Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > ANILAR

ANILAR Yaşanmış veya yaşanmamış anılar.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 23-01-2007, 20:03   #21
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Savaş ellerine sağlık,güzel fıkra.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 24-01-2007, 00:19   #22
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

Alıntı:
lidaki tafarından gönderildi
abi bizde arkadaşlara kızmıyoruz yani... mevzuyu anlatalım şöyle azcık gülelim diye yani.Bak kaç aydır dalgamızı geçiyoruz elemanlarla "mazmozcular hazır "diye... Yalnız bu iş peynir zeytinle olmaz daha mükellef bi kahvaltı yapında balıklara çeşit olsun icabında
Erdalcım ben "kızıyorsunuz" demedim, yanlış anlama oldu galiba ben kendi açımdam kıramıyorum dedim.. Bu arada sizin teknede karşılaştığınız benzeri durumları bende kıyıdan beraber gittiğim arkadaşlarda oluyor, (deniz tutması değil tabi) inanki bir oraya bir buraya koşturduğum oluyor helede geceyse vay halime daha balık yakalamadan yemek (balık ızgara filan) diye tutturan var valla.. anlayışda önemli tabi herkesle gidilmeyeceğinin farkındayım, zaten insan anlıyor kimle gidilir kimle gidilmez.. Gidilmeyecek insanla gidersende çekeceksin..
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-01-2007, 03:53   #23
MEHTERAN
Kaptan

MEHTERAN kullanıcısının avatarı

Anlaşılmıştır arkadaşlar.biz içerde yaşayanlar,(denizi tv'de görenler) sizinle balıga çiksak demekki böğle durumda, hernekadar çaktırmasanızda bizi denize atasınız geliyor. ben bu tekne işinden iyice korktum,biz kıyıdan avlıyalım abi.yoksa sağlam yerimiz kalmayacak gibi.(Gerçi henüz nasip olmadı tekneyle balık tutmak.) merakta ediyorum amma korkuttunuz abi.
Eski 24-01-2007, 08:12   #24
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

Alıntı:
ayar tafarından gönderildi
Anlaşılmıştır arkadaşlar.biz içerde yaşayanlar,(denizi tv'de görenler) sizinle balıga çiksak demekki böğle durumda, hernekadar çaktırmasanızda bizi denize atasınız geliyor. ben bu tekne işinden iyice korktum,biz kıyıdan avlıyalım abi.yoksa sağlam yerimiz kalmayacak gibi.(Gerçi henüz nasip olmadı tekneyle balık tutmak.) merakta ediyorum amma korkuttunuz abi.
Hayır Gürkan abi aslında öyle değil, kimse zannetmiyorum gelmiş bir misafirini geri çevirsin.. Anlatılmak istenen önceden yapılan planlar, hazırlıklar tekne ayarlama filan bir sürü organizasyon sonra gidip 1 saat sonra dönmek hem ev sahibi için hem misafir için moral bozukluğu oluyor, o yüzden önlem almadan gitmeyin demek istiyor arkadaşlar.. Ben kürekli kayıkla çıktım ilk kez, ama benle beraber 3 aydır balığa çıkan kayık sahibi bile dalgalardan hafiften morardı, ben bittim tabii, ama balık tutmadan da gelmedik 14 parça çupra yakaladık geldik.. Güzel bir anı oldu, hep benim kusma böğürme seslerimle dalga geçtiler... ama tekrar gitmeyelim senle demediler.. Güleriz biraz dediler.. Ama şunuda belirteyim insanı zor durumda bırakıyor, başına gelenler çok iyi bildiğinden biraz da katı davranmalarını çok çok normal karşılıyorum...
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-01-2007, 17:43   #25
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

iyi akşamlar arkadaslar işten yeni geldim o yüzden bazı konuları henüz okuyamadım.bu konuda benımde biraz sıtemım olcak.balığa gıttığım zaman daha doğrusu balık tutarken kımseyı dınlemem,konusmam,hatta ve hatta coğu zamanlar yemek bıle yemem buyüzden benımle gelenler ıkıncı defa benımle gelmeye korkarlar.Korkmalarının sebebı yanlış anlasılmasın benı rahatsızetmemek ıçın.Şöyle söylıyeyım;kımsede üzerıne alınmasın eger balığa benımle gelcek olan bırı olursa önce takım yapmayı bılıyormusun dıye sorarım.Bılmıyorum derse enaz 50 kere takım yapmayı gösterırım. balığa gıtmeden öncede ordakı hal ve hareketlerınıde yanı nasıl davranılacağını da öğretırım.Eger beni rahatsız ederse hıç öle eveleyıp gevelemeden hatasını yüzüne söylerım ondan sonra kendıne güvenırse benımle gelır.zaten onuda ben anlarım gelıp gelmeyeceğını.hatta ve hatta ben balıkta babam ve oğlum eger benı rahatsız edıyorsa yanımdan uzaklaştırırım.(bu arada babam 75 yasındabeni yetıstıren babam )bilmem anlata bıldımmı arkadaslar ?yanı ışın acıkcası balık tutacak olan ınsan hıç kımseye güvenmeden balığa gıtmelıdır.Buarada hıç bır sekılde kımseden örenmesı ıçın yardımımı esırgemem.tesekkür ler .ıyı aksamlar
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları