Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > Dökümanlar ve Makaleler > Olta Avcılığı Dökümanları

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 06-01-2007, 01:28   #1
CaTSiLeNcE
Kaptan

CaTSiLeNcE kullanıcısının avatarı

Varsayılan dört kedi ve bir martı..

Bilgisarımdaki resimlere göz gezdirirken, her bakışımda güldüğüm bir resmi sizlerle de paylaşım dedim..aynı zamanda bu resim bana güzel bir anımı hatırlattı..Geçen yaz temmuz ayıydı sanırım Antalya ya dönmemiştim henüz..İşten ayrılalı 1 1,5 ay olmuştu..Evde oturmaktan canım sıkılmıştı ve oltamı alıp kendimi karşıyaka tarafına attımm.Gittiğim yer karşıyaka yat klubünün hemen yanı..Anıtların bulunduğu yer. Şamandıralı bir olta yapıp hemen atmaya başladım..Derken ısparozlar birer birer gelmeye başladı..Yakalanan balıkları büyük plastik bir kavanozun içine koydum ve güneşte bozulmasın diye sırt çantasının içine yerleştirdim ama çantanın ağzını tam kapatmadım ve balık avlamaya devam ettim bir an çantanın devrildiğini hissettim ve arkamı döndüğümde beyaz bir kedinin ağzında balıkla çantamdan uzaklaştığını gördüm..Bir an sinirlendim ve oltamı bırakıp çamtama doğru yöneldim ama artık çok geçti..Beyaz kedi balığı biraz götürdükten sonra yere bıraktı ama yemedi..Niye yemedi diye düşünürken birden yat klubünün bahçesinden üç küçük yavru fırladı geldi..ilk gelen minik yavru balığı kaptı ve bahçeye kaçtı derken diğerleri onu kovaladı..aralarında paylaşma kavgası yaparken bahçenin içinde duran kayığın yanından bir martı çıka geldi..Balığa bir ortak daha çıkmıştı ama Anne kedi tehlikeyi sezince yavrularını koruma içgüdüsüyle martıyı uzaklaştırdı ordan..sinirim bir anda gitti ve yerini duygusallığa bıraktı..Hayvanlar aleminde annelerin yavrularını koruma içgüdüsü ve ve o inanılmaz fedekarlığını belgesellerde hep görürdüm ama ilk defa bu kadar yakından görmüştüm..Anne kediye her balık verişimde yavrularına götürüyordu..Yakaladığım balıkların yarısını onlara verdim..Bu arada Martının uçamadığını farkettim..yaralı değildi ama uçamıyordu ..Biraz ekmek ve bir kaç balıkla karnını doyurdum..ve içim rahat bir şekilde evin yolunu tuttum..Bir kaç gün sonra bir öğlen sıcağında oraya tekrar gittimm.kimsecikler yoktu arada bir kaç saat geçti önce anne kedi ardından yavrular ve en son martı çıka geldiler..sanırım uzun süreli bir uykudan sonra yemek saatleri gelmişti Onlar balık yerken bende büyük bir keyifle sandiwicimi yedim..O günden sonra bir ay boyunca haftanın üç günü oraya gittim.Ben onlara balık verdim onlarda bana bir tutam huzur oraya her gidişimde onlar hep ordaydı..bir ay boyunca bir martı ve 4 kediyle çok güzel arkadaşlığımız oldu..Ben Antalyaya dönünce herşey bitti tabi ama hafızamda çok güzel bir anı olarak kalacak..
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg BONNE PECHE.jpg (37,2 KB, 110 Görüntülenme)
Lersen@hotmail.com

""En çok hoşumuza giden insan kendimize benzettiğimiz insandır.""
CaTSiLeNcE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 06-01-2007, 16:01   #2
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

ersen resim süper, anındaki dosluk kurduğun arkadaşlarında mutlaka senin yolunu gözlemişlerdir.......

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-01-2007, 23:25   #3
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

Çevresi tarafından huysuz ve inatçı olarak tanınan ihtiyar adamın, sabah apartmandan çıkarken kapıyı açan kapıcı dikkatini çeker. Çünkü onun aksiliği herkes tarafından bilinirdi. O yüzden de kimse onunla konuşmaz uzak dururdu.

Fakat bu sabah kapıcı kapıyı açarken ihtiyara;

- "Günaydın!" demiş ve tebessüm etmişti.

"Yeni işe alınmış, beni tanımayan birisi olsa gerek" diye düşündü ihtiyar. Her sabah kahvaltısını yapmak için uğradığı yolun sonundaki lokantada her zaman oturduğu masada yerini aldı. Garson çocuk her günkü gibi omletini ve kahvesini masaya bırakıp hiçbir şey söylemeden masasından uzaklaştı.

Bizim ihtiyarın aklı kapıcıda kalmıştı "neden bana selam verdi? Şimdiye kadar kimse benimle muhatap olmazdı! Bana neden gülümsedi? Acaba kıyafetim mi komikti?

Restorandan çıkarken para üstünü garson çocuğa bıraktı. Garson çocuk şaşırmıştı. Senelerdir burada kahvaltısını yapar, kimseyle konuşmazdı. Ve ilk defa da bahşiş bırakıyordu!. "Sanırım bu gün özel bir gün, İnsanlar zamanla değişebiliyor demek ki" diye düşündü. Öyle ya bunca zamandır hesap istemenin dışında ağzını açmamıştı.

İş çıkışında hala garsonun aklında bizim ihtiyarın bıraktığı bahşiş vardı. Bu para farklıydı! "Bunu bir hayır işi için kullanmalıyım diye aklından geçirdi". Eve dönerken geçtiği parkın içinde köpekli bir adam gördü. Hava çok soğuk ve her yer karla kaplı olduğu halde bu adam yere oturmuş dileniyordu. Dilenci, çocuk yanına yaklaşana kadar onu fark etmemişti.

- "Köpeğim çok aç dedi" adam çocuğun bulunduğu yöne bakarak;

- "Belki fark etmişsinizdir! Benim gözlerim görmüyor bu köpek hem benim gözlerim hem de hayat arkadaşımdır. Ben onun gözleriyle yolumu bulabiliyorum. Ama iki gündür ona yemek alamadım. Çok bitkin düştü üstelik eskisi gibi de genç değil."

Garson çocuk o gün fazladan aldığı bahşişi bu adama verebilirdi. Üstelik halinden de doğru söylediği belliydi. Hem yalan söylese de ne olurdu ki! Bizim aksi ihtiyardan aldığı birkaç kuruş parayı dilenciye uzattı.

- "Fazla bir şey değil ama en azından köpeğine bir şeyler alabilirsin". dedi

Parayı alan dilenci hemen açık bir market bulup sandöviç aldı. Sandöviç'ini köpeğiyle paylaştı. Hava iyice soğumuştu, bu gece de parkta yatamazdı. Bir apartmanın kapısını açık buldu hemen içeri daldı. Kimseye görünmeden kalörifer dairesine girip köpeğine sarılarak yattı. Geceyi donmadan geçirebileceği bir yer bulduğu için sevinçliydi. Karnını doyurmuş olmanın verdiği rahatlıkla hemen uykuya daldı.

Gecenin ilerleyen saatlerinde apartmanın içinde bir duman yayılmaya başlamıştı. Bakımı yapılması unutulan bacadan geliyordu bu duman. Kısa sürede tüm apartmanı sardı. Herkes uykuda olduğu için kimse fark etmemişti dumanı.

Bizim dilencinin köpeği hemen açtı gözlerini önce sahibini uyandırıp çıkardı dışarı. Sonra tüm apartmandakileri havlamasıyla uyandırdı köpek. İtfaiye kısa sürede kalörifer bacasından başlayan yangına müdahale etmişti.

Kimseye bir şey olmamıştı. Herkes sağ salim dışarı çıkarıldı. Dışarı çıkarılanlar arasında bizim aksi ihtiyar da vardı. Köpek onunda hayatını kurtarmıştı. Herkes bu köpeğin nereden geldiğini merak ediyordu.

İhtiyar kendi kaderini belirlemişti bu sabah garsona bıraktığı bahşişle. Belki de o bahşiş hayatını kurtarmıştı. Yoksa köpek o gece açlıktan ölmüş olabilirdi. Ama hepsinden önemlisi o gün yaşanan her şey bırakılan bir bahşişle değil sadece küçük bir " tebessüm" ile başlamıştı...
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-01-2007, 23:38   #4
CaTSiLeNcE
Kaptan

CaTSiLeNcE kullanıcısının avatarı

savaş bey gerçekten güzel bir hikaye, okadar karmaşanın ve insanların birbirlerini yediği zamanda belkide herkezin ihtiyacı olan sadece bir tebessüm.. teşekkürler paylaşımın için ..bu hikayeyi kolleksiyonuma attım hemen
Lersen@hotmail.com

""En çok hoşumuza giden insan kendimize benzettiğimiz insandır.""
CaTSiLeNcE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları