Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > ZIPKINLA SUALTI AVI

ZIPKINLA SUALTI AVI Teknikler,sağlık ve zıpkıncılıkla ilgili herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 17-01-2007, 21:39   #21
Rauf
Guest

turgay yok hic bir yan etkisi veya zehirlenme konusu yok olmuyor vede hic duymadım belkide adamın demek istediği o kandaki bir şeyden dolayı acık yaraya teması orayı tahriş edebildiği şeklinde olabilir.mehmet bizde bir kac kere yaptık lakin bağzan su kaplunbağası gelip takılıyo veya sen gelinceye kadar birileri oltaya kalk gidelim!! demiş oluyo.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 17-01-2007, 22:40   #22
theimam35
Miço

o zaman bundan sonra denk geldimi affetmem rauf abi
theimam35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-2007, 22:57   #23
theimam35
Miço

rauf abi bu yılan balığını mığrıyı sormamın nedeni ne biliyormusun geçen sene çeşmeye balığa gittim.daha önce bilgisayar kullanmadım henüz yeniyim daha acemiyim yani bilgisayar kullanana kadar bu sitelerin varlığından bile haberim yoktu kurcalarken buldum hepsini.neyse gelelim bizim mevzuya balığa gittim demiştim ya çokta akıllıyız ya balık halinden balık kafaları artıkları aldım başladım denize atmaya balıklar gelecek bizde vurcaz denize girdim ufak tefek balıklar artık çıkayım dedim sıkıldım abicim dizim kadar suya geldim tam ayağımı atıcam siyah kocaman birşey ödüm patladı .abicim suya bir baktım her yer mığrimı yılan balığımı bilmiyom dolu üstüne üstlük inanmıycaksın belki ama bir sürü müren abicim o anda artık benim durumumu tahmin edersin.denizden çıktım doğru izmir bir daha balık artığımı tövbe.yani durum bu rauf abicim.
Eski 17-01-2007, 23:11   #24
Rauf
Guest

Turgay aynı duyguyu ben 18-19 yaşıda geliboluda yaşadım anlıyorum seni bende zıpkın kulanıyordum o yaşlarda kayaların arası geziyorum bir baktım simsiyah bi balık yilan gibi ama daha kalın dipte yatmış öğle bakıyo bir ondan korkmuştum bide siyah vatostan aman yarabbi delikten bi cıktı ben roket gibi suyun üstüne tabi bunlar bunları tanımadan evveldi.sonraları müren bile vurdum korkmadım onunda eti fena değildir ama ölmesi uzun sürüyo.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-2007, 23:19   #25
theimam35
Miço

rauf abi benim gittiğim yerde müren çok ama bu hayvanlar leşle besleniyor bildiğim kadarıyla onun için bana pek cazip gelmiyor.
Eski 18-01-2007, 08:00   #26
aganta borina borinata
Guest

rauf abi güzel bilgiler aktarmışsın bize...ellerine sağlık...lakin merak ettiğim bi şey var...turist arkadaşınızın o aleti yılan balığının sidik kesesine denk getirmesi uzun sürdümü...zira yılan balığı yılan gibi kıvrılmasıyla da ünlüdür...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-01-2007, 10:13   #27
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
theimam35 tafarından gönderildi
rauf abi benim gittiğim yerde müren çok ama bu hayvanlar leşle besleniyor bildiğim kadarıyla onun için bana pek cazip gelmiyor.
Turgay Abi sardaleye kullandığın zaman civarda ne kadar müren-mığrı varsa hiç sektirmez kesin gelirler o kesin. Bunun dışında müren ya da mığrı vurduğun zaman şişi kullanılmaz hale getirme olaslığın da yüksektir aklında bulunsun. Çünkü bu hayvanlar kıvrılmaya ve dönmeye başlar ve son derece güçlüdürler. Bu nedenle de şişi yamulturlar.

Ayrıca biçimsiz bir yerden vurulması durumunda balığa hakim olmak son derece güçtür. Dişleri son derece keskin olduğundan oldukça tehlikeli durumlara yol açabilir. Bu nedenle ben bu tür balıkları gördüğümde genelde selam verir geçerim ama vuranlar da var...

Leşle beslenme konusuna gelince, denizdeki hiçbir canlı hazır bir yiyeceğe hayır demez. Şöyle düşün: oltayla balığa gittiğinde yem olarak kullandıklarının ne kadarı canlı yem. O nedenle müren için de durum farklı değil...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-01-2007, 10:24   #28
Rauf
Guest

Alıntı:
aganta borina borinata tafarından gönderildi
rauf abi güzel bilgiler aktarmışsın bize...ellerine sağlık...lakin merak ettiğim bi şey var...turist arkadaşınızın o aleti yılan balığının sidik kesesine denk getirmesi uzun sürdümü...zira yılan balığı yılan gibi kıvrılmasıyla da ünlüdür...

rastgelsin...
Hayır doğan bu iş yıllardır yapıyor adam kompedanı olmuş ben genelde haziran sonu giderdim kamp pa o mayıs başında gelirdi nede olsa avrupadaki kamplarla mukayese edilemicek kadar ucuzdu bana buzluğundan bir yılan balıkları gösterdi tabi temizlenmiş dilimlenmiş şekilde hani bir litrelik kola şişesi varya kalınlığı ona yakın.birde sazan tutardı derdiki akar su sazanı göl sazanından daha lezzetli olur ve yosun kokmaz .cok iyi tatlı su balıkcısı idi.selamlar doğan.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-01-2007, 17:26   #29
theimam35
Miço

Alıntı:
katiti tafarından gönderildi
Turgay Abi sardaleye kullandığın zaman civarda ne kadar müren-mığrı varsa hiç sektirmez kesin gelirler o kesin. Bunun dışında müren ya da mığrı vurduğun zaman şişi kullanılmaz hale getirme olaslığın da yüksektir aklında bulunsun. Çünkü bu hayvanlar kıvrılmaya ve dönmeye başlar ve son derece güçlüdürler. Bu nedenle de şişi yamulturlar.

Ayrıca biçimsiz bir yerden vurulması durumunda balığa hakim olmak son derece güçtür. Dişleri son derece keskin olduğundan oldukça tehlikeli durumlara yol açabilir. Bu nedenle ben bu tür balıkları gördüğümde genelde selam verir geçerim ama vuranlar da var...

Leşle beslenme konusuna gelince, denizdeki hiçbir canlı hazır bir yiyeceğe hayır demez. Şöyle düşün: oltayla balığa gittiğinde yem olarak kullandıklarının ne kadarı canlı yem. O nedenle müren için de durum farklı değil...
bana zararı olmayan hayvana zaten sıkmam.yazın benim avlandığım yerde birisi 2 metre boyunda müren vurmuş adam korkudan şişide bırakmış gitmiş.neden vurdu kimbilir adamın üstüne gittide adam panikmi yaptı acaba kimbilir şiş kayaya saplanmış kalmış
Eski 19-01-2007, 07:58   #30
aganta borina borinata
Guest

buradaki tanıdığım zıpkın avcıları müren avlamazlar hiç...hem etinin lezzetsiz olduğu için hem de denize bi güzzellik verdiğini söylerler...ayrıca ne kadar doğrudur bilmiyorum ama...mürenlerin yaşamı boyunca bulunduğu yerden çok uzaklaşmadıklarını söylüyorlar...hatta bi arkadaşım yaklaşık on yıldır bi müreni her dalmaya gittiğinde beslediğinden bahseder...

tabi avcılığında etikleri vardır...(artan populasyonu düzenlemek dışında)eğer avınızı yemeyecekseniz onu öldürmemelisiniz ve ortamına geri salmalısınız... ister kara avı olsun ister oltayla isterse de zıpkınla avlanın bence olması gereken budur...bu trakonya ve benzeri zehirli canlılar içinde geçerlidir...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları