Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > SAĞLIK

SAĞLIK Sağlık konusunda herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 17-01-2007, 10:00   #21
aganta borina borinata
Guest

vallahi ben usandım artık...o yüzden deniz tutması problemi olanlarla tekneyle balığa çıkmıyorum... eğer çıkmak zorundaysam önceden uyarıyorum... işin doğrusu tekneyle o kadar yol aldıktan sonra hele de balık çıkıyorsa geri dönmem valla...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 17-01-2007, 10:04   #22
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
trakonya tafarından gönderildi
Güveni rahatsız etmeyin arkadaşlar o bu hafta sonu cok iyi bir birlikteliğin başında allah tamamına erdirsin.
amin amin...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-2007, 10:09   #23
Rauf
Guest

Olmuyor be doğan bizimde kac defa başıma geldi balıkta cıksa dönüyorsun.birkeresinde avsallar diye bir yerde diş doktoru arkadaşımı aldım avın yarısında bana arkası dönük oturuyordu -Doktor şu yem tahtasını bir uzat dedim gördümki suratı tahta gibi bembeyaz hayırdırv ağbi bulantı varmı dedim yok bişi iyiyim dedi ama ben caktım manzarayı hemen sahile döndük arkadaş yürürken sallanıyordu sonra hanımıyla konuştum nasıl oldu diye iki gün işe gitmemiş yatmış cok kötü oluyorlar daha bunn gibi neler gördüm bir yassam roman olur.demek istediğim yüreğin el vermez selamlar arkadaşım.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-2007, 10:19   #24
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
trakonya tafarından gönderildi
Olmuyor be doğan bizimde kac defa başıma geldi balıkta cıksa dönüyorsun.birkeresinde avsallar diye bir yerde diş doktoru arkadaşımı aldım avın yarısında bana arkası dönük oturuyordu -Doktor şu yem tahtasını bir uzat dedim gördümki suratı tahta gibi bembeyaz hayırdırv ağbi bulantı varmı dedim yok bişi iyiyim dedi ama ben caktım manzarayı hemen sahile döndük arkadaş yürürken sallanıyordu sonra hanımıyla konuştum nasıl oldu diye iki gün işe gitmemiş yatmış cok kötü oluyorlar daha bunn gibi neler gördüm bir yassam roman olur.demek istediğim yüreğin el vermez selamlar arkadaşım.
dabi rauf abi aramızda fark var...sen fırsat bulduğun anda zıplıyorsun; denizin kıyısının sahilinin kenarının dibindesin...dost hatrı kırmak olmaz dabi...abi ama ben tekneyle açılmak için plan yapıyorum 1 hafta evvelinden, tekneyi kiralıyorum....onca hazırlık heyecan bi de dediğim gibi balık çıkıyorsa walla babam olsa dönmem... safraya kadar döksün valla... ha bu arada ekleyeyim oldu ya beni de tuttu dönmeyin arkadaş...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-2007, 10:29   #25
ramazanuçar
Guest

bu tekne tutmasından bende muzdaribim maalesef.ilk çıktığımda gerçekten çok kötü olmuştumçen son aliağa maceramızda da tuttu tekne ama önceki kadar değildi.aldığım ilaçlarında faydası oldu sanırım sağolsun onurum getirmişti yanında.ama kesinlikle sabah yenilen yemeğin çok önemi var.benim şahsi fikrim ne tıkabasa yenilmesi nede tamamen boş mideyle çıkılması.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-2007, 10:42   #26
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Eski günlerimi hatırladım...

Eskiden tekne ile çıktığımda '' eğer hava oynamaya başlarsa'' beni de tutardı.Bir defasında Sevgili ''Kalamar avcısı.com'' un sahibi Cem abinin büyük bir organizasyonuna katılmıştım.Hatta İstanbul'dan sırf mercan avlamak için gelen 2 arkadaşda vardı bu organizasyon içinde.Hepimiz 3 tekneye dağıldık.Nasip ya,ben beraber gittiğim Tahir adlı arkadaşım,yumurta kadar bir polyestere düşdük.Denize açıldıktan bir süre sonra hava giderek serleşmeye başladı ve bizim tekne yükselen havada her türlü dansı yapmaya başlamışdı.Tabi ben aynen oldum helva gibi.Gerisini tahmin edin....Ama kafada kırıklık var ya.... Diğer 2 arkadaş dönelim dediyseler dahi inatla,onların huzuru bozulmasın diye derin derin nefesler alarak ve hep uzak noktalar bakarak tur u bitirdim.Onu izleyen bir kaç gün daha başım ver yerlerin fır fır döndüğünü unutmam.
Bunun formulunu ismi ''DRAMAMİNE'' denilen ilaç sayesinde buldum.Bana bire bir iyi geldi.Şimdi çıkmadan yaklaşık yarım saat önce bu hapı alıyorum.Hava oynasada zıplasa da beni etklemiyor artık.Hatta 5 i geçen havada bile geçen ay içinde sanırım geceyi teknede geçirdik.Hiç rahatsız olmadım.Belki de kaşarlandık mı bilemiyorum.
Konuyu uzun uzun yazmamın nedeni aynı durumda olan can dostlarım var ise,bu hapın prospektüsünü okuyarak ve bir sağlık çalışanına danışarak kullanmalarını öneririm.Bende faydalı oldu ve sorun yaşamıyorum.

Not: Hangi ilaç olursa olsun mutlaka bir sağlık görevlisine daşınılmasının gerektiği unutulmamalıdır.:dikkat:
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-01-2007, 21:30   #27
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Arkadaşlar siz siz olun Dr. habersiz ilaç kullanmayın.Ben 4 ay önce sol dizde minisküs yırtığı oldu dr.gidene kadar 40-50 ytl ilaç kullandım hiç biri fayda etmedi 15 gün sora dr gidebildim.dr bir ilaç yazdı 2,5 ytl fiatı var 15 dak.beni ayağa kaldırdı.şayet deniz tutması varsa sağlık ocağına uğramanızı tav.ederim.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-01-2007, 04:39   #28
MEHTERAN
Kaptan

MEHTERAN kullanıcısının avatarı

Ya arkadaşlar bu yaz nasipse rauf abimle denize balıga çıkacaktık. tutma falan, valla beni korkuttunuz. istanbulda bogazdan geçerken,başım döner gibi olmuştu. bi an tansiyon düştü zannettim. anlattıklarınıza göre vede benim anladıgıma göre beni deniz tutmuş herhalde.Yoksa yanılıyormuyum.Eger öğleyse koca denizin ortasındaki halimi düşünmek istemiyorum.:öldüm: Saygılarımla.
Eski 19-01-2007, 07:34   #29
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
ayar tafarından gönderildi
Ya arkadaşlar bu yaz nasipse rauf abimle denize balıga çıkacaktık. tutma falan, valla beni korkuttunuz. istanbulda bogazdan geçerken,başım döner gibi olmuştu. bi an tansiyon düştü zannettim. anlattıklarınıza göre vede benim anladıgıma göre beni deniz tutmuş herhalde.Yoksa yanılıyormuyum.Eger öğleyse koca denizin ortasındaki halimi düşünmek istemiyorum.:öldüm: Saygılarımla.
gürkan abi...işin doğrusu bi tesadüf olabilir...ama tesadüf değilse denizdeki halini ben de düşünmek istemiyorum...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-01-2007, 10:12   #30
Rauf
Guest

Alıntı:
ayar tafarından gönderildi
Gürkan sen gelirken bi kutu hapı hazır et yanında yoksa buzluktaki balıklardan yersin ona göre.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları