Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Öneriler, Eleştriler, İstekler

Öneriler, Eleştriler, İstekler Forum hakkındaki öneri, istek ve eleştrilerinz...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 25-02-2006, 08:36   #1
aserkansatı
Guest

Varsayılan Üyelikle İlgili

Tayguna özelden yazmak istemedim.İstedim ki herkes okusun.Şu üyelik konusunu doğru bulmuyorum ben.Çat kapı üye olunmamalı bu siteye.Bir sürü insan giriyo siteye sahte mi,doğru mu bilmiyosun...Her gün bilmemkimin doğum günü oluyo.Kimmiş bu adam bi bakıyosun...12 eylülde üye olmuş ama mesajı yok.Elli tane adama hoşgeldin yazdık 45i yok zaten.Bir de naylon üyeler var vs vs vs...Çoğu yalan üye bunların.Bence aynı,amatörbalıkçılık.com gibi yapmalıyız.Siteye üye mi alıcaz,içerden güvenilir bir referans göstermeden o kişiyi almamalıyız.Bakın yakında suyu çıkacak bu işin.Ben izliyorum devamlı,aynı iple bir üye, iki ziyaretçi giriyo siteye.Ya da tam tersi ip nosunu göstermeden girenler oluyo. Yani aramızda kötü niyetli insanlar var ve sırf onların yüzünden bu site hacklenebilir.Güvenmiyorum hiç birine ama Tagoya da diyorum ki,sistemi değiştirelim.Önüne gelen girmesin buraya.Ayrıca site içindeki önüne gelen adam da referans olmasın...Ben gidişattan memnun değilim,o yüzden de sıkıntılıyım.Bir sürü sapık var ortada...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 25-02-2006, 08:51   #2
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Alıntı:
aserkansatı tafarından gönderildi
Tayguna özelden yazmak istemedim.İstedim ki herkes okusun.Şu üyelik konusunu doğru bulmuyorum ben.Çat kapı üye olunmamalı bu siteye.Bir sürü insan giriyo siteye sahte mi,doğru mu bilmiyosun...Her gün bilmemkimin doğum günü oluyo.Kimmiş bu adam bi bakıyosun...12 eylülde üye olmuş ama mesajı yok.Elli tane adama hoşgeldin yazdık 45i yok zaten.Bir de naylon üyeler var vs vs vs...Çoğu yalan üye bunların.Bence aynı,amatörbalıkçılık.com gibi yapmalıyız.Siteye üye mi alıcaz,içerden güvenilir bir referans göstermeden o kişiyi almamalıyız.Bakın yakında suyu çıkacak bu işin.Ben izliyorum devamlı,aynı iple bir üye, iki ziyaretçi giriyo siteye.Ya da tam tersi ip nosunu göstermeden girenler oluyo. Yani aramızda kötü niyetli insanlar var ve sırf onların yüzünden bu site hacklenebilir.Güvenmiyorum hiç birine ama Tagoya da diyorum ki,sistemi değiştirelim.Önüne gelen girmesin buraya.Ayrıca site içindeki önüne gelen adam da referans olmasın...Ben gidişattan memnun değilim,o yüzden de sıkıntılıyım.Bir sürü sapık var ortada...
Bu konuda birşeylerde ben söylemek isterim 22.02.2006 tarihinde saat 4:30 civarlarında ziyaretçi sayısı birden 23 kişi yi buldu ve tek bir kayıtlı üye vardı oda ben bu bana çok ilginç geldi arkadaşlar o saatte böyle seylerin oluşu bana hiç mantıklı gelmiyor bunların 19 kişisi öneriler istekler ve eleştiriler kısmında diğerleride başka başlıklardaydı bu 19 kişiyi o başlığın altında toplayan şey nedir bilmiyorum doğrusu benim tavsiyem aktif olmayan bütün üyelerin üyelikleri silinsin ve referans olayına gelince oldukça iyi bir fikir referans olmak ciddi bir iş olmasıyla beraber yeni üyenin sorumluluğunuda paylaştığını unutmamak gerekiyor bu nedenle referan olmadan bence ciddi anlamda bir düşünülmelidir sanırım ..;Bu sitede kuru kalabalığa gerek yok...Saygılarımla
Eski 25-02-2006, 17:02   #3
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool Gereğini Yapalim

Arkadaşlar ben ikinizede canı yürekten katılıyorum ve sizleri destekliyorum ilk önce üye olupta hiç mesaj yazmamış katılım yapmamış kişileri silerek işe başlayalım ve forum içerisinde bir anket yapalım bu tarzı değiştirmek için sizlerinde yazdığı gibi kurukalabalık olmayan az ama öz katılımcıların olduğu gerçek fikir ve bilglerin tartışıldığı bir platform yaratmaktan yana. Sonuç olarak sizlerle beraberim arkadaşlar. SAYGILARIMLA
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-2006, 17:52   #4
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Serkan abi söylediklerin çok doğru. Sistemi değiştirelim değiştirmesine ama ilk önce neyin nasıl olacağına net şekilde karar vermeliyiz. Projeyi her ayrıntısıyla ele alıp düzgün bir sonuç çıkardıktan sonra uygulamaya koyalım.

İlk önce ben bütün üyelere mail yollayım. 1 hafta süre tanıyalım o 1 haftalık süre zarfında açtığımız belirli bir başlığa gelip kendilerini tanıtsınlar sitede üyeliklerinin devam etmesini istediklerini belirtsinler. Geri kalan üyeleride hiç mesajı olmayanları silelim. Siteyi ziyaretçi trafiğine kapatalım. Bu bize sunucu taraflı fayda da sağlar. Siteye üye olmayanlar girip gezemesin üye olmak isteyende. Bir şekilde aramızdan birini referans göstermeli ve referans gösterdiği kişide bunu kabul etmeli. Sistemsel olarak bunu nasıl yapıcaz bende bilmiyorum ama bir şekilde öyle yada böyle bunu gerçekleştirebiliriz. Sitemizde gayet güzel bilgiler var. Selim abi, erol abi, haldun abi, sen , can abi vs.vs. katılımcı kişiler belli ve paylaştıkları güzel bilgilerde belli bunları sömürmek bu kadar kolay bence olmamalı.

Yeni sistem hakkında sizde görüşlerinizi belirtin ki daha güzel şekilde yayın hayatımızı devam ettirelim.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-2006, 18:17   #5
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Şimdilik Üye Olmayanların Foruma Girmesini Engelledim. Bu sabah 11 Adet Ziyaretçi Vardı Hepsininde İpleri Çok Yakındı Birbirine Bende Uyuz Oldum Açıkçası. En Azından Bunu Engellemiş Olduk.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-02-2006, 19:26   #6
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Benim fikrime geldik sonunda Ben tago ya bunu bi ara sölemiştim ziyaretçiler giremesin üye olmadan demiştim oda mantıklı bir cevap verdi adamın siteye üye olcağı varsa da olmaz oöle yaparsak dedi yani bu millet zorlamaya gelmez demek istedi.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-02-2006, 02:37   #7
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Bende bu konu hakkında düşüncelerimi belirtmek istiyorum ben şahsen üye olmayanlarında sitedeki bilgilere ulaşması taraftarıyım aynı Sayın Bilgehan Sarp beyin sitesinde olduğu gibi ama kötü niyetli insanları engellemek için yapılacaksa bunada hayır demem alınacak kararlara saygılı olurum ve şöyle bir önerim olur belki belli bir süre siteyi ziyaret etmeyen ve her ne şekilde katılımcı olmayanların üyellikleri iptal olabilir katılımcı derken bu sadece bilgi aktarmak olmamalı çünki bizlerden balığa yeni başlamış arkadaşların öğrenmek isteyecekleri bilgiler olabilir bu arkadaşlarda soru yönelterek katılımcı olabilirler ayrıca Serkanın bu konuyu dile getirmesi çok doğru kötü niyetli arkadaşları belli bir şekilde siteden uzaklaştırmak gerek biz balıkcı dostlara yardım etmek yada bizlerden daha bilgili arkadaşlardan yardım almak için bu siteye üyeyiz birlikten güç doğar sloganımızla buradayız güzel dostluklar kurmak için buradayız kendimizi kullandırmak ve sömürtmek için değil yanlışlarımız yok mu tabiki olacak bu yanlışlarımızı birbirimize danışarak bilgilerimizi birleştirerek düzeltmek amacımız zaten diye düşünüyorum.
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-02-2006, 05:40   #8
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Varsayılan üyelik için

bende imbat ve balıkcının fikirlerine aynen katılıyorum.Ancak benim anlamadığım bir şey var.1 Üye listesinde kendimi bulamadım.2 balık kurşunu için mesajıma kimse cevap vermedi.yoksa buda nereden geldi diye çaktırmadan çizikmi atdınız anlayamadım.hepinize rasgele.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-02-2006, 05:57   #9
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

[quote=turna]bende imbat ve balıkcının fikirlerine aynen katılıyorum.Ancak benim anlamadığım bir şey var.1 Üye listesinde kendimi bulamadım.2 balık kurşunu için mesajıma kimse cevap vermedi.yoksa buda nereden geldi diye çaktırmadan çizikmi atdınız anlayamadım.hepinize rasgele.[/QUOTE

Balıkcı dostum Turna üyelik listesindeki sorunun ne olduğunu bilmiyorum kurşun kalıbına gelince demek,ki bu tür kalıp üreten yok Türkiyede son olarak sitedeki arkadaşlar gibi imza kısmını doldurmanızı bende bütün üyeler gibi istiyorum sizi daha iyi tanımalı adınızla size hitap edebilmeli bütün üyeler,bu zaten üye olma kuralı galiba sitemizde.
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-02-2006, 06:00   #10
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Sayın turna (isminizi bilmediğim için böyle hitap ediyorum kusura bakmayın);

üye listesinde adınızı bulamamanız ile ilgili birşey diyemeyeceği (ki sanırım teknik bir konudan dolayıdır) ama emin olun burada kimse neden geldiniz diye birşey demez size. açıkçası ben mesajınızı gördüğümü hatırlamıyorum. sanırım diğer mesajların arasında gözden kaçtı. yoksa burada özellikle balıkçılık konusunda gerçekten uzman olan dostlarımız var, onların bir şekilde yanıt vereceklerine eminim.

saygı ve sevgilerimle...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları