Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 01-04-2007, 17:49   #1
mufi
Guest

Varsayılan 01 nisan pazar

Onur uma ne kadar teşekkür etsem azdır arkadaşlar..
bugün onun sayesinde çok hoş bir günü beraberce Yoncaköy ve Maydanoz koyunda geçirdik..minnettarım..
detayları güzel kardeşim resimlerle birlikte aktarır..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 03-04-2007, 08:56   #2
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Estağfurullah Muvaffak abicim o senin kendi güzelliğin....
Söze nerden başlayım bilemiyorum çünkü maceramız daha başından aksiliklerle başladı...Cumartesi gecesi Muvaffak abiyi aramadan önce arabayı(vosvos) çalıştırmak istedim...çünkü benim vosvos bütün hafta garajda yattığı için korkularım vardı doğal olarak...neyse 10-15 dk. kadar uğraştıktan sonra çalıştırmayı başardım ve biraz motoru ısıtayım dedim...ama ne yazık ki depoda çok az benzin kaldığını çok geç ve acı bir şekilde öğrenmiş oldum...vosvosum çalışır çalışmaz Muvaffak abiyi aradım uyuyormuş...neyse uyanıp beni arayana kadar ben de vosvosu ısıttım bu arada...planı olmadığını ve evin ayrancılarda olduğunu öğrenince sabah o tarafta yem bulamam diye yemleri geceden almaya karar verdim...yolu koyuldum ama vosvosun benzini amerikan kolejini ordan poligona kadar götürmeye yetti...Allahtan ki poligondaki benzin istasyonuna 100 mt falan kalmıştı ve bagajda 1,5 lt lik bir pet şişem vardı...kaptım şişeyi doğru benzinhaneye...ANA.......!!!!!!! adamlar her tarafa yazmışlar bidona-pet şişeye vs.e benzin doldurmak yasaktır diye...benim vosvosu tanıdıkları için biraz yalvar yakar olduktan sonra doldurttum şişeyi...ordan verelini üçkuyulardaki yemci hacıya(en yakın orasıydı)....6 paket boru kurdu aldım ve geri dönüp aynı benzin istasyonunda depoyu doldurttum ki bir dahaki sefere yüzüm tutsun diye...eve geldiğimde saat 12 falan olmuştu zaten...takım yapayım dedim ama yorgunluktan içimden gelmedi ne yalan söyliyim...sadece malzemeleri ayarladım ve yatağa girdim(saat 1,30)...dön sağa dön sola uyku hakgetire...biraz uyur gibi oluyorum ama hemen uyanıyorum(yorgunluktan uyur kalırımda sabah kalkamam diye)...neyse sabah 4,30 gibi kalkıp 5,00 gibi yola koyuldum(malum yol uzun)...Muvaffak abimi alıp yola koyulduk ve Ahmetbeyli tarafından sanırım(tahtalı barajı sağımızda kalıyordu) aralardan derelerden geçerek Yoncaköy'e vardık...Daha önce orasının methini duymuştum ve merak ettiğim için sağolsun Muvaffak abi kırmayıp oraya götürdü...İlk avlak yerimizde kefal ve dişli balık arayışlarımız sonuç vermeyince Muvaffak abi buranın arkasında da güzel kayalıklar var dedi ve çalıların çırpıların arasından yara yara tepeye çıktık....O NE......!!!!! kayalık dediği meğersem 20-30 mt yüksekliğinde yarmış...abi dedim buradan eskaza balık tutarsak nasıl alıcaz yukarı...neyseki Allahtan balık malık tutamadık...o sırada denizde 2-3 tanede dalgıç sürekli dibi tarıyorlardı ama çıktıklarında gördümki sadece birinin belinde 20-25 cm.lik siyahi bir balık vardı o kadar...birkaç denemeden sonra ilk yerimize geri döndük ve Muvaffak abim bu sefer kefal konusunda muvaffak oldu ve 2 tanesini degavladı...bana da kefal tutturmak istemesi çok hoştu ama alışmadık dötte don durmazmış misali bana nasip olmadı tabiykide....baktıkki durum pek iç açıcı değil ikinci avlak yerimiz olucak olan Maydonoz koyuna yol aldık...Ben yemli , Muvaffak abimde kefal takımlarını çıkardık ve koyverdik....aradan geçen süre zarfında birara benim mancınığa narin narin bir dokunuş oldu ama ben oralı olmadım...sandımki döküntü balıklar gıpraştırıyor...bu arada arkamızdaki yazlığın bahçesine bakım yapan bir genç sürekli moral bozuyor..."burda pek bişey çıkmaz abi bu mevsimde...geçenlerde barbuna ağ attık,tavuk balığı çıktı ağlardan" falan diye habire söyleniyor...ilk avlak yerimizde benim çeşidim yoktu,burda da Muvaffak abinin çeşidi(kefal) oynaşmayınca dedikki koyun daha derin olan diğer ucuna gidelim...ben tam mancınığı sarıyorum yanında duran diğer kamışım şıngırdamaya başladı...sandımki ona takıldı ve onun kurşununu da alıp geliyor...
oltanın ucundakinin ÇUPRA olduğunu balığı ayaklarımın dibinde görünce anladım yemin ederim...yahu kardeşim insan bir kafa atar,bir çırpınır,bir ses verir....ama nerdeeeee....bu sene tuttuğum bütün çupralar ne hikmetse sanki ısparoz gibi geldi desem başım ağrımaz...tabi çuprayı çekince Muvaffak abimde yemli oltaya geçti ama malesefki gelen çupra oraların yalnız kurduymuş...akşam üstüne doğru koyun diğer ucunuda da 1-2 deneme yapıp hiçbirşey tutamadıktan sonra manzarayı seyrede seyrede dönüşe geçtik...sağolsun Muvaffak abimin kıyak yapıp kendi kefallerini de bana hediye etmesi günün en "anşante" hareketiydi buarada...teşekkürler abicim...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-04-2007, 09:03   #3
giritli
Kaptan

Muvaffak abimizin nam-ıdiyar takım taklavak çantası...buarada şunu anladık...benim vosvosla optimum 2 kişi balığa çıkılabiliyor...hadi bilemedin 3 kişi ama üçüncü kişinin takımların biyerlere monte olmasını göze alması gerekiyor...

Eski 03-04-2007, 09:06   #4
giritli
Kaptan

Muvaffak abi ve kefali..."tuttuğum balıkların resmi yok" diye üzülen abimizin imdadına yetiştim hemencecik...

Eski 03-04-2007, 09:10   #5
giritli
Kaptan

Bu da bana gelen yalnız kurt misali çupra...(aslında fotosunu çekmeden önce biraz yıkadım ama pek temizlenmedi idare edin artık)

Eski 03-04-2007, 09:14   #6
giritli
Kaptan

Burdada her zamanki gibi yanışık düzende görmektesiniz...bu sefer tabur içtimadan çok takım içtima oldu ama olsun...her zaman kısa günün karı olmuyor...bu seferde uzun günün zararı...

Eski 03-04-2007, 11:06   #7
mufi
Guest

Nekadar da hoş bir görüntüler değilmi arkadaşlar. darısı hepbirlikte lik başına
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-04-2007, 11:57   #8
Lethe
Kaptan

Lethe kullanıcısının avatarı

çok güzel bi gün geçirmişsiniz.tebrikler...

..-.-...-... -.-..-.-..-.-.
Lethe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-04-2007, 12:42   #9
Güven ÖZYELDAN
Guest

efsane geri döndü sanırım helaaaaaallllll...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları