Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-01-2012, 10:48   #1
İlyas Reis
Oltacı

Varsayılan Rızık seni bulur

Kıymetli Kardeşlerim,.Uzun zamandır tekne ile balığa çıkmamıştım.Nedeni ise yeni olan mercury motorumun çalınmış olmasıydı.Biraz mahcubiyet le o kadar arkadaşım olmasına rağmen tekne avına gidelim teklifimi yapamadım.Teknesi olup da bu durumu yaşamak zor bir şey takdir edersiniz.Geçenlerde Zeytin arazi fizibilitesi için Karaburun'a gittim.Dönüşte Mordoğanda kaldık. Bir arkadaşımın.Kardeşimin '' Ahmet Büyüktopçu'' sıcak dostluğu ve teklifi ile tekne avına öğleden sonra çıktık.Süremizin kısa olması hasebi,uzaklara gitmemize neden oluyordu.Onların kerterizi ile yaklaşık 40 m. derin suya çapayı attık ve orada kalıp başka yere gitmedik. Sülünes ve Sardalya yem kullanarak orta ve dip arasında denemelere giriştik.Amacımız tavaya girecek balıklar yakalamaktı.Her zaman olduğu gibi el oltası ile misinaya parmaklarım temas edecek, hangi vuruş ile hangi balık olduğunu tecrübemizle anlayalım. Ara ara goppez başladı, bir ara dipte goppezi aldım bir iki kulaç gibi baskı gördü olta ama bıraktı mahluk. oltayı yukarı çektiğimde goppezin boyun tarafı yenmiş.Hemen oltanın fırdöndü altına bir şemsiye taktım. Dibe oltayı indirdim. hafif çekmelerle kalamar aldanıp şemsiyeye yapıştı.Hafif bir şekilde misinaya agantayı attım.misinayı yukarı çektiğimde kalamar teknedeydi.Daha sonra iri Mercan ve İri Karagöz,iri Goppez,Kalamar başladı. Hızlı bir geçiş süreciydi bu.Yalnız teknedeki bir arkadaş bizim tuttuklarımızı alamadı.Her attığımız olta dolu dönüyor,O arkadaşta böyle bir şey yok.Nasip işte.Şimdiye kadar kiminle balığa gittiysek o yakalamadı diye onu eve boş göndermedik.Allah bereket versin deyip yağmurda dönüşe geçtik.Benim için o gün sürpriz oldu.Sebeplere yapışmak lazım.
Hobi : 40 yıla yakın Deniz sporu
İlyas Reis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 18-01-2012, 11:33   #2
dogukan1997
Kaptan

dogukan1997 kullanıcısının avatarı

çok iyi bir av olmuş daha iyi avlarla sizi tekrardan görürüz inşallah efiyet olsun
0555 761 80 60
Çimentepe / Eşrefpaşa
dogukan1997 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-01-2012, 11:42   #3
Ege Demirağ
Kaptan

Ege Demirağ kullanıcısının avatarı

evet eşek ısparozları tam lop ettir şimdi kalamarlarda çok güzel

KÜÇÜK BALIKLARIMIZI ÖLDÜRMEYELİM,DENİZE GERİ BIRAKALIM !!
Ege Demirağ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-01-2012, 11:50   #4
bytt
Çımacı

bytt kullanıcısının avatarı

Tebrikler süper görünüyorlar . İnşallah daha iyileri rastgele...
DENİZLİ- A Rh+
1983
(5062102565)
bytt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-01-2012, 12:06   #5
avlar
Kaptan

avlar kullanıcısının avatarı

Paylaşımınız için teşekkürler,rastgelsin.
avlar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-01-2012, 14:42   #6
TUĞYAN
Kaptan

TUĞYAN kullanıcısının avatarı

Ilsay abi türlü yemeği gibi bir av olmuş eline sağlık
Eski 18-01-2012, 14:53   #7
TUĞYAN
Kaptan

TUĞYAN kullanıcısının avatarı

Ilyas abi motoruna üzüldüm ama böyle 5 para etmez insanlar var biz bu fobimize dişimizden tırnağımızdan ayırıp işler vaziyete getiriyoruz bunlarda hazıra konuyorlar yazıklar olsun daha çok şey yazacamda sitemizin terbiyesi müsait değil
Eski 18-01-2012, 15:54   #8
SoNRoBiN
Oltacı

SoNRoBiN kullanıcısının avatarı

İlyas Bey selamlar, geçmiş olsun. Hobicinin dişinden tırnağından arttırdıkları ile aldığı motor veya herhangibir malzemenin çalınması ne yazık ki insanı hobiden soğutuyor. Aslında forumda çalınan motor v.b malzemelerle ilgili bir konu açılsa, kimlerin ne darbeler yediğini görebiliriz. Hatta çalınan motorların şasi no ları, hp. leri, varsa diğer ayrıntıları yazıldığında belki canı yanan bazı arkadaşların çalınanları bulunabilir veya çalanlar tarafından kullanımları önlenebilir. (Çalınan 7.5 luk mercury motorumun belgelerini aramaya başlayayım.)

SoNRoBiN'den sevgiler ve selamlar...

D.Y. İstanbul- Üsküdar

04-04-1950

0 RH + Öğretmen (E.)

Milas-Güllük 05323462448
SoNRoBiN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-01-2012, 17:46   #9
İlyas Reis
Oltacı

Eşrefpaşalı Doğukan kardeşim,.Teşekkür ederim

Delikanlı,O gördüklerin İsparoz değil,Karagözdür.

Taner Kardeşim Teşekkür ederim.

Alıntı:
avlar tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Paylaşımınız için teşekkürler,rastgelsin.
Tamer Kardeşim Teşekkür ederim.

Alıntı:
TUĞYAN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ilsay abi türlü yemeği gibi bir av olmuş eline sağlık
Kubilay Kardeşim Teşekkür ederim.Motorum çalındıktan sonra, inanın kötü bir söz ve lakırdı yapmadım.Zaten şahsım olarak oldumolası ağzının ayarı olmayanlardan uzak olurum.Ki şimdiye kadar kim tekneyi istediyse benzini ile birlikte verdim.Kendi aracımı da.Helal olsun verdiklerime.Şimdi bu bana yapılmamalıydı demiyorum demem de,.Üzüldüğüm Hırsız kardeşim öteki dünyada ne yapacak.Değer miydi.Biliyorum ki 5-6 bin tl lık o cila gibi motoru, 1 - 1,5 bin tl ya verecek. Ve müşterisi de çıkacak.Alan da nasıl aldım evraksız motoru bu fiata diye hava atacak.Keşke diyorum herkes duyarlı olup evraksız alım yapmasalar,Dünya bu, eskilerin deyimi ile 72,5 millet var,

Alıntı:
SoNRoBiN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İlyas Bey selamlar, geçmiş olsun. Hobicinin dişinden tırnağından arttırdıkları ile aldığı motor veya herhangibir malzemenin çalınması ne yazık ki insanı hobiden soğutuyor. Aslında forumda çalınan motor v.b malzemelerle ilgili bir konu açılsa, kimlerin ne darbeler yediğini görebiliriz. Hatta çalınan motorların şasi no ları, hp. leri, varsa diğer ayrıntıları yazıldığında belki canı yanan bazı arkadaşların çalınanları bulunabilir veya çalanlar tarafından kullanımları önlenebilir. (Çalınan 7.5 luk mercury motorumun belgelerini aramaya başlayayım.)

SoNRoBiN'den sevgiler ve selamlar...
Atila Bey, Teşekkür ederim.Kimseye yük olmamak darbımeseli uyarınca 2 nci kez teknemizin Reisi olalım dedik. Balık avına hasta olan kardeşlerimize bir ilaç verelim amacındaydık. Ne güzel bir hareket Paylaşmak,Mutlu olmak, Doğada sevdiklerinle birlikte olmak.Utanan,sıkılan avcı kardeşlerimize kucak açarak balık yakalatmak tekneden.Bazılarını görüyorum.Tek başına koca tekne ile balığa çıkıyorlar.Bazılarına söylüyorum.Tabiri caiz ise herkes kendine,baksınlar başının çaresine deniliyor. Teknesi olup da yalnız çıkan kardeşlerim lütfen teklif ediniz,birlikte av yapmalara. Atila Bey,. Moderatörlere müthiş bir paragraf açtınız.İnşaallah çalınan tekne ve motorlar ile ilgili konu açılır.Parlak Düşüncenizden dolayı kalbi teşekkürlerimi iletiyorum.
Hobi : 40 yıla yakın Deniz sporu

Bu mesaj en son " 19-01-2012 " tarihinde saat 07:48 itibariyle Ahmet TARİH tarafından düzenlenmiştir....
İlyas Reis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-01-2012, 07:45   #10
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

İlyas Abi öncelikle geçmiş olsun diyeyim.
Güzel bir av gerçekleştirmişsiniz. Uzun aradan sonra eminimki iyi bir moral olmuştur size.
İnşallah motor sorununu en kısa sürede çözersiniz ve deniz ile özlem son bulur.
Paylaşım için teşekkür ederim. Afiyet şeker olsun.
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları