Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 04-07-2007, 20:56   #1
freediver
Kaptan

Varsayılan Lütfen hic olmazsa 1 cümle yazin!

Selamlar simdi acacagim konuyu 2 öynce de acmistim ama yeterli bilgi alamamistim.

Konu kamislar.

Teleskobik kamislar:Tek avantaji tasima kolayligi,dezavantazi hissedilirliginin az olmasi ve daha cabuk yipranmasi.
Parcali kamislar:Biraz daha pahali ve teleskoplar kadar portatif degil fakat hissedilirligi teleskoplara göre cok daha yüksek ve daha dayanikli.

Ben Türkiye deykende parcali kamis kullanirdim simdi de parcali kullaniyorum!

Türkiye de genelde herkes teleskobik kamis kullaniyor!
NEDEN ?
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin
freediver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 04-07-2007, 21:01   #2
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

eğer taşıtımız varve onunla ava gidiyorsak parçalı uygun olabilir cumhur ama otobüslede ava gidenlerimiz var biliyosun onlar için baya zor olur bence ayrıca parçalılar daha pahalı yanlış bilmiyosam..
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-07-2007, 21:13   #3
lambukas
Miço

lambukas kullanıcısının avatarı

bilmiyorum..........................
DENİZLİ
lambukas@gmail.com
lambukas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-07-2007, 21:15   #4
BLACK SHARK
Kaptan

BLACK SHARK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
freediver tafarından gönderildi
Selamlar simdi acacagim konuyu 2 öynce de acmistim ama yeterli bilgi alamamistim.

Konu kamislar.

Teleskobik kamislar:Tek avantaji tasima kolayligi,dezavantazi hissedilirliginin az olmasi ve daha cabuk yipranmasi.
Parcali kamislar:Biraz daha pahali ve teleskoplar kadar portatif degil fakat hissedilirligi teleskoplara göre cok daha yüksek ve daha dayanikli.

Ben Türkiye deykende parcali kamis kullanirdim simdi de parcali kullaniyorum!

Türkiye de genelde herkes teleskobik kamis kullaniyor!
NEDEN ?

Cumhurcugum ...bunlari sana anlatmistim sanirim , sen suan parcali kamis kullaniyorsun degilmi ? peki gecenlerde baliga gittigimizde Teleskop kamisin dez avantaslarini gördün sanirim , ve parcali kamislarin daha pahali oldugunu burda da gördün .... hissedarligina gelince kamislarin material ve esnekligi ..ayni zamanda nerde ne kullanacagin kamislar ... agirlik , uzunluk , aktion , vs vs .. sadece transportda sorun oluyor ... bilirsin bende birtane bile teleskop kamis yoktur , bunlarin genelde yüzükleri kapatma aksaminda kitleniyor , mesela akdenizde tuz orani yüksek .... hemen tuz kapliyor ve kapanisda kilitleme olusuyor , buda yüzüklere zarar veriyor .... material acisindan iki kamis ayriminda kaliteli olanlar var , ama benim genel tavsiyem iki parcali kamis türleri . selamlar ...

MUHTAC OLDUGUN KUDRET...
DAMARLARINDA KI ASIL KANDA MEVCUTTUR
BLACK SHARK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-07-2007, 21:42   #5
freediver
Kaptan

Alıntı:
BLACK SHARK tafarından gönderildi
Cumhurcugum ...bunlari sana anlatmistim sanirim , sen suan parcali kamis kullaniyorsun degilmi ? peki gecenlerde baliga gittigimizde Teleskop kamisin dez avantaslarini gördün sanirim , ve parcali kamislarin daha pahali oldugunu burda da gördün .... hissedarligina gelince kamislarin material ve esnekligi ..ayni zamanda nerde ne kullanacagin kamislar ... agirlik , uzunluk , aktion , vs vs .. sadece transportda sorun oluyor ... bilirsin bende birtane bile teleskop kamis yoktur , bunlarin genelde yüzükleri kapatma aksaminda kitleniyor , mesela akdenizde tuz orani yüksek .... hemen tuz kapliyor ve kapanisda kilitleme olusuyor , buda yüzüklere zarar veriyor .... material acisindan iki kamis ayriminda kaliteli olanlar var , ama benim genel tavsiyem iki parcali kamis türleri . selamlar ...

Abi, iste bütün bu dezavantajlara ragmen niye herkes daha teleskobik kamis kullaniyo.Ben onu bilmek istiyorum.
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin
Eski 04-07-2007, 21:44   #6
balic
Miço

balic kullanıcısının avatarı

Alıntı:
discus tafarından gönderildi
eğer taşıtımız varve onunla ava gidiyorsak parçalı uygun olabilir cumhur ama otobüslede ava gidenlerimiz var biliyosun onlar için baya zor olur bence ayrıca parçalılar daha pahalı yanlış bilmiyosam..
taşıma kolaylığı yedek parça maliyeti vs....
Eski 04-07-2007, 21:44   #7
BLACK SHARK
Kaptan

Alıntı:
freediver tafarından gönderildi
Abi, iste bütün bu dezavantajlara ragmen niye herkes daha teleskobik kamis kullaniyo.Ben onu bilmek istiyorum.

Para kardesim para ....

MUHTAC OLDUGUN KUDRET...
Eski 05-07-2007, 08:09   #8
ykmk
Kaptan

ykmk kullanıcısının avatarı

Cumhur abi hem parası,hem taşıma kolaylığı.MEsela ben 16 yaşındayım.Kendi paramı kendim kazanmıyorum.Baba parasıyla idare ediyorum.O yüzden param ancak teleskobik kamışlara yetiyor.Bir diğeri de mesela ben yazın tatile kendi arabamız olduğu halde,özel arabayla gittiğimizi bilmem.Bazı özel nedenler var.Hep otobüsle gitmişizdir.Mesela otobüsle uzun yola gittiğimizde oltaları elimizde taşımak zor oluyor.Mecburen bagaja koyduruyoruz.Eğer parçalı kamışı bagaja koyarsak eminim daha ilk durakta kırılır.
İnşallah anlatabilmişimdir...
Saygı ve sevgilerle...
ogameci39@hotmail.com

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ykmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-07-2007, 08:33   #9
BLACK SHARK
Kaptan

Alıntı:
ykmk tafarından gönderildi
Cumhur abi hem parası,hem taşıma kolaylığı.MEsela ben 16 yaşındayım.Kendi paramı kendim kazanmıyorum.Baba parasıyla idare ediyorum.O yüzden param ancak teleskobik kamışlara yetiyor.Bir diğeri de mesela ben yazın tatile kendi arabamız olduğu halde,özel arabayla gittiğimizi bilmem.Bazı özel nedenler var.Hep otobüsle gitmişizdir.Mesela otobüsle uzun yola gittiğimizde oltaları elimizde taşımak zor oluyor.Mecburen bagaja koyduruyoruz.Eğer parçalı kamışı bagaja koyarsak eminim daha ilk durakta kırılır.
İnşallah anlatabilmişimdir...
Saygı ve sevgilerle...
Evet bak Cumhur abisi , yunuscan bile olayi anlamis ve biliyor , umarim simdi NEDEN olayini sende anlamisindir ve böylelikle bu sorun ortadan kalkmisdir ???

rastgelsin

MUHTAC OLDUGUN KUDRET...
Eski 05-07-2007, 09:17   #10
freediver
Kaptan

Alıntı:
BLACK SHARK tafarından gönderildi
Evet bak Cumhur abisi , yunuscan bile olayi anlamis ve biliyor , umarim simdi NEDEN olayini sende anlamisindir ve böylelikle bu sorun ortadan kalkmisdir ???

rastgelsin
Yoo ben hala anlayabilmis degilim cünki.Fiyatlara baktim.5 ile 30 lira arasinda güzel parcali kamislar var.
Bence genel sorun para degil.Rahatlik;kimse elinde uzun bir kamisla otobüse ve dolmusa binmek ve dolasmak istemiyor bence.
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları