Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > ZIPKINLA SUALTI AVI

ZIPKINLA SUALTI AVI Teknikler,sağlık ve zıpkıncılıkla ilgili herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 31-07-2007, 23:40   #1
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
aliefe tafarından gönderildi
ben ufakken dayım zıpkıncıydı adeta dayımla ve onun zıpkınıyla büyüdüm ve sonra bende zıpkınsız yapamıyacağıma karar verdim,uzun süredir zıpkınla dalış yapıyorum ama geçen hafta benim zıpkınımda bir sorun çıktı ve arkadaşımın zıpkınını ödünç aldım.denize girdim,sahilden açıldım zıpkınımı kurmak için hazırlandım(90'lık zıpkın)alışkın olduğum için tek hamlede kurdum.lastiği yerine oturttum ve lastiğin oturmasıyla zıpkının fırlaması bir oldu.zıpkının tetiği bozuldu ve elim hala zıpkının üstünde olduğu için elim lastiğe sıkıştı ve geri tepen kabza karnıma çarptı.elimde allahtan eldiven olduğu için elimi kurtardım ama geri seken kabzanın çarptığı yer hala mosmor ve kalkarken çok acıyor.yani bu iş biraz tehlikeli tabiki tecrübe farkı var ama 100 senelik zıpkıncıda olsan ilk kezde dalıcaksan kesin bir şekilde konsantre olman lazım.çok zevkli ama eğer yapabiliyorsan daha önce dalmış biriyle ilk dalışını yapmanı tavsiye ederim.lastikler içinde endişelenme 2-3 kereden sonra çekmeye alışırsın
Gerçekten geçmiş olsun Ali efe dikkatli olmalısın böle durumlar daha büyük sorunlara yol açabilir. Kendine daha fazla dikkat etmelisin..

Saygılar.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 01-08-2007, 13:10   #2
aliefe
Oltacı

aliefe kullanıcısının avatarı

çok saol valla herkesin çok dikkatli olması ve bilmediği zıpkınları kullanmaması lazım

Yemeyeceğimiz balıkları lütfen zevk için vurmayalım

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
aliefe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları