Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > Balık Yemekleri

Balık Yemekleri Yakaladığımız balıkları pişirelim...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 28-03-2012, 02:09   #1
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Arrow Sardalya balığı ızgarası nasıl yapılır

1, 5 kilo sardalya balığının kafalarını koparınız ve içlerinide elinizle veya ufak meyve bıçağı ile temizleyiniz.
Üstündeki pulları ise parmaklarınızla temizleyiniz. Kapaklı tel ızgarayı veya normal tel ızgarayı açıp, alt kapagına 15 adet asma yaprağını diziniz. Bunların üzerinede Sardalyaları bir sıra halinde diziniz. Sardalyaları tuzladıktan sonra asma yapraklarının kalanlarını 15 adet balıkların üzerine dizip tel ızgaranın kapağını kapatınız. Kor haline gelmiş mangal kömürü üzerinde önce bir tarafını, sonra diğer tarafını çevirerek kızartınız. Kırmızı soğan, Limon vede roka ile servis yapınız.

NOT:Eğer mangal ateşini kullanmaktan mahrumsanız aynı işlemi elektrikli ızgara veya kapağı açık fırında da yapabilirsiniz. Balık yanında mutlaka taze emek ve tatlı olarakta beyaz helva önerebilirim.[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 28-03-2012, 17:04   #2
usta124
Oltacı

usta124 kullanıcısının avatarı

Üstadım ben de naçizane bir tarifle katkıda bulunayım müsaadenizle.. Ben sardalyaları temizledikten sonra kılçıklarını çıkarıyorum. her sardalya filetosunu uzunlamasına ikiye bölüyorum. Fletoları tuz, karabiber ve biraz zeytinyağı ile marine edip 1 saat kadar dinlendiriyorum. Sonra onları rulo yapıp çöp şiş üzerine takıyorum. Herbir şişe 5-6 tane. Çok harlı olmayan kömür ateşinde ızgara üzerinde pişiriyorum.
Şahsen üstüne balık tanımam..
Afiyetle..
Saygılar..
Eski 29-03-2012, 13:19   #3
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Arrow

Alıntı:
usta124 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Üstadım ben de naçizane bir tarifle katkıda bulunayım müsaadenizle.. Ben sardalyaları temizledikten sonra kılçıklarını çıkarıyorum. her sardalya filetosunu uzunlamasına ikiye bölüyorum. Fletoları tuz, karabiber ve biraz zeytinyağı ile marine edip 1 saat kadar dinlendiriyorum. Sonra onları rulo yapıp çöp şiş üzerine takıyorum. Herbir şişe 5-6 tane. Çok harlı olmayan kömür ateşinde ızgara üzerinde pişiriyorum.
Şahsen üstüne balık tanımam..
Afiyetle..
Saygılar..
Ohhhhhh, afiyet bal olsun, yarasın, kilo yapmasın....Göbeğimdeki yağlar erisin...bayağı emek vermişsin, lokum gibi yutuver...teşekkürler paylaşım için...
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları