Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 21-08-2006, 16:17   #1
Egeli
Tayfa

Egeli kullanıcısının avatarı

Varsayılan yapay yem almak istiyorum tavsiyeniz?

Arkadaşlar levrek için kıyıdan at çek yöntemi avlanmak için yapay yem almak istiyorum..
Daha önce bu yöntemi çok kullanmadım. Bu yüzden Tavsiyelerinizi bekliyorum...
Özellikle verim aldığınız marka ve modelleri belirtirseniz sevinirim..
Rastgelsin...

...Forza Çipura...
Egeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 22-08-2006, 08:42   #2
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Sevgili Mehmet, kıyıdan at-çek için kullanacağın lure (yapay yem) şu olur yada bu olur diye kesin bir tesbitte bulunmamız söz konusu olamaz. Sadece lure ölçüsü ve tipi konusunda yardımcı olabiliriz. Kıyıdan at-çek yapacaksan lure boyu 5-7-9 cm. olmalı. Avlanacağın bölgedeki küçük balık popülasyonuna göre rengini ve çeşidini belirleyebilirsin. Kıyıdan kullanacağın için yüzen (floating) cins olmalı. Luredan ziyade silikonda kullanabilirsin. Tek hat misina üzerine 1'den fazla silikon bağlayarak çekebilirsin. Bu oltayı kısaca tarif edeyim.

0.35-0.40 misina üzerine en altta 3 no kaşık bağlanacak kadar, 25-30 cm aralıklarla isteğe göre 2 yada 3 tane 10-15 cm uzunluğunda silikonları takmak için kasa düğümü atılır. kasa halkasına ilk önce silikonlar geçirilir. İğne deliğinden kasa halkasına takılır silionlar iğneye oturtulur, en alttaki pay bırakılan misinayada 3 no kaşığımızı takarız ve ana bedene klipsi fırdöndü ile monte ederiz. oltayı elimize aldığımız zaman yukarıdan en alt kaşığa adet seçimi yapılmış silikonlar ve en alttada 3 veya isteğe göre 4 no kaşık atıma hazırdır. Bu çoklu silikonlu oltanın en büyük avantajı silikonların renk seçimice göre değiştirilebilmesidir Örneğin 3'lü silikon çekeceksiniz, ilk silikon kemik rengi, ortadaki kırmızı, alttaki beyaz simli, en alttakide 3 no kaşık. RASTGELSİN.
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-08-2006, 09:14   #3
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Varsayılan Hangi Havada Ne Tip Sahte Yem

Mehmet arkadaşım,Haldun'unda demiş olduğu gibi şu ya da bu lure kesin iş yapar demek yanlış olur,ama en azından klasikleşmiş olan "Hangi Havada Ne Tip Sahte Yem" kullanılabilir sorusundan yola çıkarsak,aşağıdaki tabelada görebileceğin gibi genelde kapalı hava ve berrak olmayan sularda açık renkler,açık hava berrak sularda koyu ve mat renkler kullanılmaktadır.Gerisi nasibe,beceriye ve sabıra kalmış ,sevgilerimle
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg lure.jpg (48,2 KB, 174 Görüntülenme)

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-08-2006, 10:21   #4
Egeli
Tayfa

Egeli kullanıcısının avatarı

Erol ve Haldun bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ediyorum. Kafamdaki birçok soru işareti gitti.
İlgilendiğiniz için Teşekkürler.

...Forza Çipura...
Egeli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-08-2006, 15:00   #5
aganta borina borinata
Guest

ek olarak eğer tatlı suyun denize karıştığı yerde avlanacaksanız slikon zarganayı tavsiye edebilirim...boyu bence en az 4-5 cm. olmalıdır...renkleri konusunda erol abinin açıklamalarına uymanızı tavsiye ederim...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları