Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Amatör Balık Avı nedir nasıl yapılır?

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-08-2006, 12:18   #1
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Varsayılan Akdenİz De Avlanma Mevsİmlerİ

Akdenİz De Avlanma Mevsİmlerİ
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg AKDENİZ.jpg (129,3 KB, 959 Görüntülenme)

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 29-01-2007, 01:31   #2
hastem07
Oltacı

Varsayılan Akdenizde Balık avı

Eğer akdenizdeki balık avı takvimi egede izmir karşıyakalı bir arkadaşa emanet ise bu ülkede bir antalyalı olarak vay halimize derim ben ancak.
hastem07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-01-2007, 01:34   #3
hastem07
Oltacı

Varsayılan vede bırakında akdenizliler olarak

Ne kadar ilgisiz ve bu konuda görgüsüz olduğumuz sizin ilginizle ortaya çıkmasın.Lütfen emek vermeyin bu konuda vermeyinki biz akdenizliler olarak utanmayalım.Saygılarımla.
Eski 29-01-2007, 01:39   #4
hastem07
Oltacı

Varsayılan Vede artı nacizane bir fikir olarak

Akdenizde turna diye bir balık vardırki herkes tutar mevsiminde ve o balığı bu takvime koymamakla büyük bir hata yapmışsınız akdenizli bir kıyı balıkçısı olarak sizden ricam onuda bu takvime almanız.Saygılarımla.
Eski 29-01-2007, 10:58   #5
aganta borina borinata
Guest

hastem07...yazdıklarınız için aslında söylenecek çok şey var...konuya cevap yazarken gösterdiğiniz heyecanın dozunu kontrol ederseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız...

aramıza hoşgeldiniz...kontrol panelinizdeki imza kısmını lütfen doldurunuz...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-01-2007, 15:53   #6
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

Erol abi paylaşım için teşekkür ederim.. Ben Akdenizli olarak hiç utanmadım, bilgi paylaşıldıkça güzeldir.. Elinize sağlık..
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-01-2007, 23:04   #7
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Sevgili arkadaşlar,öğrenmenin yaşı yoktur,Savaş ında dediği gibi bilgi paylaşıldıkça güzeldir.Liste de olmayan balık türleri veya zamanlara ilave edilecek birşeyler var ise bunları öğrenmekten mutluluk duyarız,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-02-2007, 00:52   #8
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Smile Sevgili Akdenizli arkadaşlar;

Bizim buralarda da olan TURNA balığının av şeklini bana da tarif ederseniz memnun olurum. Yöntemleriniz, tekne, yem çeşiti, olta takımı, zaman vs gibi konularda tüyo veriniz,merak etmeyin gelip sizin oralardaki balıkları tutmam..))

Bu mesaj en son " 09-02-2007 " tarihinde saat 00:37 itibariyle gerence tarafından düzenlenmiştir....
gerence Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-02-2007, 20:39   #9
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

gerence armıza hoş gelmişsin,imza ayarlarında kendini tanıtırsan çok iyi edersin.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-02-2007, 00:35   #10
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Smile Teşekkür ederim, umarım becermişimdir...

Evet ; ben de yıllarca Maden, Karareis,Büyük ve Küçük Mercan boğazları, Gerence,Ildırı, Koni(eşek) Adası, Toprak ada, gemi suyu, Alaçatı açık deniz, Tursite gibi bölgelerde avlandım...50 yıldır Çeşme yarımadasında yaz geçiririm, şimdilerde 5-6 ay gibi bir süre yaz tatili yapıyorum Teknemi satıp uzun seneler karadan hasretle denize baktım ! 12 yıl sonra tekrar süratli bir balıkçı teknesiyle denize dönmek için start verdim...Ancak görüyorum ki sistemler, takımlar ve yöntemler de çok değişmiş... Yenilemeye çalışıyorum kendimi... Veee ;umarım bıraktığım yerlerde duruyordur o balıklar
Kateti ve dip sürütmesi yaparım genelde... Turna, yani baracuda avına bayılırım...
Kendime has avlanırım...Ancak herkesi dinler ,işime yarayanları da mutlaka denerim... Büyük ve uğraştırıcı balık yakalarsam ,adrenalini ile bir sezonu idare edebilirim ...
Çok iddialı değilim, ama boş dönmeyi de sevmem...
Böyle bir sitede sizleri okumak ta bir başka keyif... Bir süre ara vermeyi düşündüğüm zamanlar da böyle bir site olsa , ki internet olmadığından olası değildi böyle bir şey ; denize ve balıkçılığa kesin olarak ara vermezdim...
Sizlerle mutluyum dostlar... ŞANSINIZ BOL, BALIĞINIZ ÇOK,YOLUNUZ AÇIK OLSUN

Bu mesaj en son " 09-02-2007 " tarihinde saat 00:40 itibariyle gerence tarafından düzenlenmiştir....
gerence Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları