Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > AT-ÇEK

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 14-12-2009, 08:07   #1
fahrettin
Oltacı

fahrettin kullanıcısının avatarı

Varsayılan gümüşyaka zargana avı

herkese iyi günler
öncelikle telefonum kameralı olmadığı için çektiğim zarganaların malesef fotoğraflarını yayınlayamayacağım ayın 6'sı ve 7'sinde gümüşyakadaydım kıyıya çok yakın zargana gelmekte boylaru 35cm ve üzeri hem ipeğe hem de kendi kuyruğundan yapılan akyeme gelmekte.iki günde 16 tane aldım.ilk deneyimim oldu çok zevkli.ayrıca zaman zaman sahilden kalkana atıp alıyorlarmış ama denemedim.
fahrettin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 14-12-2009, 08:11   #2
Necati ARAT
Kaptan

Alıntı:
fahrettin tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
herkese iyi günler
Alıntı:
fahrettin tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
öncelikle telefonum kameralı olmadığı için çektiğim zarganaların malesef fotoğraflarını yayınlayamayacağım ayın 6'sı ve 7'sinde gümüşyakadaydım kıyıya çok yakın zargana gelmekte boylaru 35cm ve üzeri hem ipeğe hem de kendi kuyruğundan yapılan akyeme gelmekte.iki günde 16 tane aldım.ilk deneyimim oldu çok zevkli.ayrıca zaman zaman sahilden kalkana atıp alıyorlarmış ama denemedim.

Fahrettin bey selamlar..

İmza ayarlarınızı tamamlarsanız hitap etmekte sorun yaşamayız..
(AD SOYAD MEMLEKET DOĞUMTARİHİ VE KANGRUBU)

Zargana avı çok zevklidir ..
Hele de irileri denk geldimi of of değme keyfine ..
Benim de denizde ilk deneyimim zargana avı ile gerçekleşti ..
Bundan sebeptir ki denizde avlanmayı çok seviyorum..
Sizlere bundansonraki avlarınızıdada bayarılar dilerim..
Rastgelsin..
Necati ARAT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-12-2009, 08:13   #3
Murat ADAK
Kaptan

Murat ADAK kullanıcısının avatarı

Paylaşım için teşekkürler.

MURAT ADAK
1977 0 Rh (+)
KARABAĞLAR -İZMİR
Murat ADAK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-12-2009, 16:22   #4
delvel
Kaptan

delvel kullanıcısının avatarı

paylaşım için teşekkürler fahrettin bey..
ilk zargana avı ve onaltı parca gayet bereketli olmuş..
herdaim restgele..

VeLi GÜRAL
1983 oRh+
ANTALYA
since 1903

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir_____ M.K. ATATÜRK....
delvel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-12-2009, 21:16   #5
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

paylaşım için teşekkürler.ilk av için gayet bereketli olmuş zargana avı yakalanması basit gözükmesine rağmen uğraşlı ve zorlu bir avcılıktır.
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-12-2009, 20:58   #6
ibrahimz35
Moderator

ibrahimz35 kullanıcısının avatarı

Paylaşım için çok teşekkür ederiz.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ibrahimz35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-12-2009, 21:19   #7
grslnnr
Oltacı

fahrettin bey evet doğrudur. bende silivride yaşıyorum burada da tek tük çıkıyor. ama gümüşyaka değilde daha ilerisi sultanköy (bilmem bilirmisiniz) oralara çok kalkan alındığını bir kaç yakınımdan ve diğer takip ettigim internet sitelerinden de gördügüm kadarıyla resimli olarak ekleyen arkadaşlarımız var. Tespit doğrudur. bir sonraki gidişinizde kalkana'da olta atmanızı tavsiye ederim eli boş dönmezsiniz sanırım.
grslnnr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-12-2009, 22:36   #8
fahrettin
Oltacı

Alıntı:
grslnnr tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
fahrettin bey evet doğrudur. bende silivride yaşıyorum burada da tek tük çıkıyor. ama gümüşyaka değilde daha ilerisi sultanköy (bilmem bilirmisiniz) oralara çok kalkan alındığını bir kaç yakınımdan ve diğer takip ettigim internet sitelerinden de gördügüm kadarıyla resimli olarak ekleyen arkadaşlarımız var. Tespit doğrudur. bir sonraki gidişinizde kalkana'da olta atmanızı tavsiye ederim eli boş dönmezsiniz sanırım.
doğru bende komşudan duymuştum hatta gümüşyakada da zaman zaman çıktığını söylemişti,bunun üzerine bir kaçkez bir oltayı da kalkana attım ama malesef
Eski 24-12-2009, 13:36   #9
grslnnr
Oltacı

gümüşyakayı bilemiyorum hiç o bölgede balık tutmuşluğum yoktur ama eniştemin abisi dediğim yerde (sultanköy) tarafında ilk gün 8 parça hemen hemen 1-2 kiloluk almış. silivri ve civarı bu konuda çok vasat bu gün bile gittigimde 10 kişi vardı olta atan her kişide 2 olta olduğunu düşünürsek 20 olta eder her birisinde 3 igneli takım tık yok ama. zaten bu bölge oldum olası hep vasat.
grslnnr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-12-2009, 18:26   #10
fahrettin
Oltacı

Alıntı:
grslnnr tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
gümüşyakayı bilemiyorum hiç o bölgede balık tutmuşluğum yoktur ama eniştemin abisi dediğim yerde (sultanköy) tarafında ilk gün 8 parça hemen hemen 1-2 kiloluk almış. silivri ve civarı bu konuda çok vasat bu gün bile gittigimde 10 kişi vardı olta atan her kişide 2 olta olduğunu düşünürsek 20 olta eder her birisinde 3 igneli takım tık yok ama. zaten bu bölge oldum olası hep vasat.
gümüşyaka eski belediyeyi geçtikten sonra marmara ereğlisine doğru rampa aşağı inerken sol tarafta sazlık olan bir yer var,belki biliyorsunuzdur,sitelerin bitiminde.Hatta orada çadır kuruyorlar yazları fakat pek hoş bir kokusu yok yazın.işte burada gayet iyi kalkan çıkıyor zemin kumluk fakat su seviyesi sığ beden ve kötekleri iyi ayarlamak gerekiyor.ben yarım saatte 3-4 tane çeken gördüm geçen ay bayağı da iri ben de tık yok tabi eğer yolunuz düşerse tavsiye ederim.yalnız sağdan giderken yan yola girilip köprü altından giriliyor galiba tam emin değilim ben ya keşan dönüşü uğruyorum ya tekirdağ dönüşü böylece benim şeridimin istikametinde kalıyor.
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları