Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Yem Tipleri, Kullanma Şekilleri ve Yemleme

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 12-12-2007, 21:31   #1
ismail2776
Miço

Varsayılan Tatlı Su Yemleri

Çanakkale'de yakınımızda bir baraj yapıldı ve artık su tutmaya başladı. Görevliler tarafından da balık bırakıldı. Bazıları ağ ile alıyorlar. Ama ben olta avcısıyım.
Solucan fikrini aldım ve kafama yazdım. Tatlısuda solucanı yem olarak en iyi şekildi kullanabiliriz. Bu sabah balıkçıya uğradım ve bildiğimiz mısırı konserve olarak satıyor. Yem olarak kullanılabilirmi?
Birde başka ne gibi yem kullanabiliriz.
Şimdiden herkese teşekkürler.
ismail2776 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 13-12-2007, 21:07   #2
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

İsmail,ne balıkları salındı bunu belitmemişsin.Mutlaka sazan vardır,sazan için mahalli olarak hangi yeme alıştırırsanız o na devam edin.Sazan için mısır küspesi,ayçiçeği küspesi,tane mısır,yaylı için hamur,az pişmiş makarna,patates,solucan.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-12-2007, 14:08   #3
ismail2776
Miço

insanların bu konuda bilgileri yok. açıkçası benimde bu konuda fazla bir bilgim yok. Burada öğrendiklerimi tatbik etmek istiyorum. Büyük ihtimal ile solucan kullanırım diye düşünüyorum. Ama sizlerin tavsiyeleri doğrultusunda avlanmayı başlamayı düşünüyorum. Teşekkürler.
ismail2776 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-12-2007, 14:15   #4
mufi
Guest

İsmailcim şimdi affına sıgınarak şunu diyeyim bir abi olarak
1-amatör balıkçılıga yeni başlamadın..en azından tutulan balık veya balıkların önce cinslerini bir ögrenelim...sanada yabancı ise bir şekilde tarif et / resimlerini bul vs..ki buradan sana en iyi şekilde yardımcı olalım
2-daha sonra sende araştırmanı yap bizde sana yem ve usul konusunda yardımcı olalım..ki severek yapacagız..
Birde..
3-bismillah gölete balık bıraktıklarını takiben millet ag atmaya başladıysa oradan ileride hayır gelmez .. ama inşallah düşüncemin tersi olur ve bereketi kesilmez..suyu kurutmasınlarda.??
senden haber bekliyoruz..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-08-2008, 16:04   #5
hüseyin çiftçi
Oltacı

arkadaşım barajlarda genelinde solucan freş mısır birde evlerde hazırlanan hamur kulanılıyor birde balıgın cinsine göre bazen degişiyor özel yem kulanılyor örnegin aynalı sazan mısra gelir fakat hayvan ac kalırsa slucan hamur da iş yapıyor barajların bir cogunda israil sazanı atmışlar ne takarsan geliyor fakat hepsi aynı boyda cok nadir büyük cıkıyor solucan genel balık ailesinin tercihi faydalı olabildiysem şimdiden rasgelsin
hüseyin çiftçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-11-2011, 02:48   #6
pendikli balıkçı
Kaptan

pendikli balıkçı kullanıcısının avatarı

Orada sazan ve turna var.Sazan içinde olan yemler yukarıda yazılmış turna için sahte yem gerekir.
B Rh(+)

KÜÇÜK BALIK YOKSA BÜYÜK BALIK DA YOK!
pendikli balıkçı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları