Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 12-06-2006, 18:50   #1
Sinan
Oltacı

Question Fiyat-Kalite-Uygunluk Yorumlarınız

Merhaba,

4 adet yeni olta takımı almak istiyorum. Aşağıdaki takım (öncelikle tatlısu ve ikinci planda deniz avcılığı) uygun mu Eğer değil derseniz bu fiyatlar civarında uygun olan varyasyonlara açığım. Çok teşekkürler...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

KDV Dahil 9,69 YTL / 9.690.000 TL
Metre: 3.50
Parça: 6
Action: 100-150 gr.
Kapalı: 70 cm.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

KDV Dahil 32,05 YTL / 32.050.000 TL
5+1 bilyeli.
Yedek grafit kafa

Bu mesaj en son " 12-06-2006 " tarihinde saat 18:53 itibariyle Sinan tarafından düzenlenmiştir....
Sinan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 12-06-2006, 19:09   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Kamış sanırım uygun olur.
Fakat makina konusunda yorum yapamıycam bende delta 60 modeli var 35 milyona almıştım geçen kış çok güzel makina onu tavsiye edebilirim 10 bilyeli.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-06-2006, 19:14   #3
Sinan
Oltacı

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi
Kamış sanırım uygun olur.
Fakat makina konusunda yorum yapamıycam bende delta 60 modeli var 35 milyona almıştım geçen kış çok güzel makina onu tavsiye edebilirim 10 bilyeli.
internette buldum. 40 YTL diyor

Tavsiye için çok teşekkürler...
Eski 12-06-2006, 19:17   #4
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Makinayı at çek için almıyorsunuzdur umarım çünki insanın kolunu 1 saat içinde berbat ediyor. 700 gram gibi bir ağırlıya sahip. Dip oltaları ve bırakmalar için ideal

Eski 12-06-2006, 19:20   #5
Sinan
Oltacı

Alıntı:
Makinayı at çek için almıyorsunuzdur umarım çünki insanın kolunu 1 saat içinde berbat ediyor. 700 gram gibi bir ağırlıya sahip. Dip oltaları ve bırakmalar için ideal

Bu dört oltayı dip oltaları ve ileriye atarak mantarla avlama için düşünüyorum.

Elde avlanma için uygun fiyata öneri var mı?
Eski 12-06-2006, 19:25   #6
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Alıntı:
Sinan tafarından gönderildi
Bu dört oltayı dip oltaları ve ileriye atarak mantarla avlama için düşünüyorum.

Elde avlanma için uygun fiyata öneri var mı?
Selim abi bu konuda yardımcı olacaktır.
Bu oltayı at çek harici tüm işlerde kullanabilirsin sinan abi gerçi ben at çek (kalamar,sübye ve istavrit avında zor oluyor) içinde kullanıyorum ama arada bir 5 dakika mola vermek gerekiyor.

Eski 12-06-2006, 19:27   #7
Sinan
Oltacı

Alıntı:
Selim abi bu konuda yardımcı olacaktır.
Bu oltayı at çek harici tüm işlerde kullanabilirsin sinan abi gerçi ben at çek (kalamar,sübye ve istavrit avında zor oluyor) içinde kullanıyorum ama arada bir 5 dakika mola vermek gerekiyor.

Anladım kardeşim. Çok teşekkürler. Burası bir harika... Biraz geç keşfettim sanırım burayı (kendime)
Eski 12-06-2006, 21:52   #8
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Sinan tafarından gönderildi
...ileriye atarak mantarla avlama için düşünüyorum...
Mantarlı avda kullanmak için atarı (yukarıda yanlış bir ifade ile action olarak verilmiş) düşük bir kamış almak gerek. Mantarın ağırlığı az olduğundan 100-150 g atarlı bir kamışla uzağa gitmeyecektir. Hatta dip oltası için bile bahsi geçen ağırlıkta kurşunlar kullanmayacaksanız daha düşük atarlı bir kamış tercih etmeniz yararınıza olur.

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-06-2006, 22:53   #9
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Merhaba Sinan bu malzemelerle uzağa mantarla atmayı düşünmen bence yanlış olur Mert kardeşimin dediği gibi kamışın mantarla av için atarı çok fazla,sizlerede hak veriyorum benim size önereceğim ne kamış nede makina var bu sitelerde,ben genede yazayım,şayet uzağa mantarla yani şamandıra ile atıp avlanmak istiyorsan en fazla 20-50gr atarlı ve 3 metre veya 3.6 metre bir kamış lazım bence en iyi kamış çeşidi teleskopik olmayan yani iki veya üç parçadan oluşan kamışlar karbondan bulursan daha iyi,makinalara gelince taygununda dediği gibi şayet at çek yapmak istersen ağırlığı en fazla 400 gr olan bir makina seç,senin vermiş olduğun linkteki makinanın sadece bilye miktarı ve yedek kafası olduğunu belirtmişler,halbuki makinanın kafası kaç metre ve kaçlık misina alır belirtilmemiş yani en önemli konu yok,onun için hiç bir yorum yapamam sadece önerim yukarıdada belirtiğim gibi at çekte hafif makina olması seni balıkavında yormaz.
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-06-2006, 23:11   #10
Sinan
Oltacı

Alıntı:
balıkcı tafarından gönderildi
Merhaba Sinan bu malzemelerle uzağa mantarla atmayı düşünmen bence yanlış olur Mert kardeşimin dediği gibi kamışın mantarla av için atarı çok fazla,sizlerede hak veriyorum benim size önereceğim ne kamış nede makina var bu sitelerde,ben genede yazayım,şayet uzağa mantarla yani şamandıra ile atıp avlanmak istiyorsan en fazla 20-50gr atarlı ve 3 metre veya 3.6 metre bir kamış lazım bence en iyi kamış çeşidi teleskopik olmayan yani iki veya üç parçadan oluşan kamışlar karbondan bulursan daha iyi,makinalara gelince taygununda dediği gibi şayet at çek yapmak istersen ağırlığı en fazla 400 gr olan bir makina seç,senin vermiş olduğun linkteki makinanın sadece bilye miktarı ve yedek kafası olduğunu belirtmişler,halbuki makinanın kafası kaç metre ve kaçlık misina alır belirtilmemiş yani en önemli konu yok,onun için hiç bir yorum yapamam sadece önerim yukarıdada belirtiğim gibi at çekte hafif makina olması seni balıkavında yormaz.
Teşekkürler ağbi... Yalnız anlayamadığım bir nokta var. Bilinçsizce kamış alıp avlanıyoruz genelde o zaman. Çünkü arkadaşlar (en azından benim tanıdıklarım) atarına baktıklarını hiç zannetmiyorum. Sazan avında (en büykleri 3-4 kilo civarı) atarı ne olmalı ki. Kafam iyice karıştı. Arkadaşlarım 50-60 gram bir kurşun ve kocaman bir mantar bağlayıp yaklaşık 40-*50 metre ilerri atarak avlanmaya çalışıyorlar. Bu atar / olta ilişkisini anlatabilirseniz çok sevinirim. Atarı rakamı küçük olan daha mı ileriye atıyor? Teşekkürler...

Bu mesaj en son " 12-06-2006 " tarihinde saat 23:15 itibariyle Sinan tarafından düzenlenmiştir....
Sinan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları