Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI

TATLI SU AVI Tatlı sularda olta ile yapılan avlar hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-10-2011, 12:01   #1
ustam18
Kaptan

ustam18 kullanıcısının avatarı

Varsayılan Resimsiz rapor

Cumartesi günü sabah saat 04 de yola düştük, hedef baraj ,yayın ve sazan yakalamak gayemiz.saat 05 de fırından sıcak sıcak taze ekmek aldık.hava yeni yeni aydınlanmaya başladığında oltalar suyla buluştu.daha evvel geldiğimizden dahada yükselmiş su seviyesi.avlanmak için suyun yüzüne sıçrayan balıkları gördükce adrenalimiz yükseliyor ha şimdi ha birazdan oltaya vuracak diye hevesleniyoruz.hava bulutlu tam balık yakalama havası ama 2 saat geçmesine rağmen oltalarda tık yok.acep küçük balıklar yemleri yedide büyükler onun içinmi vurmuyor diye çekilen oltalar,hiç ellenmemiş yemler,suya iade olunan oltalar ve tabiiki kırılan hevesler.öğleye doğru yer değiştirme kararı alan ekip toplandı araca yüklenen oltalarla hareket eden araç arkasından 2-2,5 km lik bir yürüyüş.yeni bulunan avlak harika.atılan ilk olta suya düşer düşmez kuvvetli bir vuruş aldığında ekibin yüzü gülmeye başlamıştı ama kıyıya kadar çekilen balık oltadan kaçtı.hemen yemlenen oltalar suyla buluşturuldu.ziller takıldı çay molası verildi.çayımızı içene kadar bir iki zayıf vuruş.yeniden yemler takıldı.5 kişi, toplam 15 olta ,hepside yemlenmiş umutlar suya bırakılmış beklenmekte.bir ara benim attığım kamışta bir hareketlenme oldu. hemen başladım sarmaya. oltanın ucunda belliki bir yayın var.suyun içinde öteki oltalara doğru tarama yapıyor.yanındaki oltanın üstünden geçti daha sonra geri döndü altından geçti.sardıkca iki oltanın daha birlikte geldiğini gördüm kıyıya iyice yaklaştırdığımda bir metreden büyük bir yayın olduğunu gördüğümde adrenalin tavan yapmıştı.sabahtan beri ilk balığı ben yakalamış hemde yayınla siftah yapmış olacak havamı atacaktım.tam kıyıya yaklaştırdığımda dönen balık iğneyi keserek bana kuyruk sallaya sallaya suya döndü.tabii yıkılan hayaller.sonrasında dolaşan oltaların açılması ve yeniden bağlanan iğne,suyla tekrar buluşma.15 oltada tık yok millet birbirine "evden izin almadan mı çıktın? yengeden ah mı aldın "diye sorulan sorular. vay be bu yaşıma geldim böyle av görmedim.hava kararmaya başladığında yemlerine bakmak için çekilen oltaların tek tek toplanarak çantalara konulmasından anladım ki ekip dönüş hazırlığı yapıyor.4 oltamı çektiğimde solucanlara hiç ellenmemiş olduğunu gördüm.balık yok diyemem suyun yüzüne sıçrayan sazanları gördük,balık tok diyemem kıyıya kadar kurbağa kovalayan yayın gördük.
Lafı çok uzatmayayım.arabaya binip geri dönüşe geçtiğimizde alınan ortak karar.
"oltalar atılmadan evvel herkes tek tek boy abdesti alacak sonra oltalar suya atılacak."
Avlarınız bereketli olsun Rastgele.
O Rh +
ÇANKIRI
ustam18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 09-10-2011, 12:58   #2
mazhar üzümcü
Kaptan

mazhar üzümcü kullanıcısının avatarı

bizdede durum aynı hayrettin üstadım. hem denizde hem balıklarda hem bizde bir gaspetlik var gibi bu aralar. yanlız bizim aptest almamızla çözülecek gibide görünmüyor sevgilerimle
CEP : 05336408018
mazhar üzümcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-10-2011, 13:18   #3
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Güzel fakat şanssız bir av olmuş. Şansınızı yanınızda götürmeyi unutmayın derim
Ya da karede birinin genel şanssızlığı ava yansımıştır diye düşünüyorum
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-10-2011, 13:42   #4
ustam18
Kaptan

Alıntı:
mazhar üzümcü tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bizdede durum aynı hayrettin üstadım. hem denizde hem balıklarda hem bizde bir gaspetlik var gibi bu aralar. yanlız bizim aptest almamızla çözülecek gibide görünmüyor sevgilerimle
Mazhar kardeşim inan bu yaşıma kadar böyle bir olay başıma gelmemişti 15 oltaya tık yok desem yeridir.
Alıntı:
Anıl ÜNALAN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Güzel fakat şanssız bir av olmuş. Şansınızı yanınızda götürmeyi unutmayın derim
Ya da karede birinin genel şanssızlığı ava yansımıştır diye düşünüyorum
Anıl kardeşim ekipte bir kişi yeni idi.yeni olduğu için takılamadım yoksa göle sokup bir abdest aldırırdım.ya hala inanamıyorum.bu kadar şanssızlık olabilirmi.15 olta taş gibi solucanlar,tam balığın yemleneceği yerler ama sonuç fıssss.bu gün başka bir yere gitmeyi düşünüyordum acep bendemi vat bişey diye ondanda evde işlerim çıktığı için vazgeçmek zorunda kaldım.
Yorumlarınızdan dolayı teşekkürler dostlarçRastgele.
O Rh +
ÇANKIRI
Eski 09-10-2011, 16:53   #5
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Hayrettin ustam,zaman zaman bizlerde aynı sorunları yaşıyoruz.Ve arkadaşlarımıza hanginizin mahallesinde sular kesikti diye takılırız.

Balık bu kimsenin aklı fikri ermiyor.Bazen yeme kuduz gibi saldırıyorlar bazende bakmıyorlar bile.Yinede bu güzel anlatımın için teşekkürler.Birdaha ki avlarınızın bereketli geçmesi dileğimle..

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-10-2011, 17:55   #6
baypipo_tr
Oltacı

baypipo_tr kullanıcısının avatarı

en azından birkaç kez yakalanma hazznıı tatmışsın abi oltan sağlam iğnen keskin olsun
baypipo_tr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-10-2011, 18:46   #7
pendikli balıkçı
Kaptan

pendikli balıkçı kullanıcısının avatarı

Hayrettin abi ne diyeyim.Rastgele.Vira Bismillah.Attım ağzına gitsin kör boğazına.
B Rh(+)

KÜÇÜK BALIK YOKSA BÜYÜK BALIK DA YOK!
pendikli balıkçı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-10-2011, 19:38   #8
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

Hayrettim abi senin konunu okurken sanki benim aynı gün aynı saatlerde yaşadıklarımı yazıyorsun gibi geldi vallahi. Bizde Cumartesi 04 de başlayan avımızı birebir aynen yaşadık ve sonuçlandırdık. Sanki aramıza karbon kağıdı koymuşlar. Benim raporun bir farkı resimli oluşu.
Sağlık olsun diyecez abi artık. Nasip kısmet meselesi bu iş biliyorsun.
Paylaşım için teşekkürler.
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-10-2011, 20:33   #9
ustam18
Kaptan

Değerli dostlarım yorumlarınızdan dolayı hepinize teşekkürler.İnşallah böyle bir olayı hiçbirimiz yaşamayız.
Rastgele.
O Rh +
ÇANKIRI
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları