Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-12-2005, 20:21   #1
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Varsayılan Mein Balıkçısının Şansı...

Mein Balıkçısının Şansı...

Bir zamanlar, “Mein balıkçısı” diye, şansı ile ünlü bir adam vardı. Mein kıyılarında balık az tutulduğu halde bu adam ne zaman balığa çıksa boş dönmez, sepetler dolusu balıkla gelirdi.

Adamın şansı dillere destan oldu. O kadar ki, birinin fazla şanslı olduğunu anlatmak için “Mein balıkçısı gibi şanslı” denmeye başlandı. Günün birinde balıkçı öldü. Cenaze için evine gelenler, Mein balıkçısının evinde balık ve su ürünleri üzerine zengin bir kütüphane olduğunu şaşkınlıkla gördüler; adamın neden balık avından boş dönmediği işte o zaman anlaşıldı.•

Abiler bilgi bilgi bilgi ben başka birşey demem
Eski 10-12-2005, 00:41   #2
aserkansatı
Guest

Herkesin elinin altında başvuru kaynağı olabilecek bir yada bir kaç kara kaplı kitabı olmalı.Ama bizler şanslıyz.Sitemiz aynı işlevi görüyor ve katkılarımızla daha iyi bir duruma geleceğinden eminim.Merak ettiklerimizi bilmediklerimizi burada birbirimizden öğreniyoruz.
Öykü çok güzel ama bizim de rastgelsinimiz var...Biz de şanslıyız yani...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-12-2005, 05:40   #3
uzman
Kaptan

uzman kullanıcısının avatarı

Mein Blıkçısı hikayesi çok etkileyici doğrusu Can. Bu tür şeyleri nerden buluyorsun anlamıyorum. Tebrik ederim seni. Bu arada hikayedeki bir gerçeği de ön plana getirmek lazım. "zengin bir kütüphane..." metni çok önem taşıyor bana göre. Serkanın dediği de yadsınamaz. Tabii ki bizim forumdaki arkadaşların bilgileri ve görüşleri çok büyük değer taşıyor.
Ben farklı bir noktaya değinmek istiyorum. Tüm balıkçılık literatürünü inceleme şansımız yok. Zaten buna gücümüz ve zamanımız da yetmez. Tüm takımları edinme şansımız da öyle... Peki ne yapmalı o zaman? Bana göre bir konuda ihtisaslaşmak daha doğru gibi geliyor. Nasıl ki baş ağrısı için nörolog, kadın doğum için jinekolog ve kas iskelet sistemi için de fizik tedavi ve rehabilitasyon uzmanına gidiliyorsa, balıkçılık konusunda da bir tür veya en fazla bir iki tür üzerinde yoğunlaşmak daha doğru olur. Örneğin ben sazanı tutmak istiyorsam, bu balığın özellikleri, barınma yerleri, yem tercihleri ve bunu yakalamak için gereken takımları öğrenir ve kullanırsam sazan yakalarım. Sazan olan her yerde de şansım yüksektir. Amaaa, eğer sazan tutma takımlarıyla başka bir türü de yakalıyorsam bu tam bir Mein balıkçısı şansı diye nitelenmelidir. Bilimsel değildir, tesadüfidir. Tesadüfler de sık tekrarlanmazlar....
Saygılarımla...

BALIK TUTULAN TEK GEZEGENİ YOK ETMEYELİM...
A.R.B.
uzman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-12-2005, 06:38   #4
aserkansatı
Guest

Insanlar Başaklara Benzerler
Içleri Doldukça Başlari öne Eğilir...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-12-2005, 07:53   #5
mustfer
Kaptan

Alıntı:
uzman tafarından gönderildi
Örneğin ben sazanı tutmak istiyorsam, bu balığın özellikleri, barınma yerleri, yem tercihleri ve bunu yakalamak için gereken takımları öğrenir ve kullanırsam sazan yakalarım. Sazan olan her yerde de şansım yüksektir.
Herhalde bu sitedeki herkesin dileği birer Mein Balıkçısı olmaktır. Onun yoluda bilgileri paylaşmaktan geçiyor. Hadi Uzman kardeş sazan konusundaki bilgilerini bekliyoruz...
mustfer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-12-2005, 08:07   #6
uzman
Kaptan

efendim? anlamadım Serkan. Bu mesajın hedef kitlesi kim ya da kimler?
kendine iyi bak arada bir msn de görüşelim

A.R.B.
Eski 11-12-2005, 08:14   #7
aserkansatı
Guest

O sözü çok severim.Konu kitap okuma olunca yazmak istedim.Hedef falan yok canım ne hedefi...Sadece sevdiğim bir sözü arkadaşlarımla paylaşmak istedim.Beğenmedin mi yoksa?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-12-2005, 08:21   #8
uzman
Kaptan

mustfer73 arkadaşım
bu mesajdaki ana fikri kavramadığınızı sanmıyorum

A.R.B.
Eski 11-12-2005, 08:26   #9
uzman
Kaptan

hayır sevdim de bu sözü, hedefi kim diye merak ettim. Malum, hiçbir şey sebepsiz yapılmaz

A.R.B.
Eski 11-12-2005, 08:31   #10
mustfer
Kaptan

Uzman kardeş, masjındaki ana fikiri elbette anladım. Güzel açıklamışsın. Benim merak ettiğim ne yapıyorsunda sazanda şansın yüksek oluyor yani sazan avındaki bilgilerinle paylaşım yapmaktı. Galiba ben anlatamadım ne istediğimi...Yani sazan konusunda mein balıkçısı olmak istiyorum da...
mustfer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları