Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > FOTOĞRAFLARIMIZ

FOTOĞRAFLARIMIZ Her türlü balık avın fotoğraflarını yayınlayabiliceğimiz bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 12-01-2008, 21:20   #11
baskan
Oltacı

kartallı arkadaşım selamlar balığıda net olarak görebilseydik çok iyi olurdu tanımış olurduk ben bu balıktan yıllar önce almıştım 5 tanesi bir kilo gelmişti ve elinizdeki taşlar büyüklüğünde 5 balıktan 10 taş cıktı kullandım "konuyu ayrıntılı olarak sağlık bölümünde safra kesesi taşı başlığında yazmıştım"ben faydasını gördüm ancak o tarihlerde balıktan hiç anlamadığım için balığa dikkat etmedim taşı gösterdiğiniz balığın sesilmemiş resmini görebilirsek faydalı olacak teşekkürler..
ali_koca_57@hotmail.com
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
baskan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 16-08-2012, 00:49   #12
eskinatasi
Oltacı

Çok yararlı bir taştır [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] . Özellikle böbrek çilesi çekenler için birebir iyi gelen bir alternatif tıp yöntemidir.
Bu sitede [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] ve [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] hakkında tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bu mesaj en son " 17-08-2012 " tarihinde saat 00:12 itibariyle eskinatasi tarafından düzenlenmiştir....
eskinatasi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-08-2012, 14:43   #13
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation

Vallahi bu yaşıma geldim..Eşkina taşını yeni öğrendim...Demek ki öğrenmenin yaşı yoktur..Teşekkürler....
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-08-2012, 12:02   #14
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Bunlar aslında her balıkta bulunan ve bilimsel adı otolith olan kalkerlerdir. Bazı balıklarda su tolerasyonuna bağlı olarak daha büyük olabilir.Denge taşıdır. Balığın dengeli yüzmesini sağlarlar. Eğer bu taşta bir sorun olursa balık şuursuz bir şekilde yüzmeye başlar, dalar çıkar vs. Myxobulus celebralis dediğimiz bir hastalık var. Kranyum ve otolith'e bulaştığı için, bu hastalığa Whirling hasstalığı da deniyor. Balık suda sürekli dairesel hareketler yapar, tıpkı kedinin kuyruğunu yakalamaya çalışması gibi. Sonunda da ölür. Bilimsel araştırmalarda balığın yaş tayini ve doğru yaş hesaplamasında kullanılırlar (Aynen adli tıpın kemik yaşı hesabı gibi)

Bu taş saf sodyum bikarbonattan oluştuğu için böbrek taşı tedavisinde kullanılabiliyor. Havanda dövüp, limonla ezip suya karıştırıp içiyorlar.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları