüm daha iyi arkadaşlar
Eski 19-12-2005, 02:17   #23
uzman
Kaptan

uzman kullanıcısının avatarı

Sevgili Can,
Ben senin söylediklerine muhalif olmak için yazmıyorum inan ki. Ama, sigara denilen zehir, hakikatten garip bir zehir. Kısa vadede zevk de veriyor. Ne diyeyim. Umarım zarar görmeyiz. Ayrıca sigaranın verdiği zevki başka kanallardan almak da mümkün görünüyor. Fakat size bir konuda katılıyorum. Eğer sigarayı bırakmış birine sorarsanız "ne zamandır içmiyorsun?" diye. O da size "Abiii, tam beş aya 23 gün 8 saat 7 dakikadır içmiyorum!" diyorsa o bırakamamıştır.
Saygılarımla...

BALIK TUTULAN TEK GEZEGENİ YOK ETMEYELİM...
A.R.B.
uzman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-12-2005, 03:45   #24
rüzgar2
Kaptan

rüzgar2 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
aserkansatı tafarından gönderildi
2002 yılının yılbaşından önce tüm arkadaşlara dedim ki 'Ben yılbaşı gecesi sigarayı bırakıyorum.' Güldüler, ısmarlama iş mi olur bırakacaksan hemen bırak dediler vs vs.O gün geldi sigarayı bıraktım tam 2,5 yıl içmedim.Bu dönem içinde hayatımın en sağlıklı en iştahlı en sportif günlerini yaşadım.
Yediğim yemeklerin tadını alıyordum...Okula 2 kilometre yolu yürüyerek gidiyordum çünkü daha güçlüydüm ve yorulmuyordum...Ve her zaman yaptığımız basketbol maçlarında destan yazmaya başlamıştım çünkü nefesim kesilip tıkanmıyordum...
Sonra bir anlık boşluk mu diyeyim,şımarıklık mı diyeyim adı her neyse,bir tane yakayım diye düşündüm ve tekrar sigaraya başladım.
İğrenç bir durum bu...Yenilgiye uğramak gibi bir şey.Her şey 3 yıl önceye döndü bir anda.
Evim okula daha yakın ama artık dolmuşla gidiyorum çünkü halsiz ve yorgun uyanıyorum,maçlarda da eski performans yok...
Yani işin özü eski tadım yok...
Bırakacağım...
Yeni okuyorum ve harika bir yazı.Son cümle bitirici.Geri sayım başladı.Tam 7 gün var yılbaşına.
rüzgar2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-12-2005, 08:18   #25
uzman
Kaptan

Sami, senin sigara ile aran nasıl? İçmiyor musun?
Ben bırktım şu sıralar manyak gibi geziyom. Önüme çıkanla kavga ediyorum.
En son arkadaşın birinin boğazına çökmüş tam boğarken ayırdılar. Sonradan sebebini düşündüm ki saçmaladığımı o zaman anlayıp özür diledim.
Yani diyeceğim... Sigara içmeyene bırakmak kolay geliyor....
Saygılar...

A.R.B.
Eski 25-12-2005, 08:29   #26
rüzgar2
Kaptan

rüzgar2 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
uzman tafarından gönderildi
Sami, senin sigara ile aran nasıl? İçmiyor musun?
Ben bırktım şu sıralar manyak gibi geziyom. Önüme çıkanla kavga ediyorum.
En son arkadaşın birinin boğazına çökmüş tam boğarken ayırdılar. Sonradan sebebini düşündüm ki saçmaladığımı o zaman anlayıp özür diledim.
Yani diyeceğim... Sigara içmeyene bırakmak kolay geliyor....
Saygılar...
Ben sigarayı bırakalı çok oldu.En son 1,5 paket içiyordum.Bitlis te görev yaparken tütün sarıp içtim.Gerçek sigara oydu severek içtim.Tabiki günde 3 tane içebilseydim bırakmazdım(kötü örnek olmasın).Şimdi arasıra içime çekmeden içiyorum.Haftada 3 ü geçmiyor.Sigara beim kontrolum altında.Bu arasıra içme olayı 5.seneden sonra başlaması lazım yoksa tekrar esir olursunuz sigaraya(bence).
rüzgar2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-12-2005, 08:39   #27
uzman
Kaptan

Valla helal olsun Sami. Bıraktığını bu kadar rahat yazan veya söyleyen birine rastlamadım daha önce. Abi ben tam olarak bu zehirden kurtulduğumu hissettiğim gün bunu pankarta yazar dolaşırım emin ol.
Benim aslında sormaya çalıştığım şu abi, nasıl oluyor da sigarayı herkes rahat bırakıyor? Neler kullanıyor, ne yiyor ne içiyor? Balık bu işte işe yarar mı?
gibi teknik sorulardır. Deneyimi olanlar cevaplarsa sevinirim...
Saygılar...

A.R.B.
Eski 25-12-2005, 08:45   #28
Bir Dost
Kaptan

Alıntı:
uzman tafarından gönderildi
Sevgili Can,
Ben senin söylediklerine muhalif olmak için yazmıyorum inan ki. Ama, sigara denilen zehir, hakikatten garip bir zehir. Kısa vadede zevk de veriyor. Ne diyeyim. Umarım zarar görmeyiz. Ayrıca sigaranın verdiği zevki başka kanallardan almak da mümkün görünüyor. Fakat size bir konuda katılıyorum. Eğer sigarayı bırakmış birine sorarsanız "ne zamandır içmiyorsun?" diye. O da size "Abiii, tam beş aya 23 gün 8 saat 7 dakikadır içmiyorum!" diyorsa o bırakamamıştır.
Saygılarımla...
Merhaba Ali Rıza öncelikle söylediklerime muhalif te olabilirsin bu konuda seni yargılamam Babam yaklaşık 15 senedir sigara içmiyor ve her bemin hatırladığım kadarıyla daha öncede 7 sene bırakmış ve bewnim geçirdiğim bir ameliyatın narkozundan geç çıktığım için tekrar başlamıştı sonra bir kaç sene daha içti ve 15 yıl oldu içmez her zaman şunu der oğlum sigara bırakılmıyor sigaraya ara verilir der sorarım nasıl bir duygu şu an içmediğine seviniyormusun elbette çok iyi olduğunu ve kendini bulduğunu söylüyor ama ekliyor 15 senedir içtiğim Türk kahvesinin tek bir fincanından zevk alamadım....şimdi 64yaşında ve içmiyor ama sanki birşeylerdende tat almıyor bilmem anlatabiliyormuyum sigarasız bir dünya çok güzel olurmuydu bilmiyorum ama bunu icad edeninde az kulaklarını çınlatmıyorum
Eski 25-12-2005, 08:52   #29
uzman
Kaptan

Sevgili Can,
Bazıları der ki "sigarayı bırakmanın en iyi yolu hiç başlamamaktır!"
Galiba senin örneğine tam destek olabilecek bir söz. İyi de dostum, artık biz başladık. Bizim sülalenin, hem anne hem de baba tarafından bütün erkekleri akciğer veya gırtlak kanserinden ölmüşler. Buna en yakın örnek olan babam da akciğer kanserinden öldü
Ben bir denemeye girdim. Umarım tam olarak unuturum. Ama dediğin gibi zor iş. Sizlerin de desteğiyle BIRAKACAĞIM.
Saygılar....

A.R.B.
Eski 25-12-2005, 09:13   #30
Bir Dost
Kaptan

Ali kardeşim kendi adıma buna o kadar sevinirim ki ah keşke bıraksan keşke bıraksak utandır be adamım bizleri utandır beni utandır,utandırda bırak şu meleti ki herkese örnek ol umarım başarırsın banada bu konuda ne düşerse yapmaya hazırım bunu bilesin

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları