Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Tabiatı ve Canlıları Koruma

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-03-2007, 09:03   #21
chondrostoma
Oltacı

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
Evet arkadaşlar olay bizim bakış açımızdan çok farklı bize göre ve de banada göre vahim....tabii belki avrupalılara göre de...ama bunlar uzak dogulu..denizden ne çıksa yerim hesabı.....dünya insanına birde global pencreden bakarsak.
bir tarihte uzakdogu ülkelerinin birinde maymun u yerlerken görmüştüm. hatta afrikalı yerlilerde aynı şeyi yapıyorlar.şimdi hayata sadece bizim penceremizden bakarsak o zaman şunu deriz... ben ne yersem sen de aynısını ye...
peki biz neden domuz+akrep+kertenkele+yılan+salyangoz yemiyoruz.?? ama birileri yiyiyor..daha neler /neler var bizim yiyemediğimiz ama dünya insanının yediği...
bizler memeli hayvan familyasından kara canlılarınıdan yeriz .. ama demekki japonlar deniz canlısıda yiyor.. tabii öldürme olayına farklı bakarız da
bir çok kuzey insanı da balina+fok+ vs yiyiyor.
burada katliam olayını / yemek olayından ayırmamız lazım...
bana göre kasaptan aldıgımız ette.. satıcı..''süt kuzu abi''.. derse.. o eti alıp yiyebiliyorsak... japonlarada kızmamak lazım.. zira malum düve ve kuzunun da görüntüsü/bakışları çok şirindir..
kısacası öldürme tarzı tartışılır ama beslenme olayını ben tartışmam...
Evet, kimsenin ne yediğine elbette karışamayız, ancak avlanma şekli olarak, bu ve birde fokların sopalarla avlanması gibi avlar insanı etkiliyor, hele birde hayvanlar şirinse.....
Sponsored Links
Eski 09-03-2007, 13:38   #22
hagi
Oltacı

hagi kullanıcısının avatarı

Bela anmak iyi değildir ama Rabbim kısa zamanda bunların belasını versin bu ne biçim bişeydir ya aynısı Türkiyede olsa dünya yerinden oynardı...
hagi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-2007, 09:50   #23
erdem
Oltacı

erdem kullanıcısının avatarı

Varsayılan abilerim

kardesler ustalarım saygıdeyer abilerim kusurumu bağışlayın şimdiden abi bu cinayettende öte ya izleyince şok oldu bunlar adi şerefsizler insan deyil bunlar bu hayvanların ne zararı varki yok edelim abi nederseniz deyin ama orda ben olsaydım o bıçağı onların boğazına dayamamak için bir saniye bile düşünmezdimmmm canım yandı insanlık deyilbuuuu benim canım yandı izlerken bu nasıl oluyoda gözünü kırpmadan anlamıomya bu olay kamo olyında nasıl yankı uyandırdı merak ediyorum bişiler yapılması lazım bunlar için cibiliyetsizler
Eski 10-03-2007, 10:52   #24
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Bu nedir abicim böyle yaaaa....yemin ederim midem bulandı....Aynı hisleri kuzey ülkelerinde fokların kafalarına vurularak öldürülmesini seyrederken hissetmiştim....

Evet arkadaşlar ben de insan ırklarının,dinlerinin,yaşam koşullarının veya kültürel birikimlerinin gerektirdiği beslenme alışkanlıklarına karşı değilim...Herkes istediğini istediği şekilde yemekte özgürdür....Ancak yenen canlının soyunun tükenme tehlikesi varsa ben buna karşıyım....Bunu yunuslar için ya da foklar için söylemiyorum tabiykide,sanırım şuanda onların soyunun tükenmesi riski yoktur ama elbet birgün o da olucak...Ayrıca benim ve birçok arkadaşın lanetle kınadığı durum yenen canlının ne olduğu veya nasıl yendiği değil ; ne şekilde öldürüldüğüdür...Avcılık demiyorum çünkü kara ya da deniz avcılığı demek sportif amaçlarla yapılan belli kriterleri olan bir spor dalıdır...Beyler lütfen herkes elini vicdanına koysun bu resmen katliamdır KATLİAM....

Ben bizim ülkemizdeki Kurban Bayramlarındaki görüntüleri de kınıyorum açıkcası...Tamam Kurbanlık hayvanlar kesilirken dini teamüllere uygun birşekilde kesiliyor olabilir belki ama bunların toplu görüntüleri bir Türk ve bir Müslüman olarak benim gözüme güzel görünmedikten sonra diğer dünya insanlarının gözlerine güzel görünmesini bekleyemezsiniz...Kesim sırasında kan gölüne dönen ortam veya kesim sırasında ve sonrasında sakatatların içinde oynayan ya da bir parça yiyecek bulmak umuduyla dolaşan çocuklar...Şahsen ben özellikle ve özellikle Kurban Bayramlarında kesinlikle et yemiyorum...Diğer avrupa ülkelerindeki küçükbaş ve büyükbaş hayvanlar farklımı kesiliyorlar sizce....Bence HAYIR...Ama onların kesimhanelerinde bizdekiler gibi insanın midesini bulandırıcı görüntüler ortaya çıkmıyor...Gayet steril bir ortamda işlem yapıyorlar...Ortalık kan gölüne dönmüyor...Dolayısıyla basına da katliam gibi yansımıyor...Hayvanı öldüğünde elbette kanı akıcak elbette can çekişecek ama bunu yapma şeklinin pekçok metodu olduğunu düşünüyorum...

Nasılki avrupa basını kendilerine hoş gelmeyen birşeyi tüm Türk Milletine malettiğinde hoşumuza gitmiyorsa ; bu ve benzeri görüntüleride tüm Japon Irkına maletmemeliyiz...Son olarak "iğneyi başkalarına batırmadan önce çuvaldızı kendi etimizde bir deneyelim" diyorum....

Saygılarımla...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-03-2007, 05:28   #25
Rauf
Guest

valla ben vidionun yarısını anca seyredebildim lanet olsun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-03-2007, 21:54   #26
aserkansatı
Guest

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
Evet arkadaşlar olay bizim bakış açımızdan çok farklı bize göre ve de banada göre vahim....tabii belki avrupalılara göre de...ama bunlar uzak dogulu..denizden ne çıksa yerim hesabı.....dünya insanına birde global pencreden bakarsak.
bir tarihte uzakdogu ülkelerinin birinde maymun u yerlerken görmüştüm. hatta afrikalı yerlilerde aynı şeyi yapıyorlar.şimdi hayata sadece bizim penceremizden bakarsak o zaman şunu deriz... ben ne yersem sen de aynısını ye...
peki biz neden domuz+akrep+kertenkele+yılan+salyangoz yemiyoruz.?? ama birileri yiyiyor..daha neler /neler var bizim yiyemediğimiz ama dünya insanının yediği...
bizler memeli hayvan familyasından kara canlılarınıdan yeriz .. ama demekki japonlar deniz canlısıda yiyor.. tabii öldürme olayına farklı bakarız da
bir çok kuzey insanı da balina+fok+ vs yiyiyor.
burada katliam olayını / yemek olayından ayırmamız lazım...
bana göre kasaptan aldıgımız ette.. satıcı..''süt kuzu abi''.. derse.. o eti alıp yiyebiliyorsak... japonlarada kızmamak lazım.. zira malum düve ve kuzunun da görüntüsü/bakışları çok şirindir..
kısacası öldürme tarzı tartışılır ama beslenme olayını ben tartışmam...
Konu ile ilgili yazılanları okuyunca videoyu izlememeye karar vermiştim.Ama bu gün şeytan dürttü ve izledim.Çok kötü görüntüler var ,izlerken kendimi iyice kasmışım.Neyse sonra Muvaffak Abiyi yeniden okudum.Görmeye alıştığımız için yadırgamadığımız bizden manzaralar aklıma geldi...Japonlarla ilgili bi şeyler yazacaktım,vaz geçtim.Muvaffak Abiye katılıyorum...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-03-2007, 09:00   #27
kutluhan
Çımacı

kutluhan kullanıcısının avatarı

Japonların deniz konusunda çok acımasız oluşuna bir çok örnek var aslında bir çok ülke balinalr için koruma kanunu çıkarmasına ramen japonlar balinaları katliam derecesinde öldürmeleri, üremee mevsiminde başka sahillerde turist yük geömisi olarak gezen japon gemilerinde balıkların bulunması vs birçok örnek var, teknoloji süper, insanlık sıfır.
([Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kutluhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-03-2007, 09:21   #28
Rauf
Guest

merhaba hemşerim resimlerine baktım zıpkıncısın demek şu bir kac aydır baya hemşehrimiz oldu sana iyi avlar dilerim.rastgelsin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 17:43   #29
murtoy
Oltacı

murtoy kullanıcısının avatarı

bu insanlık dışı bir şey ya nedir abi ya bu kadarda olmaz
Eski 13-04-2007, 19:01   #30
gıracemi
Kaptan

gıracemi kullanıcısının avatarı

Angry bu katliamdan öte bişey..

bu yöntemin kesinlikle yasal olabileceğini düşünmüyorum.. her nekadar bu sempatik hayvanları yiyebiliyor olsalarda, bu onları işkence çektirerek öldürebilecekleri anlamına gelmez.. bir çok kere yunusla karşılaştım hatta onları besledim sevdim onlarla yarış yaptım.. bi bu anlar geliyo gözümün önüne birde bu katliam vahşet cinayet görüntüleri içim sızlıyo
Nasip olursa bu sezon bundan bi tane tutucam inşallah...
Aramıza katılan bayanlar olduğu için sansürü uygun buldum...

iskele_bekcisi@hotmail.com
'' No one live forever ''
gıracemi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları