Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 23-05-2011, 09:40   #1
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Varsayılan 22 Mayıs 2011 - Karaburun

Cumartesi akşamı Murat Çakmakçı'dan gelen davet ile balığa gitme kararı aldım. Murat abinin arkadaşları Mülayim abi ve Aydın abiyle birlikte 4 kişi olarak gece 2 sularında yola çıktık. Av yerimizde ikiye ayrılıp farklı koylarda yerlerimizi aldık. Sabah gün ağardığı sırada ilk oltamı atıp ikinciyi hazırlamaya koyulurken güzel bir vuruş daha doğrusu asılma oldu tasmayı vurup ilk balığımı fotoğrafta göreceğiniz sinariti çektim. Ardından yemleri tazeleyip tekrar oltayı attım ikinci oltayı hazırlamaya fırsat bulamadan bir vuruş daha aldım tasmayı vurduğumda olta takıldı biraz bekledim olta boşaldı ve çekmeye başladım alaca karanlıkta geleni iskorpit sandım ama kıyıya çekince yaklaşık yarım kiloluk bir orfoz olduğunu görüp çok şaşırdım ilk defa yakaladığım bu balığın fotoğrafını çekemediğim gerçekten üzüldüm (yanımda iki telefon olmasına rağmen kamera özellikleri yok). Küçük arkadaşı suya salarken oltalara, ağlara, dalgıçlara dikkat etmesini sıkı sıkı tembih edip vedalaştım. İkinci oltayıda atıp beklemeye başladım ve bu bekleyiş akşam saat 5 sularına kadar devam etti arada 1-2 ufak tefek fotoğraflamadığım karagöz vs. oldu. Paşa ustası Murat Çakmakçı kısacası beni çupra vaadiyle kandırıp sinarit-orfoz yakalattı, hayallerimle oynadı Şaka bir yana gerçekten kendisine çok teşekkür ediyorum sayesinde ilginç bir av yaşadım. Murat abinin bulunduğu diğer grupta ise 4-5 parça kaba lidaki vardı. Eh ustalık farkıda bu oluyor herhalde.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları