Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Meteoroloji,Navigasyon , Harita ve Denizcilik > Balık bulucular- Sonar

Balık bulucular- Sonar Balık bulucu ve sonarlarla ilgili bölüm...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 22-06-2007, 10:46   #31
isk_ender
Oltacı

çok teşekkür ederim erol abi linkler için saol
Sponsored Links
Eski 22-06-2007, 12:39   #32
marmarisli
Oltacı

sevgili levrek. ilginiz için sonsuz teşekkürlerimi sunarım. imza ayarlarımı hemen yapıyorum. sorularınıza gelince:
1- transducer'ı kitapçıktaki montaj kurallarına göre monte ettim. yani merkezden yaklaşık 36-40 cm sağda. seyir hızı da 10-12 mil/saat arası
2-fish alarm ve ID menüleri "evet" olarak işaretli
3- zom değeri de fabrika ayarlarında. ona müdahale etmedim.

bir de başka bir sorum olacak. ekrandaki görütü sürekli sola geçiyor . dururken bile. bu normal midir?
bir de sizde gökova körfezinin derinlik haritaları var mı?

teşekkürler...

Bu mesaj en son " 22-06-2007 " tarihinde saat 12:44 itibariyle marmarisli tarafından düzenlenmiştir....
marmarisli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-06-2007, 20:23   #33
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Ahmet,bana bir email adresi verebilir iseniz,haritayı size özelden atayım,çünkü buradaya kopyaladığım zaman pek okunaklı olmuyor.

Bir çok amatör cihaz,10-12 mil/saat Seyir hızına cevap veremez.Humminbird-525 modelini tanımadığımdan ancak tahmin yürütüyorum.Ancak hata kaynaklarında montaj konusuna daha çok ağırlık veriyorum,ilginç bir durum...

Hareketsiz halde ekrandaki görütünün sürekli sola geçmesi gayet normaldir.

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-06-2007, 17:15   #34
marmarisli
Oltacı

erol abi (eğer size abi dememde bir mahsur varsa bir dahaki sefere dikkat ederim). kusura bakma birkaç gündür nete giremiyordum . cevabını yeni okudum. haritaları
ahmetkaya2000@yahoo.com adresine gönderirsen sevinirim. eğer sende varsa marmaris - datça yöresinin haritalarını da alabilirim.

teşekkürler...
Eski 16-10-2008, 21:03   #35
gül-bodrum
Oltacı

Varsayılan balık bulucunun feet göstermesi

Erol bey,ben yeni bir üyeyim ve acil yardım rica ediyorum.Humminbird balık bulucumuzun metre olan göstergesi birdenbire feet olarak göstermeye başladı.İngilizce olduğu için yapamadık.Tekrar nasıl metre gösterir hale getiririm.
Birde güllük körfezinin derinlik veya taşlık kayalık alanları gösteren bir harita var mıdır onu soracaktım.
Teşekkür ederim.
gül-bodrum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-10-2008, 07:38   #36
levrek
Kurucu Üye

Sayın Gül-Bodrum,
Tüm Hummibird modellerinde Menü tuşuna bastıktan sonra ilerleme tuşuna her bastığınızda farklı bir özelliğin menüsünü ekranda göreceksiniz,ne zaman derinlikle ilgili menü ekrana geldiğinde,aşağı yukarı tuşu ile feet i metreye çevirebilirsiniz,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
Eski 17-10-2008, 19:09   #37
gül-bodrum
Oltacı

Varsayılan teşekkür

Erol bey çok teşekkür ederim.Güllük körfezi haritasına nasıl ulaşabilirim bir bilginiz varmı?
Eski 18-10-2008, 15:00   #38
gül-bodrum
Oltacı

Varsayılan feet gösterme

Erol bey anlattığınız gibi yaptım ama maalesef başarılı olamadım.600 feet'e kadar ayarlanıyor ve sonra başa dönüyor.Metre ile ilgili hiçbir yere geçiş yapmıyor.Acaba makine yanmış veya sigortasında bir problem olmuş olabilir mi? Buradada bunun teknik servisini bulamadım.Bu konuda bir bilginiz varsa sevinirim
Eski 18-10-2008, 22:31   #39
levrek
Kurucu Üye

Olay tamamıyla yazılımla ilgilidir,yani teknik servislik bir arıza söz konusu değildir.Yazdıklarınızdan anladığım kadarı ile metrik sisteme geçiş yapamamış sadece mevcut derinlik ayarı ile oynamışsınız.Bu ayarda büyük ihtimalde ya zoom ayarı ya da derinlik alarm ayarıdır.Yine de kesin konuşmak istemem,lakin Menü tuşundan daha sonraki uygulama pencerelerine bakın,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Eski 06-11-2008, 11:55   #40
LLTAlanya
Oltacı

Varsayılan balık bulucu

Erol bey selam,

Öncelikle bu forumda paylaştığınız bilgilerinizden dolayı size teşekkür ederim.
ben Alanya.da kendi çapımızda amatör olarak yapıyorum. maalesef son birkaç yıldır birçok nedenden dolayı balık populasyonunda epey azalma oldu. artık kaliteli balık nerdese sadece derin sularda çıkar oldu. benim sizden iki ricam var.
1- 500m derinliğe kadar gösteren kaliteli sonar cihazı nereden temin edebilirim. sizin öneriniz hangi marka olur ve gps özelliği olan 500m ye kadar gösteren sonar cihazı varmıdır?
2- Alanya bölgesinin derinlik haritasını gönderebilirmisiniz? levent.alanya@gmail.com

yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları