Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Diğer Malzemeler

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-06-2007, 18:14   #1
nevzat
Kaptan

nevzat kullanıcısının avatarı

Varsayılan Fotoğraf Makinasi Için Yardim

Değrli dostlarım,maceraları görüntülemek için dijital fotoğraf makinası almaya karar verdim ,zira arkadaşların telefonlarıyla çekip bilgisayara almak çok zor oluyor.İşimi görecek ,fazla pahalı olmayan makinalar için öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum.Selamlar.
Eski 03-06-2007, 18:48   #2
rüzgar2
Kaptan

rüzgar2 kullanıcısının avatarı

nevzat ne kadar bütçen var ona göre yardım edelim....
rüzgar2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-2007, 19:47   #3
ishak BALLICA
Kaptan

ishak BALLICA kullanıcısının avatarı

Nevzat kardeşim, doğruyu ifade etmek gerekirse elimde eskiden aldığım ve işimide gayet iyi gören bir eski fotoğraf makiman olduğu halde; Sırf bu yüzden tutup bende bir tane digital fotoğraf makinası aldım.

Aldığım fotoğraf makinası NIKON marka...Gayet güzel ve oldukçada işimi görüyor. Üstelik bütçene göre de L-3,L-2,L-1 vs... gibi modelleride var.Sevgili dostum , blmeni siterim ki; iş fotoğraf makinası almak ile bitmiyor.Birde bunları film haline getirip ör. ''www.youtube.com'' gibi bir video paylaşım sitesine de yüklemen gerekiyor.

Ayrıca, bütün bu işler için de birazcık teknik bilgi alman de gerekebilir..Şöyle ki, Bilindiği üzere youtube'ye film yüklemeden önce bunu ''Moviemaker'' da işlemen gerekiyor...Yalnız bu işlemi yaparkende, ''Moviemaker'' in, senin yaptığın çekimleri tanıması lazım...

Mesela, benim satın aldığım NİKON L-2 marka makina bir kayıt tercihi olarak,bütün yaptığım çekimleri ''MOV'' denilen tarzda kaydediyor...Dolayısı ile kahretsin bu tür uzantıları da ancak ve ancak ''quiktime'' programı açabiliyor ve gösterebiliyor...Yani, her bilgisayarda hemen hemen mutlaka yüklü olan ve hepimizin de gerek müzik dinlediği ve gerekse film seyrettiği ''Windovs media player'' açıp yürütemiyormuş...

Bu defa da, öyle bir durumla karşılaştığımızda ''çekilen videonun formatlanması'' işi karşımıza çıkıyor...İşte bunun içinde bir ''Video converter'' programına ihtiyacın olabilir.....Böyle bir program sayesinde satın aldığın digital fotoğraf makinasının yaptığı kendine özel formatı; istediğin format ile değiştirme şansın oluyor...

Fotoğraf makınası satın alırken İşte bütün bunları da aklında tutmak gerektiğini
hatırlatmak isterim...

1963-izmir

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

ishak BALLICA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-2007, 19:51   #4
balic
Miço

balic kullanıcısının avatarı

ishak abi ace mega codecs adlı programı yüklemeni tavsiye ederim...ben yükledim media playerın açamadığı uzantı yok..
Eski 03-06-2007, 20:01   #5
ishak BALLICA
Kaptan

ishak BALLICA kullanıcısının avatarı

Alıntı:
balic tafarından gönderildi
ishak abi ace mega codecs adlı programı yüklemeni tavsiye ederim...ben yükledim media playerın açamadığı uzantı yok..

Ferhat ben bu olayı aşmak için hakikaten çok ama çok uğraşmıştım...Eğer zahmet olmaz ise bahsettiğin programı tam olarak nereden bulacağım...Yani bana bir link adresi filan verebilirmisin abisi....

1963-izmir

ishak BALLICA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-2007, 20:05   #6
balic
Miço

abi burada var ama güvenirliliği hakkında bilgim yok virüs taraması falan yaptırırsan iyi olur...
Eski 03-06-2007, 20:30   #7
aserkansatı
Guest

Bu işleri Samiye sormak lazım çünkü dijital fotoğraf makinelerinden anlıyor ve araştırıyor.Bende 6 megapiksel çözünürlüğü olan Samsung cyber 600 var.250 milyona almıştım,şimdi 240a düşmüş.İşimi görüyor ama yine de iyi bir nikon almak hayallerimi süslüyor...Ben Nikon fanatiğiyim.Üstüne tanımam..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-2007, 21:03   #8
balic
Miço

abi bendede 5.0 megapiksel samsung A55W var ben memnunum ama tabiki çok daha iyileri mevcut piyasada bana kalırsa 5 yada 6 megapiksel foto mak. yeterli çünkü daha iyileri neredeyse dvd kaydı yapabilen kameralarla fiyat olarak aynı bence tercihi iyi yapmakta yarar var
Eski 03-06-2007, 21:24   #9
Wetblue
Tayfa

Wetblue kullanıcısının avatarı

7 MgP aşağı olmayan HP tavsiye ederim. Teknik desteği de iyi yılbaşına fiyatları düşecek beklemek lazım bence. Yurt dışından 200$ civarı almak mümkün ama gümrük işi bozuyor pahalıya geliyor. Ne alırsanız alın hafıza kartı+çanta+bağlantı kabloları+şarjlı pil veriliyormu dikkat edin. Gövde çelik olursa fena olmaz çünki ufak olduklarından bir kez bile olasa yere düşebilir.

23/05/1953
Mersin/Erdemli

A Rh +
"Alkolsüz & Nicotinsiz"
Wetblue Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-2007, 21:57   #10
aserkansatı
Guest

Çok haklısın.250milyona makinayı aldım,80 milyona kart aldım...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları